Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ŠPORT: Prešovský futbal výrazne prispeje k zmene klímy – Milan Országh

Kedysi slávny prešovský futbal už kde-kto navždy pochoval, aj napriek jeho vyše 100 ročnej tradícii. Isteže, staré zlaté časy Kuchárovcov a Pavlovičovcov, Bombu či Novákovcov sú už síce dávno za nami, čo však neznamená, že tento v metropole Šariša kedysi šport číslo 1 by mal nejaké problémy. Skôr ide o proces transformácie. Po približne šiestich – siedmich rokoch jalového čakania na rekonštrukciu areálu futbalového stánku nedávno konečne nastal deň, keď miestna tlač priniesla vzrušujúcu informáciu, že v priebehu niekoľkých dní sa stavebné práce konečne naplno rozbehnú!

 

Prešovskí milovníci „koženej“ si s úľavou vydýchli, kde – tu sa po krčmách aj skromne oslavovalo, no presne o týždeň na to povznesenú futbalovú náladu doslova zabila nová informácia o tom, že zhotoviteľ stavebných prác odstúpil od zmluvy. A bolo po nálade!

 

Ale zase o dôvod viac začať s cieľavedomým pátraním po realite. Dnes prinášame čerstvé výsledky plahočenia sa po prešovskej futbalovej realite. Takže: Ani tá druhá, zabíjajúca informácia celkom nesedí. Dodávateľ síce odstúpil od zmluvy,  to však neznamená, že štadión neprejde zásadnou zmenou. Práve naopak, jeho tvár i poslanie sa radikálne zmení! Zelené plochy štadióna sa zmenia doslova a do písmena na nepoznanie. Prvé výsledky tejto transformácie sú už jasne a zrozumiteľne viditeľné. A preslávia Prešov ešte viac, ako kedysi futbal. Metropola Šariša sa hrdo postavila do čela všetkých pokrokových ľudí, ktorí chápu potrebu zosúladenia ľudskej činnosti s potrebami tejto planéty a zachovania života na nej. Bývalá plocha štadióna sa rýchlo mení na kyslíkovo-ozónovú bombu, ukazujúc tak celému svetu nový prístup k revitalizácii planéty. Doslova v hodine dvanástej. Pre planétu Zem i pre ľudstvo samotné. Čo tam po účasti v prvej či druhej futbalovej lige a futbalovej sláve i zábave tisícov fanúšikov! My v Prešove ideme zachraňovať planétu! Strčte si preto svoj futbal kdesi – kamsi.

 

A o nejakých 50 rokov bude celé ľudstvo s vďakou spomínať na to, aký skvelý počin pre záchranu života na našej planéte a možno i v celom vesmíre rozbehli v tomto kedysi slobodnom kráľovskom meste. Svoj projekt vymysleli úžasne a dali mu ešte úžasnejší názov: ZÁCHRANNÝ FUTBALOVÝ BIOTOP ZEME!

 

Posúďte však objektívne: Nie je táto rozkvitnutá májová lúka nádherná? A stačilo tak málo! Škoda iba, že výsledný dojem narúšajú škaredé kontúry bývalých diváckych tribún.