Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Druhý román Vlada Javorského sa vydal na cestu k čitateľkám – Milan Kupecký

V posledný marcový deň sa konala v Zichyho paláci v Bratislave milá slávnosť. Svoj druhý román v priebehu roka krstil karikaturista a spisovateľ Mgr. art. Vlado Javorský. Autor po rokoch kreslenia a písania humoru a satiry zatúžil aj po inom chlebíku. A tak po románe Noah je na svete román Čas čarodejníc. Vlado Javorský hovorí, že píše pre ženy o ženách. Skutočná trúfalosť od majstra humoru, pretože ide o témy vážne, čomu zodpovedá i literárna forma: román bez dialógov, čo na kvalite diela neubralo, práve naopak, čitateľky si pochvaľujú autorov prístup k téme... Akoby sa vám predo očami odvíjal film...

Oba romány vyšli vo Vydavateľstve Pars artem v Bratislave. Obálku namaľovala výtvarníčka Mirka Sujová Boleslavská, inak dvorná speváčka Javorského šansónových textov. Krstným otcom je autorov dlhoročný priateľ a spolužiak Alojz Marsina, autor viacerých kníh. Krstilo sa ako inak, farbami... Ich symbolikou i poslaním v umeleckej tvorbe. Prítomných hostí uvítala vydavateľka Zuzka Kuglerová a nádhernou Chopinovou hudbou spestrila slávnosť profesorka Táňa Hurová Lenková.

Nuž, autor je v tvorbe rozbehnutý do nových románov a nových tém. Očakáva sa jeho humoristický román Chata v hmle... Držíme nášmu kolegovi. Vladovi Javorskému palce a želáme priazeň čitateľskej obce!