Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Ak R. Kaliňák ukáže dokumenty, zístíte, že to nie je kauza – Béla Bugár

Bratislava 13. júna (TASR) - Ak dnes minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) ukáže verejnosti príslušné dokumenty, zistíte, že jeho údajné finančné napojenie na podnikateľa Ladislava Bašternáka kauzou nie je. Pred dnešným rokovaním Koaličnej rady to vyhlásil líder Mosta-Híd Béla Bugár.

 

 

"To, čo tvrdí opozícia, z tých dokumentov nevyplýva. Myslím si, že minister Kaliňák ukáže dnes dokumenty verejnosti. Ak vám to urobí, zistíte, že to kauza nie je. Z týchto dokumentov vôbec nevyplýva, že by mal blízky vzťah s Bašternákom," povedal Bugár.

 

Z napojenia na Bašternáka, ktorý figuruje v kauze údajných daňových podvodov s vratkami DPH, obviňuje Kaliňáka opozícia. Poslanecký asistent Jozefa Rajtára (SaS) Filip Rybanič ako pracovník banky dokonca nahliadol na účty Kaliňáka a exministra Jána Počiatka (Smer-SD). Chcel preveriť, či táto dvojica prijala nejaké peniaze z Bašternákovych firiem. Opozícia tvrdí, že išlo o státisíce, Kaliňák to odmieta. Po tomto skutku poslaneckého asistenta zadržala polícia a obvinila ho z trestného činu porušenia bankového tajomstva.

 

Koalícia sa dnes bude venovať aj téme zvyšovania tzv. koncesionárskych poplatkov za služby RTVS, ktoré presadzuje minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD), ale SNS je zatiaľ proti. "Aj RTVS musí preukázať, aký to bude mať pozitívny dosah na tých, ktorí platia, teda na občanov. Minister Maďarič asi bude musieť ustúpiť z navrhovanej výšky poplatkov," pripustil Bugár. V súčasnosti platia za RTVS domácnosti 4,64 eura mesačne, Maďarič navrhuje sedem eur. Výška poplatku sa nemenila 13 rokov.