ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Ukrajina má najvyššiu infláciu na svete

Podľa americkej CIA ukrajinská inflácia dosiahla minulý rok 49 %. Východný sused SR sa tak v roku 2015 umiestnil na 225. mieste na svete. 

Horšie je na tom vraj len Venezuela. Ibaže špecialisti poznamenávajú, že tá je na tom tak zle len preto, že o nej nie sú známe jej ekonomické ukazovatele.

O trochu lepšie, ako Ukrajina, je na tom Jemen (30 %), Sýria (33,6 %) a Južný Sudán (41,1 %).

Najnižšiu infláciu (- 3,5 %) dosiahol Libanon.

Podľa dni.ru, 27. 3. 2016

 

Chunta je bezmocná: Charkov a Cherson sú za Rusko

Obyvateľstvo regiónov Charkova a Chersonu neveria ukrajinskej propagande a je pripravené kráčať krymským scenárom, vyhlásila poslankyňa ukrajinskej Verchovnoj rady Viktoria Sjumar. 

"V našej Charkovskej oblasti je kritická situácia. Sú tam ruské televízne kanály, prihraničná zóna, čo je naozaj otázka národnej bezpečnosti. Cherson je to isté, aj tam spracúvajú obyvateľstvo. Môže tam vzniknúť situácia, ktorá sa u nás stala na Kryme. Obyvateľstvo verilo ruskej propagande viac, ako štátu Ukrajina", prináša vyjadrenie poslankyne Politnavigator.

Podľa evrazia.org, 25. 3. 2016

 

Piakin zo 21. 3. 2016: Piakin tvrdí, že proti americkým dvojičkám nenavádzali lietadlá žiadni teroristi, ale... (video s českými titulkami)

Odpoveď nájdeme v druhej téme, ktorá sa zdanlivo začína „len“ haváriou lietadla v Rostove na Done.

Prvou otázkou bolo, prečo sa stiahli ruské vojská zo Sýrie?

Spôsob posudzovania tejto témy a závery, ktoré z nej robí ruská elita a analytici, je dôkazom, že Afganistan ich nič nenaučil! No neuvideli hlavné – že ruské stiahnutie sa postavilo do slepej uličky Západ.

Spomeňte si, že cieľom Západu bolo zaviazať Rusko v Sýrii tak, ako sa nechal zviazať Afganistanom ZSSR. Rusko sa v Sýrii nedalo chytiť do pasce a Západ sa do nej chytil. Minimálne v tom, že nepreukázal efektivitu riadenia a navyše sa postavil na stranu jedného z hráčov.

Rusko, poučené Afganistanom, sa postavilo nad všetkých hráčov a preto je dnes jeho autorita i v OSN posilnená.

 

K téme pádu lietadla

„Vojna v Sýrii, Kurdistane, Turecku, Iraku bude dlhodobou záležitosťou“, začal V. V. Piakin akoby od veci odpovedať na druhú otázku, o čom bola havária v Rostove na Done?

„Naozaj to je na dlho z jedného jednoduchého dôvodu. Dokedy nebude vyriešená otázka Turecka, tak Turecko nedovolí, aby sa tam vojna skončila. Turecko totiž túto vojnu potrebuje...“

Povedali nám, že to bolo kvôli poveternostným podmienkam, no ak by neexistovala tá Angličanka, ktorá sa postarala aby všetkým oznámila, že to lietadlo bezdôvodne nad Rostovom krúžilo dve a pol hodiny.

Takže vzniká otázka – čo sa to vlastne stalo s tým lietadlom?

No a teraz príde Piakinov úder, ktorým poukáže na spojitosť tejto havárie s haváriou nemeckého Airbusu 24. 3. 2015 v vo francúzskych Alpách (rozbitá teória o pilotovi samovrahovi), s haváriou Boeingu v Kazani 17. 11. 2013 (poveternostné podmienky i charakter pádu prakticky zhodný)... (Všimnime si, že všetky tieto prípad majú spoločné to, že sa nenašli čierne skrinky, alebo boli totálne poškodené...) K tomu treba prirátať aj prípad letu nad Moskvou 6. 11. 2013 (Piakin o podrobnostiach hovorí).

Čosi divné sa robí s týmito lietadlami!?!?! Čo ukázalo vyšetrovanie? Lietadlá zachytili falošné signály a začali sa riadiť podľa nich! Kto to zariadil?

V USA existuje dodnes zakázaný film e-Panic z roku 2001, kde akýsi génius zo svojho domáceho počítača sa dokázal nabúrať do palubných systémov lietadiel a potom ich navádzal do výškových budov.

Ukazuje sa, že riadenie lietadla sa na diaľku naozaj dá ovládnuť! Napríklad vecný rozbor ukázal, že v lietadlách, ktoré boli navedené do dvojčiat WTO v New Yorku, neboli žiadni teroristi. A že to bola imitácia.

