Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Úcta bojovníkom proti nacizmu a fašizmu – Vladimír Dobrovič

Položením vencov na Slavíne, mieste odpočinku vojakov Červenej armády, pri príležitosti štátneho sviatku RF Dňa obrancu vlasti, sme vzdali úctu našim osloboditeľom z područia nacistického Nemecka.

 

V piatok 22. februára  sa pri pamätníku poklonili Alexey Leonidovič Fedotov, veľvyslanec RF a ďalší diplomati, predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko, ústredný tajomník SZPB Viliam Longauer s početnou skupinou členov SZPB, pozvaní hostia a sympatizanti priateľstva medzi našimi národmi, odporcovia fašizmu a bagatelizovania jeho nebezpečenstva pre ľudstvo, vrátane snahy o prekrucovanie našich dejín.

 

Pietny akt sa konal bez slov. Symbol sedemmetrovej sochy červenoarmejca rozdupávajúceho nemecký hákový kríž nad monumentom Slavína je však veľavravný. Pripomína, že slobodu nám priniesol červenoarmejec s červenou zástavou.

 

Počas Dňa obrancu vlasti prebiehajú sviatočné podujatia po celom Rusku. V Moskve sa to začína položením vencov a kvetov k hrobu neznámeho vojaka pri Kremeľskej stene. V mnohých mestách býva večer aj ohňostroj. 

 

Pre obyvateľov Ruska je štátny sviatok RF Deň obrancu vlasti aj dňom mužov“, ktorí slúžia v armáde a v silových štruktúrach vôbec. Veľká väčšina ruských rodín však 23. februára blahoželá všetkým mužom bez rozdielu- od tých najmenších až po najstarších.

Členovia SZPB si prišli uctiť štátny sviatok RF Deň obrancu vlasti, na mieste odpočinku vojakov Červenej armády, ktorí padli v boji proti fašizmu pri oslobodzovaní našej vlasti.

Členovia SZPB si prišli uctiť štátny sviatok RF Deň obrancu vlasti, na mieste odpočinku vojakov Červenej armády, ktorí padli v boji proti fašizmu pri oslobodzovaní našej vlasti.