Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Do jej kolekcie európskych kovov pribudli ďalšie tri medaily - Vladimír Mezencev

Vzpieračka Nikola Seničová má už desať medailí z ME juniorov. Má pred sebou jasný cieľ – štartovať na olympiáde v Tokiu.

 

Ľudová múdrosť síce hovorí, že nekrič hop, pokiaľ nepreskočíš, ale my môžeme predsa len urobiť výnimku. Aspoň v tom, že pokiaľ vzpieračku Nikolu Seničovú nebudú prenasledovať zranenia, či sa nestane niečo nepredvídaného, tak by Košice mali mať v budúcom roku v Tokiu jednu olympioničku /takmer/ istú. Optimista je aj jej tréner Štefan Korpa, i keď zdôrazňuje, že o konečnej olympijskej nominácii sa rozhodne až v júni budúceho roku a dovtedy je ešte času až – až.

 

Nikola má za sebou skutočne úspešný rok, ktorý zakončila nedávno v rumunskej Bukurešti a bieloruskom Grodne. „V Rumunsku na majstrovstvách Európy do 20 rokov bola v jej hmotnostnej kategórii do 76 kg skutočne veľká vyrovnanosť a tak ako mala blízko k zlatej medaile, mohla rovnako skončiť aj šiesta“, hovorí Š. Korpa. Nakoniec k tej najcennejšej to bolo oveľa bližšie. Domov sa vrátila s tromi kovmi, dvoma striebornými a bronzom. Druhá skončila v dvojboji výkonom 206 kg /94+112/ a trhu, tretia v nadhode. „Na juniorských európskych šampionátoch v kategóriách do 15, 17 a 20 rokov dohromady získala desať medailí, z toho tri zlaté, takže na túto bilanciu môže byť skutočne hrdá“, konštatuje Š. Korpa.  Nikola po tomto úspešnom vystúpení na Balkáne  ešte  odcestovala na Svetový pohár juniorov do Grodna, kde vo vyššej hmotnostnej kategórii do 81 kg obsadila v dvojboji 2.miesto. Teraz ju čaká už iba oddych, rehabilitácia a potom príprava na seniorsky európsky šampionát  a majstrovstvá sveta juniorov do 20 rokov a verme, že po nich aj nominácia na najväčší športový sviatok – na olympijské hry.

 

Našťastie, Seničová sa už venuje výhradne iba vzpieraniu, i keď donedávna počas štúdia na Strednej športovej škole /predtým Športové gymnázium/ v Košiciach ju lanárili tenisti, basketbalistky, ďalší z nej chceli mať atlétku... Nemožno sa tomu čudovať, dievča je mimoriadne športovo všestranné, čo určite potvrdí aj teraz už na Ústave telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach. Okrem toho zostala verná svojmu materskému Mestskému klubu vzpierania a silových športov Košice, ktorý jej v rámci svojich možností vytvára optimálne podmienky na prípravu i reprezentáciu.

 

Nikola je už teraz dvojnásobnou laureátkou ŠOK-u /Športová osobnosť Košíc/ v kategórii nádeje /2015, 2017/. Možno predpokladať, že tieto ocenenia budú odrazovým mostíkom do spoločnosti najlepších slovenských športovcov.