Lietadlá boli ovládnuté cez ich palubný systém a riadili ich vojenskí piloti (osobitným dôkazom je obrátka jedného lietadiel). Ďalej si spomíname na ten podivný výbuch v Pentagone.

Lietadlo to preukázateľne nebolo, no raketa áno. Piakin hovorí, že možno raketa, no pravdepodobnejšie to bol vnútorný výbuch.

A prečo? Pretože ten trenažér, na ktorom sa to tí letci akoby učili, sa nachádzal v Pentagone.

Oni si svoju úlohu splnili, no aby sa potom nedozvedeli, že dané lietadlá navádzali reálne, tak ich vyhodili do vzduchu.

Niekto povie fantazírovanie, no V. V. Piakin ide ešte ďalej. A síce, že v januári tohto roku médiá opäť oznámili, že v Amerike boli predvedené možnosti, ako sa dá obyčajným počítačom nabúrať do akéhokoľvek auta, ktoré má palubný počítač. A teda diaľkovo riadiť dané auto do takej miery, do akej to zvláda samotný palubný počítač. Tzn. pre automatickej prevodovke sa dá úplne vylúčiť vplyv vodiča na auto, zvyšovať, znižovať rýchlosť a auto smerovať kam treba... a Piakin akoby mimochodom dodáva, že celkom nedávno zahynul šéf spoločnosti na bridlicový plyn, ktorá začala známu bridlicovú revolúciu. Stalo sa to hneď po tom, ako bol obvinený za spôsobené škody. Sadol si za volant a... Vraj samovražda.

Čiže riadiť autá sa dá a lietadlá nie?

Ale áno, môžete aj lietadlami, osobitne ak máte prístupové kódy do počítačového systému.

Čiže to, čo sa udialo v Rostove, to je signál pre ruské elity...

A keď sa vrátime k pádu lietadiel a k strate, či zničeniu čiernych skriniek. Logicky sa nemohli nájsť v poriadku, pretože by odhalili kompletné vypnutie palubných systémov, spojenie s dispečermi...

 

Téma južného Kaukazu, osobitne Náhorného Karabachu, návšteva azerbajdžanského prezidenta Ilchama Alijeva tureckého prezidenta Erdogana...

Alijev nie je hlupák, uvedomuje si, že sám tento problém nevyrieši, čiže chce ísť na to s pomocou Turecka na 6. priorite – čiže vojensky.

Piakin však vysvetľuje, že to bude kompletná likvidácia arménskej suverenity. A prečo? To si treba pre lepšie pochopenie radšej vypočuť osobne.

Video s českými titulkami:

http://czechfreepress.cz/uvadime-videa/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-21-03-2016.html czechfreepress.cz

 

Prídu obrovské atentáty - v Európe je na ne pripravených okolo 400 bojovníkov

Islamský štát pripravuje v Európe ďalšie obrovské atentáty, uviedla televízia Zvezda s odvolávkou sa na Associated Press.

V súčasnosti sa v Európe nachádzajú najmenej štyri stovky pripravených bojovníkov, ktorí dostali úlohu páchať teroristické akty vo veľkých európskych centrách.

Podľa evrazia.org, 24. 3. 2016

 

Puškov: EÚ zamlčuje, že atentát v Bruseli zorganizovali vrahovia Kaddáfiho

V Európskej únii dávajú prednosť mlčať, že teroristické akty v Bruseli zorganizovali vrahovia Muammara Kaddáfiho a džihadisti bojujúci proti Bašarovi Asadovi, vyhlásil predseda zahraničného dumského výboru Alexej Puškov.

„Autormi teroristických aktov sú tí džihádisti, ktorí bojovali v Líbyi proti Kaddáfimu a v Sýrii proti Asadovi. No v Európe dali prednosť zamlčať to“, napísal Puškov 23. marca do svojho blogu.

Podľa regnum.ru, 24. 3. 2016

 

Vinu Savčenko zaklincovali aj americké dôkazy

Vinu Nadeždy Savčenko, z ktorej slovenské „demokratické“, ale predsa len nedovzdelané médiá robia letca, potvrdzuje aj americká družicová snímka, vyhlásil oficiálny predstaviteľ ruského vyšetrovacieho výboru Vladimír Markin.

Vyšetrovatelia podľa jeho slov predstavili súdu dôkazy, ktoré vyvrátili všetky námietky obhajoby. Boli medzi nimi svedectvá domobrancov, ktorí podrobne popisovali chronológiu udalostí.

Ich svedectvá potvrdil aj rad expertíz, vrátane materiálov kozmického snímkovania, ktoré urobila americká spoločnosť Digital Globe.

