Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Deň boja za demokraciu a slobodu pred Národnou radou SR

To bola pozoruhodná podpora stoviek až tisícov slovenských občanov (nerátal som ich, je to len môj nekvalifikovaný odhad), ktorí si pred parlamentom vypočuli vyjadrenia predstaviteľov najsilnejšej opozičnej strany Smer-SD. Aj náš veľký humanista, sociálny demokrat Alexander Dubček, ku ktorého pamätníku položili spomienkový veniec, by bol hrdý na trefné  slová rečníkov odmietajúce súčasnú vládnu politiku, ktorá podľa ich vyjadrení porušuje demokratické zásady a za najlepšie riešenie, aj vzhľadom na veľmi vysokú nedôveryhodnosť (hovorili aktuálne až o 80 percentách)  súčasnej vlády označili predčasné parlamentné voľby. Protestné zhromaždenie na adresnú kritiku reagovalo búrlivými potleskmi. Musím podotknúť, že to neboli len priaznivci Smeru-SD, ale dovolím si konštatovať bez zavádzania, že tam boli priaznivci všetkých opozičných strán, ale aj sklamaní voliči súčasných vládnych strán.

 

Predseda Smeru na protestnom zhromaždení dvihol varovný prst, lebo občania sú nahnevaní a stúpa agresivita. Za problém označil najmä prijímanie zlých opatrení a nedemokratických zákonov. Kritizoval vládu aj pre neriešenie zdražovania a prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorá podľa neho zmarila referendum. Nevylúčil opätovný zber podpisov pod referendum za predčasné voľby.

 

Robert Fico pripomenul, že „Smer-SD je sociálnodemokratická, protifašistická a pro európsky orientovaná strana.“ V tomto duchu si predstavuje aj spoluprácu s ďalšími politickými stranami. Veľavravné je v tomto smere jeho vyjadrenie na sneme, ktorý sa konal 17. novembra na Bratislavskom hrade: „Bez ohľadu na motiváciu 11 poslancov, ktorí opustili Klub Smeru a založili si vlastnú stranu platí, že najprirodzenejšou spoluprácou je spolupráca Smeru a Hlasu. Rozumné nastavenie predvolebných aktivít by mohlo viesť k získaniu spoločného dominantného výsledku.“   

Po skončení podujatia sa mnohí húfne premiestnili na rovnako ostrý a takisto slušný protest občanov na Šafárikovo námestie.

RSDr. Vladimír Dobrovič

 

 

(kliknutím na fotografiu sa zväčší)