Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Čo sa babe snilo, to sa babe chcelo – Dušan Konček

Nekonečný príbeh ukrajinského majdanu, kde usilovne pracujú experti slovenského Dzurindistanu je lákavá pečená kačica pre opozíciu typu Matovič, či Sulík. Najnovšie  sa podobný scenár rysuje v susednom Poľsku, kde nepokoje neprestávajú a hrozí aj poľský majdan. A tak nelení ani svetoborná slovenská opozícia, ktorá síce na podobné excesy má len slepé patróny a tak by sa najradšej vydala cestou predčasných volieb. Na to sú  tiež už kade-tade odskúšané scenáre, ktoré sa snaží oprášiť.  Minister vnútra si svoj post ustal, slepé patróny postupne zvlhli. Nuž ktorý predseda vlády by aj odvolal silového ministra, keď sú ohrozené hranice Schengenu, to  hádam už pochopili aj tí najzarytejší  opoziční revolucionári.

 

Pokus s ministrom zahraničných vecí, ktorého do neba chválili, tiež nevyšiel.  A hoci sa im prezident snaží hrať do noty, v druhej polovici funkčného obdobia  zmení kurz, pretože veľmi dobre vie, že jeho  ďalšia kandidatúra  je nezmysel, lebo  na povrch vychádzajú veci, ktoré pri voľbe známe neboli. Takže bude ťahať kurz na láskavého prezidenta, ktorý  sa potom dostane do čela nejakej strany a tak sa snaží aj viac po Slovensku chodiť a hlavne sa zaliečať mladých  ľudom. Samozrejme, že si bude  svoju popularitu stavať na tom, že  nespokojnosť mladých nie je extrémizmus, ale vzdor proti tomu,  ako sa vládne.

 

Tým sa samozrejme vyčlení proti vláde, ale nebude to robiť s takým humbukom ako Matovič. A tak  revolučnej opozícii nezostalo nič iné, len sa snažiť vraziť klin do niektorej z vládnych strán. A vybrali si SNS. Silou mocou sa snažia verejnosti nahovoriť, že voliči Smeru prechádzajú k SNS, ale aj ku Kotlebovi. Lenže predseda SNS, ktorý orátor nie je, ale chytrosť mu nechýba sa stal nebodaj švagrom, alebo ako hovoria Maďari šógrom Bélu Bugára a obidvaja spolu dobre vychádzajú.

 

Predseda Danko sa do rizika púšťať nebude  a nebude sa snažiť Smer oslabiť, ale švagrovanie s Bugárom má iné dimenzie.  V niektorých južných okresoch stredného Slovenska bodovalo vždy SMK, pričom ide o zmiešané slovensko-maďarské obyvateľstvo. Takže títo dvaja „výtečníci“ pracujú na týchto okresoch, čo  je dosť zmysluplné, pretože  SMK je pod prahom voliteľnosti a tu by obidvaja čosi mohli v nasledujúcich voľbách „zarobiť“.

 

A to je lapidárny zmysel ich bratskej lásky. Smer v nasledujúcich voľbách tých dvadsať percent uhrá a keď sa mu priblížia s 15 percentami  Bugár s Dankom, nemali by problém, aby vládli tri strany. Veční poslanci z SNS a aj z Mostu-Híd budú tiež chcieť dožiť svoj dôchodkový vek v parlamente, takže sa nebudú    štverať  na vysnený Olymp. Takže keď sa týmto smerom uberá opozícia, nemá veľkú šancu a tak sa bude  znova snažiť udrieť na stranu Smer, kde sa objavili trhliny, ale nie až také, aby sa nedali zaplátať. A netreba tu ani  demokracia s ľudskou tvárou, či politická korektnosť,  ale iba sa snažiť slniť to, čo si predsavzali. A jediné riešenie je tak pre SaS ako aj pre Oľano je, aby pracovali na tom, ako sa dostať do nejakej novej strany, ktorá  veľa vody nenamúti, ale možno sa do parlamentu dostane s odretými ušami.