Markin zdôraznil, že súhrn dôkazov potvrdil verziu vyšetrovateľov, podľa ktorej Savčenko korigovala paľbu delostrelectva po civilistoch a novinároch a po 12.00 hod., čiže po čase ako navádzačka (zameriavačka) zmenila dislokáciu a bola zadržaná, ukrajinskí delostrelci zoslabili paľbu na tieto pozície a pálili menej presne.

Podľa tvzvezda.ru, 22. 3. 2016

 

Trump: „NATO je pre USA príliš drahé“

Líder republikánskych prezidentských primárok Donald Trump skritizoval vojenských spojencov USA. Nazdáva sa, že krajina musí znížiť finančnú podporu NATO a do riešenia existujúcich problémov sa musia zapájať aj ďalší členovia aliancie a neprekladať všetku prácu na USA.

USA musia podľa neho znížiť účasť v NATO. „Ďalej si to už nemôžeme dovoliť, - vyhlásil. – NATO nás stojí celý majetok. Áno, my bránime Európu s pomocou NATO, no míňame hromadu peňazí“.

„Platíme absolútne neproporcionálne. Je to príliš veľa a pravdu povediac, teraz žijeme v inom svete, ako keď vznikla idea (aliancie NATO)“.

„Musíme to prehodnotiť. Zachovať NATO, no možno samým platiť omnoho menej“.

Donald Trump tiež skritizoval spojencov za to, že tí „nič nerobia“ okolo Ukrajiny a zodpovednosť prekladajú na USA. „Ukrajina, to je štát, ktorý nás trápi omnoho menej, ako iné štáty NATO, no napriek tomu nesieme všetky ťažkosti“, vyhlásil Trump na tlačovej konferencii vo Washingtone. „Oni (spojenci v NATO) nič nerobia. Ja hovorím toto: prečo Nemecko s NATO neriešia otázku Ukrajiny? Prečo iné štáty, blízko k Ukrajine – preto to oni neriešia?“, dodal.

„Prečo sme stále lídrami a potenciálne riskujeme 3. sv. vojnu s Ruskom?“, opýtal sa republikánsky prezidentský kandidát.

Podľa izvesti.ru, 22. 3. 2016

 

Rusko už nepotrebuje zeleninu z dovozu

V Moskve, v Centre medzinárodného obchodu porátali, že v Rusku v roku 2015 razantne narástol export zeleniny.

Predaje zeleniny vyrástli o 63,4 % a dosiahli 402,5 milióna USD. Najviac narástli predaje bôbovitých plodov o 53 % (alebo 322,4 milióna USD). O 43,2 % narástol export múky a obilovín, o 11,7 % sa zvýšil export mäsa.

Popularita pestovania zeleniny vyrástla vzápätí po zavedení antisankcií, ktoré zakázali dovoz produkcie z radu západných štátov.

Na otázku, či naozaj „zapracovali“ antisankcie odpovedá predseda výboru pre otázky rozvoja veľkoobchodu i maloobchodu, spoločenského stravovania a služieb Moskovskej obchodno-priemyselnej komory Michail Mandaľjan.

- Áno, je taká tendencia. Čo sa týka pravdivosti týchto údajov, tak skôr áno, ako nie. Nepriame ukazovatele hovoria, že je to možné, že je to reálne. Ak sú podmienky na rozvoj skleníkových hospodárstiev, tak je úplne jedno, kde sa tieto skleníky nachádzajú. Stále existujú veľké predpoklady viac investovať do tohto biznisu, zväčšovať produkciu a exportovať. Čiže, je to reálna sféra.

Minulý rok bol mimoriadne vysokú zber zemiakov a kvôli devalvácii rubľa sa cena našich zemiakov stala mimoriadne príťažlivou aj pre našich zahraničných nákupcov.

- Neviem do akej miery sa treba radovať z tejto novoty. Naši producenti ceny príliš nedvíhali, dokonca aj pri zaratúvaní inflácie.

Mnohé štáty využívali to, že sme naozaj mali deficit zeleniny. Nemali sme výrobne a sklad bol prázdny. Dvadsať rokov využívali túto situáciu. Teraz si sklady sami zapĺňame produktmi vlastnej výroby, zdôraznil Michail Mandaľjan.

Podľa pravda.ru, 22. 3. 2016

 

Slovenský minister požadoval „tvrdý“, no Česko podpísalo len „mäkký variant“ listu proti Severnému prúdu-2

Česko podpísalo len mäkký variant spoločného listu 10 členských štátov EÚ Európskej komisii proti výstavbe plynovodu Severný prúd-2, vyhlásil pre RIA Novosti minister priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek.

„Tento list je obsahovo omnoho mäkší, ako ten, čo bol vopred pripravený“, zdôraznil Mládek. Podľa jeho slov na podpísaní pôvodného listu trval slovenský minister hospodárstva, no vláda Česka podpísanie tohto dokumentu neschválila.

