Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ŠPORT: Dôstojný týždeň – Vladimír Mezencev

Košice ako oficiálne Európske mesto športu 2016 sa stalo dejiskom otváracieho ceremoniálu Európskeho týždňa športu 2016. Stalo sa tak za účasti významných politikov a europoslancov ako aj zahraničných a domá­cich športovcov. Za všetkých stačí spomenúť známeho Christiana Karembeua, pochádzajúceho z Polynézie, člena francúzskeho futbalového reprezentač­ného tímu, ktorý v roku 1998 vybojoval titul majstrov sveta!

 

Východoslovenská metropola žije ešte aj v týchto dňoch športom.  Kto by si predtým vedel predstaviť postavenie funkčného lyžiarskeho mostíka priamo v centre Košíc, iba niekoľko metrov od Domu sv. Alžbety, alebo sko­kanské doskočište na historickej Hlavnej ulici? To všetko tu bolo ako aj neformálne športovanie od detí až po seniorov.

 

Do 2. ročníka Európskeho týždňa športu, ktorý sa začal v Košiciach 10. septembra, sa zapojilo 31 krajín dohromady s vyše 14 000 zaregistrova­nými podujatiami, ale predovšetkým s viac ako miliónom účastníkov.

 

V samotných Košiciach zorganizovali 45 podujatí, čo predstavuje takmer tretinu zo všetkých /150/, ktoré pripravili v 78 mestách a obciach Slovenska. Toľko sa totiž v našej republike zapojilo do Európskeho týždňa športu 2016.