Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Cyril a Metod priniesli na naše územie vieru aj vzdelanosť – Peter Pellegrini

Bratislava 5. júla (TASR) – Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) si pri príležitosti štátneho sviatku pripomenul v piatok vierozvestcov Cyrila a Metoda. Podľa neho patria medzi najvýznamnejšie osobnosti starých slovenských dejín. TASR o tom informovali z Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

„Musíme si ctiť, že na naše územie nepriniesli len vieru, ale aj vzdelanosť, a tým nás zaradili medzi moderné spoločnosti vtedajšieho sveta,“ uviedol Pellegrini. Podľa neho pomohli politickým elitám lepšie pochopiť svoju hodnotovú identitu aj smerovanie spoločenstva, ktoré viedli. Dodáva, že vždy dokázali obhájiť svoje presvedčenie a hodnoty, napriek vtedajším turbulentným časom.

„Pre nás ako ich nasledovníkov je inšpiratívna ich nezlomná viera vo vlastné poslanie a akokoľvek sa sled udalostí vyvíjal, nikdy nezišli z cesty, ktorej verili.“ Podľa premiéra stojíme aj dnes pred radom otázok - „aká bude hodnotová a politická budúcnosť Slovenska a Európy“. Dodal, že podľa neho musí Slovensko a Európa stáť na kultúrno-etickom odkaze týchto dvoch osobností, ak chce byť v budúcnosti úspešná.