Podľa ria.ru, 22. 3. 2016

 

Patriarcha Kirill: Západné „ľudské práva“ sú hlavným kacírstvom súčasnosti

Patriarcha moskovský a celého Ruska Kirill varoval pravoslávnych kresťanov pred šíriacim sa kacírstvom poklonkovania sa ľudským právam, ktoré sa dajú porovnať len s poklonkovaním sa idolom.

V niektorých štátoch sa podľa neho snažia „zákonom ustanoviť právo akejkoľvek ľudskej voľby, tzn. i tej najhriešnejšej“. Navyše toto sa v globálnom meradle úporne nanucuje celému svetu spolu s totálnou dechristianizáciou, ktorá už dospela do toho, že každoročne vo svete zabíjajú vyše 100 tisíc kresťanov len za to, že tí navštevujú kostoly.

„Veľa  kresťanov prijalo tieto názory a viac uprednostňovali ľudské práva, ako Božie slovo“, povedal ruský patriarcha v chráme Krista spasiteľa. Pravoslávnych pritom vyzval ubrániť pravoslávie a aktívne bojovať s týmto „kacírstvom súčasnosti“, poznamenáva RIA Novosti.  

Podľa evrazia.org, 21. 3. 2016

 

Rusi nechcú cenu ropy nad 50 USD

Minister energetiky RF Alexander Novak považuje snahy o ceny ropy nad 50 – 60 USD nezmyselnými, nakoľko to môže spôsobiť míňanie investícií do neefektívnych projektov. No a výsledkom bude zbytočne vyššia ponuka na trhu.

Minister vysvetlil, že cieľom je stabilizácia ťažby  a spomalenie rastu ponúk na trhu.

Podľa vz.ru, 17 3. 2016

 

V RF narástli objemy priemyselnej výroby

Podľa Rosstatu priemyselná výroba v Rusku vyrástla po prvýkrát od januára 2015, v celkovom ročnom vyjadrení to činí 1 %.

Ťažba nerastných surovín vo februári 2016 vyrástla o 5,8 %, výroba elektriny, plynu a vody sa nezmenila. V januári-februári ťažba nerastných surovín vyrástla o 2,8 % v ročnom vyjadrení, spracovateľský priemysel klesol o 3,2 %, výroba elektriny, plynu a vody sa zvýšila o 1,3 %.

Podľa utro.ru, 17. 3. 2016

 

Rusi konštruujú ponorky „Husky“ s hyperzvukovými raketami

Rusko ohlásilo konštruovanie atómových ponoriek 5. generácie s hyperzvukovými raketami. Dňa 17. 3. to ohlásil zdroj z obranného priemyslu.

„Projekt APL „Husky“ sa teraz konštruuje v kancelárii „Malachit“. Ponorka bude vyzbrojená hyperzvukovými krídlatými raketami „Zirkon“, testy ktorých sa už začali“, povedal.

V júli 2015 boli na www.lenta.ru uverejnené správy, že v rámci atómových ponoriek 5. generácie budú vytvorené dve verzie plavidiel: loď-lovec a nosič protilodných krídlatých rakiet („zabijak lietadlových lodí“). Obe sa však projektujú na rovnakej základnej platforme.

Krídlaté rakety „Zirkon“ (3M22) sa konštruujú v korporácii „Taktická raketová výzbroj“ minimálne od roku 2011. Ich prioritným predurčením je zameniť ťažké protilodné komplexy „Granit“ a zaujať postavenie perspektívnej výzbroje lodí oceánskej zóny (raketových krížnikov) typu „Líder“ a zmodernizovaných atómových krížnikov 1144 „Orlan“.

Podľa lenta.ru, 17. 3. 2016

 

Operácia v Sýrii ukázala, že Rusko vie poslať vojská kamkoľvek

Operácia Vzdušných a kozmických síl Ruska v Sýrii ukázala, že sú spôsobilé rýchlo organizovať bojové zoskupenia v akomkoľvek bode planéty, vyhlásil vo štvrtok 17. 3. náčelník bojovej prípravy operačne taktického letectva hlavného veliteľstva VKS RF genmjr. Oleg Makoveckij.

„Minulý polrok v Sýrii názorne ukázal, že letectvo VKS je spôsobilé v krátkom čase vytvoriť bojaschopné zoskupenia v akomkoľvek bode na Zemi, spoľahlivo ničiť akéhokoľvek protivníka, viesť dlhodobé a intenzívne boje a rovnako rýchlo a pokojne sa vrátiť na vlastné letiská“, povedal. Podľa ria.ru, 17. 3. 2016

 

Pentagon uznáva, že nemá na Rusko a Čínu

USA nie sú pripravené na možnú vojnu s Ruskom a Čínou, píše Defense News s odvolávkou sa na náčelníka štábu pozemných vojsk Marka Milleyho.

