Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Budúcnosť nepatrí globalistom – Štefan Nižňanský

Trump to povedal na ostatnom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.Budúcnosť“ - podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa –„nepatrí globalistom, ale vlastencom a silným suverénnym štátom“.

 Prekvapivý výrok šokoval žoldnierov v mainstreamových redakciách, šíriacich propagandu a nenávisť v priestore Slovenskej republiky natoľko, že ho úplne zamlčali. Ako kedysi v 80-tych rokoch sovietski politruci haváriu v Černobyle... Vzhľadom k parlamentným voľbám u nás - na konci februára 2020 - prináša ale toto posolstvo, ktoré si osobne vypočula aj prezidentka Zuzana Čaputová, jednoznačný odkaz voličom.  Škoda, že nie straníckym lídrom presúvajúcim sa po Slovensku z mítingu na míting odetým v krojoch či zahaleným do hurbanovskej trikolóry... Úvahy o vytvorení silného pronárodného bloku sú, žiaľ, zmarenou šancou politických trpaslíkov s vyšším egom než stožiar pred parlamentom. Podľa všetkého len splnia historickú úlohu odobraním hlasov označeným lídrom a ešte pred MDŽ sa stratia navždy v bludisku zabudnutia. O to viac sa v predvolebnej kampani aktivizovali marketéri chamtivých  agresívnych liberálov bažiacich po moci a horúcej pomste. Opäť vytiahli osvedčenú metódu strašenia a zvýrazňovania dôležitosti práve „týchto“ volieb. V minulosti k tomu používali komunistov, potom „hejslovákov“, nasledoval Mečiar, euro, imigranti a najnovšie Fico. Zrejme sa však prerátali, keďže ich tupé snahy obracajú sa teraz proti nim.       

 

Bojovali proti embargu na prieskumy preferencií a teraz skuvíňajú, keď ich výroky, hádky, chyby a nejasné ciele „demokratickej“ opozície zvyšujú percentá kotlebovcom. Čím viac však bratislavská kaviareň nálepkuje túto stranu, tým viac ju vidiečania bránia i podporujú.  Jeden z posledných februárových prieskumov agentúry AKO pre TA3 tvrdí, že parlamentné voľby vyhrá Smer-SD  s 17,3 %, hnutie OĽANO by podľa prieskumu získalo 13,5 %  preferencií. Na treťom mieste sa umiestnili Kotlebovci-ĽSNS so ziskom 11,8 %. Nasleduje strana Za ľudí Andreja Kisku s podporou na úrovni 9,5 % a koalícia Progresívneho Slovenska Michala Trubana so Spolu Miroslava Beblavého s 8,7 percentami. Do parlamentu by prešla aj Sme rodina Borisa Kollára so ziskom 6,4 %, SaS Richarda Sulíka s 5,8 %, KDH s 5,3 % a tesne aj SNS Andreja Danka s 5,1 percentami. 

 

Odhady sú odhady, číslam nie je možné veriť vždy. Najmä ak sa za nimi ukrýva platený zámer manipulácie verejnou mienkou. Tá sa tohto roku prejavuje úžasnou mobilizáciou zahraničných voličov. Podľa ministerstva vnútra SR chce poštou voliť spoza hraníc vyše 86-tisíc Slovákov. To je rekordný počet! Naháňajú ho najmä progresívci, netušiac aké problémy im zahraniční voliči spôsobia, ak by ich nebodaj posunuli do vlády. Slovenská republika totiž nedisponuje týmto obrovským počtom voľných pracovných miest, ak by sa prevažne mladí zahraniční voliči rozhodli pod Tatry vrátiť. Boli by súčasne prvými rozčarovanými, sklamanými aj oklamanými a nazúrenými občanmi, ktorí to novému vládnemu kabinetu poriadne zrátajú. A ak sa praktikujúci globalisti do vlasti nikdy nevrátia? Potom sú na mieste naliehavé otázky, prečo chcú svetobežníci zvonku zasahovať do našich životov a osudov,  čo ich motivuje nanútiť nám panovníkov, ktorých si nevyberieme samy?

