Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Česť, ako slovanská hodnota – Dušan Konček

„Takto hovorí čestný chlap, ktorému záleží na osude jeho krajiny“, takto komentoval výroky slovenského premiéra Róberta Fica na www.euPortal.cz autor Peter Hampl, ktorý sa vyjadril, že nepripustí vznik islamskej komunity na Slovensku.

 

„Premiér Slovenska Róbert Fico, podľa ČTK povedal, že Slovensko odmietne kvóty a nebude prijímať utečencov ani dobrovoľne. Neurobí vraj nič, čo by viedlo k vzniku ucelenej moslimskej komunity v krajine. Nechce totiž, aby boli ženy sexuálne napádané ako v Nemecku. Podľa jeho vyjadrení emigrantov s odlišnými tradíciami a náboženstvom nemožno ľahko integrovať. Povedal, že jeho povinnosťou je chrániť Slovensko. Prvý vicepremiér ČR a predseda hnutia ANO Andej Babiš pre Parlamentní listy.cz povedal, že s Ficom absolútne súhlasí a ČR by sa mala zachovať rovnako.

 

To sú len dva citáty, ktoré vyšli u našich najbližších susedov a samozrejme vzbudili ohlas aj zahraničí, v západnej Európe ale aj v Rusku. Aktivity slovenského premiéra týmto samozrejme nekončia a snaží sa, aby sa o tom rokovalo znova v Európskej únii, čo mnohé krajiny tiež podporujú. Samozrejme ak ho nepodporia ďalší, nemá veľkú šancu, lebo summity sa zvolávajú len vtedy, keď si lídri EÚ zmyslia. A teraz treba zachrániť Merkelovú a rozdeliť v Nemecku šarapatiacich násilníkov. Má však plnú podporu občanov Slovenska a čo je zaujímavé polená pod nohy mu hádžu terajšie opozičné strany a aj slovenský prezident. Údajne táto situácia prišla strane Smer vhod a využíva ju v predvolebnom boji a snaží sa zbierať takto politické body.

 

Podľa tejto zvrhlej teórie by mali opozičné strany v predvolebnom boji prísť medzi občanov Slovenska a presviedčať ich, aby sa nebránili utečencom či emigrantom a prijali ich za svojich a všemožne im vyšli v ústrety. Prečo tak opozičné strany nerobia ? To sa treba spýtať ich samotných. Ale keby to robili, asi by sa nedostali cez hranicu voliteľnosti do parlamentu, tak radšej vykrikujú spoza buka nezmysly, ktorým ani sami neveria. Ale aspoň jasne vidíme, čo sú to za pokrytci, ktorí sa občanovi vnucujú spôsobmi svojim „hodnotám“ vlastnými. Udalosti v Nemecku ale aj v ostatných krajinách hovoria presne o tom, z čoho možno mať strach, ak slovenských „cnostných samaritánov“ toto nepresvedčilo, tak ich možno nabudúce presvedčia „tlupy banderovcov“ z Ukrajiny, ktoré sa vydajú onedlho na pochod do Európy a Kolín bude proti tomu len prechádzka ružovou záhradou“ Na juhu Ukrajiny sa už zhromažďujú utekajúci teroristi Daešu /stovky a tisícky/ a tak opatrenia, ktoré vláda urobila doteraz, bude treba ešte rozšíriť aj o východnú Schengenskú hranicu a na to by mala dať financie EÚ, namiesto tých, ktoré dala Ergodanovi a ten ju oklamal.

 

Taká je realita týchto dní a bude aj naďalej ďalšie mesiace. A ak sa slovenský premiér snaží ochrániť Slovensko pred Sodomou a Gomorou treba ho v tom podporiť.

Samozrejme ohlasy na aktivity slovenského premiéra nie sú len pozitívne. Spiegel Online, čo je naozaj citované periodikum prinieslo komentár z pera Jakoba Augsteina, /inak syna zakladateľa Spiegla, neskoršie sa ukázalo, že to nie je jeho biologický syn, ktorý však napriek tomu vlastní 24 percent akcií Spieglu/, ktorý Poliakom a Slovákom vynadal do ksenofóbov/ Spiegel Online 4. januára/. Čudné je, že Ministerstvo zahraničia SR na tento útok vôbec nereagovalo a nechalo ho bez povšimnutia. To si naozaj necháme s prepáčením...na hlavu od človeka, ktorého v roku 2012 zaradila Nadácia Simona Wiesenthala na 9. miesto rebríčka najväčších antisemitov sveta a o ktorom jeho nemeckí kolegovia hovoria, že keby sa nebol narodil až po vojne, bol by urobil kariéru v Gestape.

 

Boj o česť a hodnoty za ktoré bojuje slovenský premiér by sa mali premietnuť na celú slovenskú vládu a jej ministrov a mali by sa správať suverénne. Treba si všimnúť, že Holanďania, ktorí prevzali predsedníctvo od januára tohto roka sa hneď suverénne a tvrdo vyjadrili proti vstupu Ukrajiny do EÚ, majú na to právo, hoci to zatriaslo Európskou úniou. Ak sa Slovensko vyjadruje o kvótach a moslimoch, tak ako sa vyjadruje, má na to plné právo a vyjadruje tým svoju suverenitu. Zrozumiteľne povedané, malý 5 miliónový štát má dosť svojich problémov a už tisícka moslimov by bol problém, nehovoriac už napríklad o tom, že slovenskí Rómovia sú tvrdo proti, lebo sa cítia ohrození a o tom hovoria na slovenských dedinách celkom otvorene a jasne, ako sa pateticky vyjadril jeden z nich : Fico bojuje aj za nás Rómov. Takže podobné avantúry Slovensku naozaj netreba.

A podľa toho aj koná, pretože pozná situáciu na Slovensku.