Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

CoFoE je pripravená iba pre zástupcov mimovládnych organizácií – Milan Uhrík

(TASR) - Konferencia o budúcnosti Európy (CoFoE) je pripravená len pre zástupcov občianskych a mimovládnych organizácií. Uviedol to pre TASR slovenský europoslanec Milan Uhrík.

Tieto organizácie budú podľa neho predstierať, že sú hovorcami všetkých Európanov, pričom budú žiadať viac multikulturalizmu, dúhových pochodov, takzvanej zelenej agendy a LGBT ideológie. "Žiadnych skutočných konzervatívcov a vlastencov na tejto konferencii neočakávam a ak áno, tak len akýsi komparz," doplnil europoslanec a predseda Hnutia Republika.

EÚ v rámci CoFoE pozvala stovky náhodne vybraných občanov členských štátov do sídla Európskeho parlamentu, aby tam osobne vyjadrili svoj názor v rámci štyroch občianskych panelov zameraných na rôzne témy. Na každom z nich sa zúčastňuje približne 200 občanov. Ako pripomína Európska komisia, účastníci sú zo všetkých 27 členských krajín, pričom odrážajú demografickú a sociálnu rozmanitosť EÚ a najmenej jedna tretina účastníkov každého z panelov je vo veku do 25 rokov.

Europoslanec očakáva, že závery a odporúčania CoFoE budú mať dosah na ďalšie smerovanie EÚ, keďže "na konferenciu sú prizývané takmer výlučne osoby, ktoré majú zmýšľanie podobné ako európski komisári". Uhrík tiež predpokladá, že väčšina slovenských europoslancov "bude chváliť imaginárnu transparentnosť a dialóg (CoFoE)", lebo podľa neho vymenili službu Slovensku za službu Európskej únii.