Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Žiadne stretnutia na úrade vlády neboli, pracuje sa na likvidácii Smeru – Robert Fico

(TASR) - Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico odmieta tvrdenia o stretnutiach na Úrade vlády (ÚV) SR, na ktorých sa malo hovoriť o vyšetrovaní politických oponentov. Fico tvrdí, že žiadne takéto stretnutia neboli. Dodal, že sa pracuje na likvidácii strany Smer-SD, keď vyšetrovatelia pracujú na tom, aby označili jeho stranu za zločineckú organizáciu. Uvádza, že špeciálna prokuratúra koná na pokyn lídra OĽANO a ministra financií Igora Matoviča, ktorému je podľa Fica zaviazaný špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

"Prokurátor špeciálnej prokuratúry s vyšetrovateľmi bez dozoru pracuje na prípade, ktorý má viesť k obvineniu vedenia strany Smeru-SD, že Smer-SD je zločinecká organizácia," povedal na utorkovej tlačovej konferencii Fico. Dodal, že má ísť o vyšetrovateľov stiahnutých z východného Slovenska. Podľa Fica majú pracovať na obvinení vedenia Smeru-SD z rokov 2016 až 2020. Uviedol, že ešte nikto zo strany nebol v tejto veci vypovedať.

Matovič zadal podľa šéfa Smeru-SD úlohu zničiť jeho stranu a treba na to hľadať dôkazy. "Aj preto sa začali objavovať v poslednom období všelijaké klebety, predovšetkým udavačov, ale je tu aj výpoveď človeka, ktorý momentálne sedí vo výkone väzby, ktorá hovorí o nejakých stretnutiach na úrade vlády, prípadne iných stretnutiach," vyhlásil Fico. Bývalý šéf finančnej správy František I. je podľa neho vo väzbe týraný a psychicky mučený, preto hovorí o stretnutiach na úrade vlády. "Stretnutia, také, aké boli popisované, žiadne neboli," povedal Fico s tým, že je neuveriteľné, že niekto uvažuje o likvidácii strany. Ide podľa neho o likvidáciu opozície.

Fico tiež dodal, že ak existovala nejaká organizovaná skupina, išlo o stretnutie špičiek štátu 17. mája v sídle Slovenskej informačnej služby. Na tomto stretnutí sa totiž podľa šéfa Smeru-SD rozprávali o živých prípadoch či manipulácii trestných konaní.

Spravodajský portál Aktuality.sk v posledných dňoch informoval o utajených schôdzkach za éry premiéra Roberta Fica. Odvoláva sa pritom na výpoveď väzobne stíhaného bývalého šéfa finančnej správy Františka I. i ďalších spolupracujúcich obvinených. Na stretnutiach sa mali zúčastniť vrcholní predstavitelia štátu, polície i finančnej správy. Koordinovať sa na nich malo vyšetrovanie a diskreditácia bývalého prezidenta Andreja Kisku či Igora Matoviča. Fico opakovane označuje výpovede spolupracujúcich obvinených, takzvaných kajúcnikov, za zmanipulované.