Americká armáda môže uskutočňovať regionálne a protiteroristické operácie, no potenciálna nevyhnutnosť bojovať so silným protivníkom, takým, ako Rusko, Čína, Irán alebo KĽDR, vyvoláva v Pentagone hlboké znepokojenie, nazdáva sa generál. Bojová pripravenosť americkej armády slabne z dôvodu znižovania rozpočtu, boja s terorizmom a vojnami v Iraku a Afganistane.

„Armáda USA je pripravená na boj s Islamským štátom, Al-Kajdou, Frontom An-Nusrah a každým ďalším teroristickým zoskupením. Keď hovoríme o rizikách, na mysli máme veľkú vojnu s jedným alebo dvomi štátmi – Čínou, Ruskom, Iránom alebo Severnou Kóreou“, cituje Milleyho Defense News.

Generál vyhlásil, že US Army môže prehrať vojnu, nakoľko nedokáže zavčasu odpovedať na konanie protivníka a dosahovať vlastné vojenské ciele.

Podľa ria.ru, 17. 3. 2016

 

Lavrov: „Budeme dávať tvrdú odpoveď na akékoľvek nepriateľské konanie“ Washingtonu

Tam, kde je to výhodné, Rusko bude spolupracovať s Amerikou, no zároveň bude dávať tvrdú odpoveď na jej akékoľvek nepriateľské konanie, uvádza RIA Novosti vyhlásenie ruského ministra zahraničia S. Lavrova.

V rozhovore pre televíziu REN-TV minister povedal: „Zďaleka nie nad všetkým má Washington moc. Táto jazdecko-kovbojská nálada bude, samozrejme, odchádzať do minulosti. Je to bolestivé a zaberá to nejaký čas. My sa však budeme k tomu stavať s porozumením, budeme čakať kedy sa utrasie a uľahne táto nová realita v hlavách washingtonských politikov. V tomto čase však budeme spolupracovať tam, kde to bude v súlade s našimi záujmami a, pochopiteľne, tvrdo budeme odpovedať na akékoľvek nepriateľské konanie voči nám“

Washington už pochopil, že dnes už nemá silu aby nejaký vážny problém vyriešil sám.

„Časy sa menia a ja to vnímam filozoficky. Zrejme, ak máš nikým a ničím nekontrolovanú moc, nejako to človeka uvoľňuje a demoralizuje. Američania teraz pocítili, že sami už nedokážu riešiť vážne problémy, dnes už dokonca nedokážu vplývať na štáty, ktoré sú ich dávnymi spojencami, ako napr. Turecko. To ignoruje ich požiadavky pri sýrskom riešení. Američania s Kurdmi v Sýrii spolupracujú, no Ankara vyhlásila stranu „Demokratického zväzu“ (partnera a spojenca USA) za teroristickú organizáciu a obstreľuje ju zo svojho územia.

Niekoľkokrát sme upozorňovali Američanov na to, že toto je porušením všetkých dohôd a rezolúcií, no oni nejako smutne klopia oči a hovoria, že s nami súhlasia, no potrebujú nejaký čas, aby niekoho a nejako upokojili“, dodal Sergej Lavrov.

Podľa topwar.ru, 14. 3. 2016

 

Izraelské médiá: Rusi v Sýrii zmenili globálnu rovnováhu síl

 „Ruský postup v Sýrii zmenil tak regionálnu, ako aj globálnu rovnováhu síl. Oni (Rusi) vytvorili rad okolností, umožňujúcich zachovanie režimu zastavenia paľby, o ktorom nikto ani len nedúfal, že sa bude dodržiavať, nehovoriac už o tom, že sa bude zachovávať tri týždne, ako sa aj deje“, približuje TASS článok novín Jerusalem Post.

Podľa izraelských novín dôležité je aj to, že Rusko sa vďaka svojmu konaniu presunulo „do triedy supermocností spolu s USA, ktorých politika v Sýrii a na Blízkom východe celkovo stráca všetku podporu a dôveru zo strany ich priateľov“. Izraelský list tiež konštatuje, že Vladimírovi Putinovi sa podarilo dosiahnuť v Sýrii vytýčené ciele za nízku cenu.

„Ruskému prezidentovi sa podarilo vyhnúť sa chybe, ktorej sa dopustil bývalý sovietsky líder Leonid Brežnev, ktorý sa neudržal a vyslal pozemné sily koncom 70-tych rokov do Afganistanu“, nazdávajú sa noviny.

x x x

Uvedomme si kontrapunkt Obamovej neschopnosti, ktorý, ako píše Financial Times, sa pred piatimi rokmi, keď začal sýrsky konflikt, nechal počuť, že vojenská operácia USA bude zložitá a bude časovo neobmedzená. Teraz už kritici amerického prezidenta vyhlasujú že V. Putin ukázal, ako sa dá situácia zmeniť za krátky čas a to aj bez stáleho nasadenia sily.

