Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

„Demokrati“ šliapu po demokracii priamo v parlamente – Milan Országh

Slovákom už neostáva nič iné, ako červenať sa a hanbiť za svoju politickú elitu. To, čo vystrája súčasná opozícia na parlamentnej pôde i mimo nej nie je možné charakterizovať inak ako primitívny cirkus na pokračovanie. Vlastne, je to pravdivý obraz toho, čoho sú opoziční politici schopní. A tak sa racionálne zmýšľajúci človek, sledujúci aspoň okrajovo politické dianie doma a vo svete musí úprimne čudovať, akej úrovne boli voliči, ktorí týmto politickým kreatúram, dokazujúci každým svojim slovom a činom, že demokracia im môže byť ukradnutá, dali svoje hlasy aby ich dostali do najdôležitejšieho orgánu našej republiky, ktorého najdôležitejšou úlohou je strážiť demokraciu v našej vlasti a rozvíjať ju v prospech občanov štátu.

 

Je to už raz tak, že keby niekoho napadlo začať bilancovať doterajšiu seriózne tvorivú činnosť súčasnej parlamentnej opozície, nemá čo zapísať ani do jednej jedinej položky. Pretože ten humbuk, ktorý jej členovia beztrestne a voči slovenskému národu bezohľadne vystrájajú na parlamentnej pôde, nemá so serióznou a v prospech národa tvorivou politikou nič spoločné. Kam až môže bezbrehé ignorantstvo demokratických princípov politiky zájsť, to dokazuje chovanie bývalého ministra spravodlivosti, ktorý očividne nerešpektuje žiadny zákon, poriadok, dohodu či elementárnu ľudskú slušnosť, o politickej ani nehovoriac.

 

Súčasný boj opozičných „politikov“ proti zavedeniu akého – takého poriadku v rokovaní parlamentu, ktorý presadzuje Dankova garnitúra vedenia parlamentu jasne ukazuje, že týmto ľuďom o zachovávaní a zdokonaľovaní princípov demokracie vôbec nejde. Pre nich je dôležitý ako politický a demokratický systém chaos, ľubovôľa jednotlivca a totálna deštrukcia štátu a jeho demokratických princípov. Chovanie pubertálne nedozretých ľudí, ktorí v parlamente nerešpektujú žiadne demokratické princípy, ale detské hry na vlastnom piesočku, ktorí  sa doslova vytešujú v tom, aké neporiadky sa im podarí „vyrobiť“, nie je dôstojné nielen žiadneho zrelého politika, ale ani normálneho slušného človeka. Štvanie ľudí proti vláde, proti základným princípom ústavy a zákonnosti totiž nemožno nazvať ani konštruktívnou politikou, ani prínosom pre štát a ľud, ktorému chcú (ale našťastie nemôžu) vládnuť. Demokracia vyžaduje v prvom rade disciplínu, rešpektovanie zákonov a názorov druhých ľudí, ohľaduplnosť a tvorivosť a od tej má hlboko neúspešná opozičná „partia“ veľmi ďaleko. Je na nás, voličoch, aby sme týmto šašom a politickým dobrodruhom, ktorí chcú byť za každú cenu pri korytách, dali v nasledujúcich parlamentných voľbách jasne na javo, že o nich nestojíme. Aby sme dosiahli stav, v ktorom bude aj opozícia konštruktívnym, nie destabilizujúcim prvkom demokracie a štátu. Aby podobne ako v britskom parlament mohla tamojšia kráľovná osloviť vo voľbách neúspešnú skupinu poslancov slovami „Vážená opozícia“. Trúfla by sa týmito slovami obrátiť aj na kreatúry,  ktoré v slovenskom parlamente reprezentuje opozíciu (česť inteligentným a vzdelaným výnimkám, ktoré o demokraciu v jej podstate stoja)? Sotva! Pred nami sú voľby do regionálnych samospráv. Už teraz by sme mali rozmýšľať nad tým, či zástupcovia strán súčasnej opozície stoja za to, aby sme pri ich menách  vôbec zvažovali zakrúžkovanie, ktoré by ich posadilo do krajských zastupiteľstiev. Ide predsa o náš štát, o našu krajinu, ktorej napredovanie (a náš blahobyt) nemôže byť postavené na ľuďoch, pre ktorých sú zákony a poriadok veličinou, do ktorej si v záujme vlastných cieľov môžu akurát dobre kopnúť...!