Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Chyť zajaca za chvost – Dušan Konček

Slovenská politiká scéna má síce koalíciu, ale nemá opozíciu. Opozícia je totiž niečo virtuálne. Kto počúval Matoviča a jeho poslankyne, ako sa zvíjajú na televíznych obrazovkách, nadobudol skôr dojem, že tento poslanec zistil, že zajac si privrel chvostík do dverí a tak hneď rozpútal kampaň , aby mu neklesali preferencie. Pravdou však je a to, že koalícia, ktorá sa svojím spôsobom prezentovala predsedníctvom Slovenska v EÚ , pozabudla, že jej hlavnou úlohou je slúžiť svojim voličom a nie bruselskej elite.  Predseda vlády však hneď konal a rýchlosť konania svedčila o tom, že sa kdesi-čosi zanedbalo. Odniesol si to ten pán z URSO, ktorý sa zamotal do čohosi,  a myslel si, že je nedotknuteľný, lebo za ním stoja silné a vplyvné spoločnosti.

 

Matovičove predvádzanie sa, tak veľmi rýchlo skončilo, hoci hrozba to nebola celkom taká  malicherná. Lenže Matovič nemá inú agendu len chytať zajaca za chvost, ukazovať grafy, obrázky a ukazovať palčeky. To by si mala koalícia uvedomiť, lebo jeho údajná strana štyroch ľudí, dokáže využiť každú chybičku, aby si zatancovala folklór na televíznej obrazovke, či v médiách.  A orientácia médií je taká, že Matovič vie, že priestor dostane, lebo „bezvedomie novinárskej obce“  vzbudzuje úžas, rovnako ako  lapidárne otázky, ktoré dokážu položiť.  Trápnosť informácií  už dosahuje úroveň susednej Ukrajiny. S tým samozrejme vláda nič neurobí a ani urobiť nemôže, iba ak ignorovať niektoré média.

 

Ibaže vojnu s médiami si môže dovoliť Trump ale nie slovenská vládna koalícia. Bolo si možno treba aj všimnúť, že do Matovičovej kritiky sa nezapojili napríklad Kotlebovci z opozície, ale ani Sme-rodina, pretože určite vedeli, že R. Fico zasiahne razantne a Matovič vyjde na psí tridsiatok. Samozrejme Kotlebovci sa vzrušovali nad inými vecami. Svojrázne sa ospravedlňovali v parlamente, kde sa nakoniec zosmiešnili, lebo slohová práca poslanca Mazúreka  recitovaná ako báseň Mor ho! bola školometské divadielko, rovnako ako recitácia poslanca Mizika z Koránu. Keby boli povedali - ospravedlňujeme sa tým, ktorých sme urazili ale to je naša názorová pravda - bolo by to jednoduché a vecné. Smiešnosti s odznakmi  bola už len sprievodná akcia februárových kupletov. To však bol len detail rokovania parlamentu, ktorý akurát  slúžil ako potrava pre média.