New York Times oznámili, že operáciou v Sýrii Putin dosiahol všetky základné ciele: prinavrátil Rusku post svetovej mocnosti, vylúčil zmenu režimu v Sýrskej arabskej republike, osobitne zo strany Západu, upevnil si vlastné pozície a taktiež pozície Bašara Asada v Sýrii.

Podľa vz.ru, 15. 3. 2016

 

Ljaško: „Ktorý idiot podpísal asociačnú dohodu s EÚ?“

Líder radikálnej strany Ukrajiny a poslanec Verchovnoj rady Oleg Ljaško na facebook okomentoval podpis asociačnej dohody o zóne voľného obchodu s EÚ, pomenujúc to „idiotizmom“.

Kvóty na obchod s EÚ oslobodený od cla nazval Ljaško „ponižujúcou mizériou“. „No a táto ponižujúca mizéria – to je tá vysnená zóna voľného obchodu s EÚ?! Ktorý idiot podpísal takú dohodu?“, napísal poslanec.

Podľa regnum.ru, 14. 3. 2016

 

V Rusku konštruujú pre armádu „neviditeľné“ mosty

Nové montované cestné mosty budú neviditeľné pre súčasné prostriedky prieskumu, oznámil 14. 3. námestník ministra obrany armádny generál Dmitrij Bulgakov. Mostné konštrukcie budú z kompozitných a iných inovačných materiálov, čo umožní znížiť ich celkovú hmotnosť, zvýšiť nosnosť a uľahčiť montáž.

„Vytvorenie týchto mostov musí znížiť aj náklady na ich použitie a predĺžiť životnosť“, povedal námestník ministra.

Podľa ria.ru, 14. 3. 2016

 

Piakin zo 7. 3. 2016: Emigrácia? Žiadna živelnosť, všetko bolo zorganizované! Tureckými vojakmi (video s českými titulkami)

Koľko len muselo v Dunaji pretiecť vody, kým to pochopili neschopní európski diplomati? Kým sa k tomu dopátrali európske špeciálne služby, pýtame sa už my!

Minule ste spomínali, že úplný krach Ukrajiny sa pripravuje na máj. Do regiónu sa dopĺňajú zbrane, navyše sa začali šíriť správy, že z väzení bude pustených niekoľko tisíc väzňov. Znamená to, že Ukrajinu už nie je možné zachrániť?

- USA potrebujú vojnu na Ukrajine za akýchkoľvek okolností. Sú pripravené rozpútať ju aj okamžite, no... chápu, že v súvislosti s... sa im to nedarí. No a keď sa to Američanom na Ukrajine nepodarí, tak jediným právnym nástupcom štátnosti na celom území Ukrajiny budú DĽR a LĽR. Lenže toto je proti záujmom tak USA, ako aj západnej Európy. Lebo aj Európa chce mať Ukrajinu rozdelenú.

Znamená to, že teraz je najväčším protivníkom USA i Európy štátnosť DĽR a LĽR!

Ak sa v máji 2016 vojnu na Ukrajine nepodarí rozpútať, tak do hry vstúpi variant, že Ukrajina sa má stať poľnohospodárskou veľmocou sveta. Odtiaľ pramení Jaceňjukov zámysel predať milión hektárov pôdy. Do zahraničia, pochopiteľne. No a zahraničné vlastníctvo tejto pôdy majú zabezpečiť zahraničné vojská!!! Americké i európske.

Keď sa USA pripravovali obsadiť Krym, tak vypisovali verejné obstarávanie na rekonštrukciu tamojších škôl. Čo sa robí dnes? Americké námorníctvo vypisuje verejné obstarávanie na opravu škôl na západnej Ukrajine, konkrétne vo Ľvovskej oblasti. Je to dôkaz, že USA tam chcú vstúpiť s armádou, aby nedali DĽR a LĽR prevziať plnú štátnu kontrolu nad západnou Ukrajinou.

Tému, že sa opäť vynoril Janukovič dáva Piakin do porovnania ako Beneš ušiel pred fašistami z Prahy a po vojne sa vrátil!!!

 

Významný moment je najmenej viditeľný: Kto si uvedomil stretnutie Normandskej štvorky a tam fotografiu ministrov zahraničia Ruska a Ukrajiny – Lavrova a Klimkina vedľa seba. Kto si uvedomil, že práve kvôli tejto fotografii sa to všetko aj organizovalo? Veď samotné stretnutie netrvalo ani hodinu a vôbec sa nemuselo zísť.

