Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Šesť premiér v Divadle Jonáša Záborského

So začiatkom nového školského roku otvorilo svoju novú sezónu aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Začala bilanciou predchádzajúcej, v ktorej divadlo odohralo 205 predstavení a svojho nového majiteľa našlo bezmála 71 200 vstupeniek. Riaditeľ divadla Mgr. Ján Hanzo však za rovnako dôležitú považuje skutočnosť, že divadlo a diváci sú partnermi, ktorí divadlo spoločne formujú. A to, že tento kultúrny stánok je stabilizovaný finančne, personálne i umelecky.

 

Čo pripravuje DJZ pre svojich divákov v novej sezóne? Spolu to bude 6 premiér, prvá z nich, muzikál Jana z Arku, v réžii Michala Náhlika, bude mať premiéru ešte tohto roku, presne 13. novembra. Ďalšej premiéry sa diváci dočkajú až v roku 2016 (19. februára), Michal Náhlik réžijne pripraví Gurneyho Ľúbostné listy.

 

Náhlik nemá v divadle vyárendovaný absolútny režisérsky post, s prípravou ďalšej premiéry sa potrápi Jakub Nvota, ktorý s kolektívom naštuduje „Dobrú... mami!“ od Marshe Norman. Pri premiére budeme už písať dátum 8. 4. 2016. Ale potom si Michal Náhlik predsa len povie, že do tretice všetko dobré, keďže pod jeho taktovkou sa odohraje večne super aktuálny Gogoľov Revízor. Premiéra je naplánovaná na 6. mája budúceho roka.

 

Na svoje si prídu aj prešovské detváky. Režisér Marek Zákostelecký pre nich na 29. mája pripraví premiéru rozprávky Budulínček a pre milovníkov športu a smiechu je pripravená moderná komédia Z. Egressyho Odpískané, ktorá bude v réžii Márie Luteránovej uvedená po prvý raz na dosky znamenajúce svet v závere sezóny 2015/16, presne 10. júna. To už budú všetci v divadle netrpezlivo sledovať akosi pomaly sa meniaci kalendár a ponuky cestovných kancelárií...

Jan Hanzo diriguje nielen divadlo, ale aj súbor Free Voices

Jan Hanzo diriguje nielen divadlo, ale aj súbor Free Voices