Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Čaká nás nová kultúrna revolúcia? – Dušan D. Kerný

Onedlho, o necelých sto dní, budú v USA prezidentské voľby, a už dnes je jasné, že pôjde o to, či sa terajší prezident udrží. Roky jeho prezidentovania boli plné najrozličnejších konfrontácií. Aj teraz sme ohromení tým, čo sa deje v USA. Nikdy sme to neočakávali. Všetci priaznivci USA v médiách a politike na Slovensku nám to nevedia vysvetliť. Také masové postihnutie pandémiou, taký odklon od medzinárodnej spolupráce a napokon taká vlna nepokojov a násilia. Revolta nielen otriasa Spojenými štátmi, ale šíri sa aj do Európy. Čo o tom hovoria u susedov?

Podľa názorov z Inštitútu Václava Klausa to pripomína čínsku kultúrnu revolúciu 1965-1969, tak ako kedysi v Číne aj tu ide o nemilosrdný útok na doterajšiu spoločnosť, na hodnoty, tradície. Je to zúrivá snaha zničiť, zašliapnuť, vykoreniť bezohľadným nátlakom, zastrašovaním, šikanovaním tých, ktorí si dovolia nesúhlasiť, ba dokonca len mlčia.

 

ÚTOKY NA SPOLOČNOSŤ

Podľa výkonného riaditeľa Inštitútu Václava Klausa J. Weigla úplne desivé je to, ako k „novej kultúrnej revolúcii“ pristupuje establišment západných štátov, elity, politický a mediálny mainstream, teda určujúce vrstvy politiky a médií, ako aj značná časť veľkého biznisu. Tento útok na spoločnosť tolerujú, ustupujú mu, dokonca ho pokrytecky obhajujú a nadbiehajú mu, podplácajú ho a v nijakom prípade sa mu nebránia. Weigel tvrdí: „Odporné pokrytectvo, absencia akéhokoľvek pevného presvedčenia, manipulácia ľudí bez chrbtovej kosti - to je to, čo dnes charakterizuje tie elity, ktoré stoja na čele západných štátov.“ Dnes už nepotrebujú krvavé revolúcie, moc dosahujú tým, že dostali do rúk výchovu nových generácií na univerzitách, ich výbavou je extrémny environmentalizmus, genderová ideológia a LGBT. Vládnuce elity sú ochotné obetovať radikálom aj základné demokratické princípy, ako je sloboda slova a sloboda svedomia. Zavádza sa cenzúra a dehonestuiú sa samotné korene na ktorých doteraz západná spoločnosť stojí. 

 

NOVÉ NÁBOŽENSTVO 

Nadnárodné spoločnosti platia obrovské výpalné a všemožne demonštrujú svoju oddanosť novému náboženstvu. A ani česká spoločnosť nie je podľa názoru J. Weigla výnimka, prelieva sa do nej západné pochábeľstvo. Začínajú sa vnucovať politicky korektné nezmysly, nálepkovanie, cenzurovanie, vyhrážanie a umlčovanie nepohodlných. Zatiaľ je ešte možné nesúhlasiť a kritizovať, ale nemožno sa spoľahnúť na to, že nepríde pohon na rasistov a konzervatívcov na katedrách, v redakciách, v politike či v dejinách. A či to neprikážu z politicky korektného Bruselu. 

Pretože Západ ako slobodný svet prestáva jestvovať. 

Preto by sme sa mali vážne zamyslieť, tvrdí J. Weigel v denníku Právo (9. 7.). S jednoduchými smerovkami smerom na Západ si, bohužiaľ, nevystačíme.