Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Ako sa to mohlo stať?

To je otázka, nad ktorou v sobotu 22. marca večer rozmýšľalo nielen vyše tri a pol tisíc sympatizantiek a sympatizantov SMERu SD, ale aj politické kvarteto Robert Fico, Pavol Paška, Maroš Ševčovič a Robert Kaliňák. Tí prví sedeli a stáli v bývalej hádzanárskej hale HC Tatrana Prešov, tí druhí oproti ním na pódiu. Stretli sa pri príležitosti odložených osláv sviatku žien, na ktoré sa prvý muž SMERu nemohol dostať skôr v dôsledku štátnických a predvolebných povinností. A tá v úvode spomínaná otázka? Je vcelku jednoduchá, ale zásadná: Ako sa mohlo stať, že v Prešove nezvíťazil v prvom kole prezidentských volieb Robert Fico, ale R. Procházka?

Prešovčanky a prítomní muži (ale boli tu priaznivci a zástupcovia okresných organizácií SMERu zo všetkých kútov Prešovského kraja) privítali spomínaných funkcionárov SMERu s takou obrovskou dávkou sympatií a prajnosti, že Robert Fico a jeho najbližší spolupracovníci mohli aspoň na chvíľu zabudnúť na vypätú predvolebnú situáciu a čakajúci ich ťažký finálny predvolebný týždeň. Robert Fico sa nezabudol poďakovať všetkým, ktorí v tomto kraji pracovali pre jeho stranu, pričom zvlášť vyzdvihol úsilie trojice Stanislav Kubánek (krajský líder SMERu SD a poslanec NR SR), Peter Chudík (predseda Prešovského samosprávneho kraja) a Peter Obrimčák (predseda krajského volebného štábu, v „civile“ primátor Stropkova a podpredseda PSK). A úplne prirodzene požiadal prítomných, aby v takomto hojnom počte prišli aj k volebným urnám v sobotu 29. marca.

„Top ženou“ SMERu SD v Prešovskom kraji za rok 2014 sa stala pani Anna Janigová z Malého Šariša (malá obec v blízkosti krajského mesta), ktorá celý svoj život zasvätila ušľachtilému poslaniu – výchove mladých v školských laviciach. Keď ju štvorica gratulantov vzala na pódiu „do parády“, bolo na nej vidieť, že šťastím asi zabudla aj dýchať...

Aj premiér sa medzi Prešovčankami cítil výborne

Aj premiér sa medzi Prešovčankami cítil výborne

Anka Janigová s kvartetom gratulantov

Anka Janigová s kvartetom gratulantov

Príjemná atmosféra stretnutia

Príjemná atmosféra stretnutia