No a aby si to verejnosť všimla, tak Klimkin svoju rolu zohral dobre. (Spočiatku sa chcel postaviť pred zástavu iného štátu.)

Čo sa teda vlastne stalo? Piakin vysvetľuje, čo tu vypovedá reč symbolov.

 

Čo znamená stanovisko, že Ukrajina sa 20 – 25 rokov nestane členom EÚ a ani NATO?

- Že sa nimi nestane nikdy!

Odkaz západu – s nami integrácia nebude, my vás budeme len zdierať! Podpísali ste asociáciu? Čiže podpísali ste nám na to povolenie. A preto to aj robíme.

 

V ďalšom sa Piakin vyjadril, že Ukrajina sa vojne aj tak nevyhne. To však bude likvidácia banderovských bánd po celom jej území. „Ak si niekto myslí, že Európa bude voči banderovcom zhovievavá, tak sa veľmi mýli“, razantne povedal Piakin. Vysvetľuje, že pôjde len o dočasné vyrezanie „banderovských psov“, aby im momentálne nezavadzali. No Európa si ich liaheň chce zachovať a teda aj vychovať mladých „psov“ keď to bude treba.

 

V poslednej dobe sa úplne opačne stavia pozornosť Rusov k Stalinovi. Čo je to?

- Národ sa konečne vyliečil z kultu osobnosti Stalina a uvedomil si, že tí, ktorí páchali zločiny v tzv. stalinskej epoche, zavesili na Stalina svoje vlastné zločiny a pripravili národ a štát o budúcnosť.

Ľudia teraz vidia čo robil a ako robil Stalin a majú možnosti na porovnávanie. Historických prameňov je na to už dosť.

 

Stalin za 25 rokov pozdvihol štát, vyhral vojnu, dostal štát do kozmu... A čo dokázali tí po ňom?

Za Stalina ľudia verili v svoju budúcnosť a nasledovníci doviedli krajinu do štádia, že si so svojou budúcnosťou nie je nikto istý. Dokonca už ani elita si nie je istá svojou budúcnosťou. Dnes sú zberateľmi farebných papierikov a zajtra nebudú mať ani tie.

Prečo liberáli tak nenávidia Stalina? Pretože Stalin vytvoril sociálne výťahy – meritokracia za zásluhy – zvládli ste niečo, môžete postúpiť vyššie... Tu nehral úlohu vek, ale schopnosti. Ak si vyhlásil, že to zvládneš a pritom si to nezvládol, tak si oklamal celý štát a potom..., prepáčte, ale za to sa musíte zodpovedať.

A čo urobil po ňom Chruščov? Zbavil vedúcich pracovníkov zodpovednosti za kvalitu ich riadenia. Stalin tu bol nekompromisný – dal si sa na vojnu? Tak bojuj!

 

Téma Sýrie: Piakin mal v inej relácii povedať, že prímerie v Sýrii je úplným víťazstvom Ruska. „Aké je to víťazstvo? Stačilo postrieľať si ešte pár dní a mali sme to aj s Aleppom“, tvrdí divák.

V Piakinovej rozsiahlej odpovedi budeme počuť aj o teroristických aktoch na tureckom území, o tureckom zákaze pristatia nemeckej ministerke von der Leyenovej na gréckom ostrove Lesbos, o tureckom zákaze pre loďstvo NATO objaviť sa v jeho vodách, o štátnom prevrate v Turecku...

Piakin tu však upozorňuje aj na jednu „maličkosť“. Na z ničoho nič sa zrodené tvrdenie európskych tajných služieb, že cez Turecko bolo do Európy presunutých rádovo 10 tisíc bojovníkov. No a k tomu je dnes známe už aj to, ako boli organizované presuny sýrskych utečencov: Tureckí vojaci zachádzali na územia okupované Islamským štátom a nútene odtiaľ vysťahovávali civilné obyvateľstvo. Odvážali ich nákladiakmi a sústreďovali vo svojich táboroch. A odtiaľ ich masovo presúvali do Európy!

Video: https://www.youtube.com/watch?v=uaHBB0ZKSyI&feature=em-share_video_user

 

Expremiér Azarov verejne navrhol Jaceňjukovi stávku

Aby si vymenili miesta a on, že dokáže za dva roky obnoviť ukrajinské hospodárstvo a navrátiť Ukrajine stabilitu.

„Jaceňjukovi navrhujem stávku. Vymeníme si miesta, ty si choď kam chceš. Ja sa postavím na tvoje miesto. Za dva roky obnovím všetko, čo si ty zničil, mzdy a dôchodky zvýšim o toľko, o koľko si ich ty znížil, vrátim krajine stabilitu, ktorú si ty nedokázal zabezpečiť. Garantujem Ukrajine mier, ktorý si jej ty odobral“, napísal Azarov na svoju stránku vo Facebook.