 

Čo mne robí osobne najväčšie vrásky, je hrozba, že do parlamentu príde 9 respektíve 10 strán. To je na Slovensko podľa mňa príliš veľa. Tu v Nemecku ich máme 6 a už aj to je veľa. Nielen kvôli tomu, že ťažko nájdu nejakú súčinnosť, ale aj kvôli tomu, že mimo parlamentu ostávajú v Nemecku hlasy 6 %  obyvateľstva, ale na Slovensku to bude vyše 20 až 25 percent, pretože veľa politických strán, ktoré vznikajú ako huby po daždi, bude viazať hlasy voličov, ale nedostane sa do parlamentu“.  To sú slová Dušana Klima žijúceho s rodinou v Nemecku od roku 1968. V roku 2002 bol spoluzakladateľom a prvým predsedom Svetového združenia Slovákov v zahraničí. V súčasnosti je predsedom Únie Slovákov v zahraničí, ktorá vznikla v roku 2012 a ktorá aktuálne registruje vyše milión krajanov žijúcich vo svete.

 

Slovenská republika je fakt jedinečným štátom. Liberálni kapitalisti s finančnou podporou oligarchov si už rok pred voľbami podelili vládne kreslá. Usvedčený daňový a pozemkový podvodník hrajúci sa na rómskeho vajdu sa vyhlásil za premiéra. Súčasne s ním si o tento post hodil dvojeurovou mincou tiež drogový propagátor Truban. Prebehlíčke Remišovej sľúbili ministerstvo vnútra, no ak budú jej šéfa - exprezidenta Kisku - reálne stíhať a súdiť, vďačná bude aj za kreslo ministerky zahraničných vecí. Radodajný, dobroprajný a plodný Kollár prejavil záujem byť ministrom práce a sociálnych vecí, aby v praxi potvrdil, že Sme rodina. Ušatý Galko bude opäť a znovu nezákonne odpočúval všetkých, vrátane amerických dôstojníkov, ktorých hneď po voľbách rozmiestni spolu s Beblavým a Šeligom na amerických základniach v borovicových lesoch na Záhorí. Hlina nám dostavia diaľnice a Sulík, ktorý najradšej raňajkuje s Kočnerom, bude ministrom financií a škrtne dôchodky. Predsedom parlamentu sa môže stať Matovič, aby sa konečne v zákonodarnom orgáne vhodne využila názorná agitácia i mlátenie prázdnej slamy... Nekultúrny Krajcer obsadí spolu s hysterickým Stankem ministerstvo kultúry. Obratom predložia do parlamentu zákon o zrušení Matice slovenskej,  o zákaze hovoriť a písať spisovnou slovenčinou a ešte aj návrh zákona o zlúčení Slovenského národného divadla s neďalekou Dunajplavbou.

 

No rovnako ako prekvapil Trump  citátom z úvodu, karty tesne pred voľbami zamiešala i prezidentka SR Čaputová. Neočakávane demokraticky a štátnicky sa vyjadrila,  že „dodrží zavedené pravidlo a poverí zostavením vlády stranu, ktorá vyhrá voľby“.  Čaputová zároveň v tv Markíza potvrdila, že ak ĽS NS vyhrá parlamentné voľby, vstúpi so stranou do rokovaní. Považuje to za rešpektovanie vôle ľudí. „To však automaticky neznamená, že bude poverená zostavením vlády,“ pripomenula hlava štátu keďže koaličný potenciál tejto strany sa javí ako nulový. Ak by však niekto chcel vytvoriť vládu s podporou kotlebovcov, tak Čaputová vládu vymenuje. „Ak mám dôverovať vyjadreniam lídrov politických strán, je nepravdepodobné, že by ĽS NS mohla zostavovať vládu. Ak si voliči zvolia strany, ktoré sú s ĽS NS ochotné a schopné vládu vytvoriť, musela by som ju vymenovať. Nemala by som inú možnosť, ako rešpektovať voličov,“ doplnila prezidentka.

 

Do parlamentných volieb 2020 ostáva doslova len zopár dní. Požijeme, uvidíme...