Azarov navrhuje, že o dva roky sa výsledok jeho roboty bude merať verejne.

Podľa ria.ru, 10. 3. 2016

 

Vo vojenskom námorníctve Ukrajiny bačuje dezercia na Krym

Pracovná skupina, vytvorená na pokyn prezidenta Porošenka, odhalila mnohé prípady dezercie z ukrajinského námorníctva a dôstojnícke návštevy Krymu. Za celý minulý rok dezertovalo 559 vojenských námorníkov, pričom našlo sa z nich len 122. V tomto roku už dezertovalo 87 a vrátilo sa z nich 13.

Zaujímavé na tom je, že ukrajinskí vojaci týchto dezertérov nielenže nehľadajú, oni o tom ukrývajú aj fakty. V dokumentoch ukrajinského loďstva sa totiž nenachádzajú doklady o dezercii 286 vojakov, uvádza «Думская.net».

Minulý rok navštívilo Krym z rodinných dôvodov 155 dôstojníkov a to napriek varovaniam Rady bezpečnosti Ukrajiny.

Previerka tiež odhalila, že veliteľ vojenských námorných síl Ukrajiny kontradmirál Sergej Hajduk po zadržaní v marci 2014 službou FSB RF v budove vojenských a námorných síl Ukrajiny odovzdal ruským špeciálnym službám dokumenty o všetkých dôstojníkov loďstva.

Masová dezercia je aj medzi vojakmi „špeciálnej operácie“ na Donbase. Už minulý október hlavný vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios prezradil, že vojenská prokuratúra začala vyšetrovanie 16 000 prípadov dezercie len v tzv. „zóne Protiteroristickej operácie“ a k tomu 6 000 prípadov nesplnenia rozkazu. Okrem dezercie existujú aj prípady vyhýbania sa vojenskej službe a tých je okolo 7 tisíc.

Podľa vz.ru, 11. 3. 2016

 

Defense One: Pentagon musí začať konať a nie sa sťažovať na Rusko

Obavy Pentagonu ohľadne pozorovacích letov Ruska nad USA v rámci Zmluvy o otvorenom nebi sú vyvolané tým, že kým si Moskva zmodernizovala výzbroj, Washington sa stále nedokáže rozhodnúť, či vôbec má modernizovať svoje drony, píše Defense One. Práve preto musia USA najskôr dobehnúť Rusko a nie zničiť systém „otvoreného neba“.

Všetky výzvedné systémy v lietadlách, ktoré schválila Zmluva o otvorenom nebi, používajú nie utajené, komerčne dostupné technológie, píše list. Záruky a certifikačné procedúry presvedčujú, že pri uskutočnení letov nebudú používané neodsúhlasené prostriedky pozorovania alebo ich modifikácie. Konkrétne všetky používané čipy musia byť schválené všetkými účastníkmi zmluvy. Pozorovacie lety musia byť tiež povolené prijímajúcou stranou a získané údaje musia byť otvorené aj pre iných účastníkov dohody.

Podľa ria.ru, 8. 3. 2016

 

Akajev: „Churchill by povedal, že Krym je ruský“

Bývalý prezident Kirgizska Askar Akajev – v projekte Rádio Sloboda „Rusko a ja. V tieni Kremľa“.

- Čo sa týka Krymu, tak Krym je ruský. Som o tom absolútne presvedčený. Ktorýkoľvek človek, zbehlý vo svetových dejinách a v dejinách Ruského štátu, vám povie to isté.

Krym – to je projekt Kataríny Veľkej, ktorý bol realizovaný jej vynikajúcimi vojvodcami – kniežaťom Potemkinom, kniežaťom Rumjancevom, generalisimom Suvorovom a veľkými námornými vojvodcami Ušakovom a Nachimovom.

Špeciálne pomenúvam tieto mená, ... kde nenájdete ani jedného činiteľa pôvodom z Ukrajiny. Krym – to je výhradne ruský projekt! Voluntaristické rozhodnutie Chruščova odovzdať Krym nebolo uskutočnené podľa práva a duchu Ústavy ZSSR, jednoducho to bolo len Chruščevove gesto.

Ak by dnes ožil sir Winston Churchill a prezident Roosevelt, oni by tiež povedali, že Krym je ruský. Sir Winston Churchill vždy všetky veci pomenúval svojimi menami. Keď ho na Jaltskej konferencii hostili arménskym koňakom, on ho tak aj nazýval – arménsky koňak a nie ruský koňak. Sevastopoľ nazýval ruským mestom.  

Celý rozhovor: http://inosmi.ru/politic/20160307/235642504.html

Inosmi.ru zo 7. 3. 2016 (výňatok)