ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Rusi testujú neviditeľnú fregatu

Nová fregata, vybavená systémom zniženia viditeľnosti pre radary, sa v Rusku už testuje, vyhlásil pomocník hlavného veliteľa ruského vojenského námorníctva kpt. 1. triedy (akoby plukovník) Andrej Surov. Povedal, že ide o fregatu „Admirál loďstva Sovietskeho zväzu Gorškov“.

„V maximálne možnej miere sú na nej odstránené výstupky povrchu i antény. Vonkajšia plocha pohlcuje rádiové vlny“, povedal Surov.

Podľa vz.ru, 21. 11. 2015

 

Ukrajina má ďalších separatistov – stúpencov „osobitného rajónu Slobožanščiny“

V Charkove prokuratúra vzniesla obvinenie z trestných činov voči iniciátorom návrhu zákona „O osobitnom rozvoji regiónu Slobožanščina“.  Konkrétne ide o „úklady na územnú celistvosť Ukrajiny“, uvádza agentúra Charkov.

Dňa 19. 11. sa v Charkove uskutočnilo mládežnícke fórum, zorganizované spoločenstvom „Slobožanščina“ (Do Slobožanščiny historicky patrí severovýchod Ukrajiny a juhozápad ruskej čiernozeme – pozn. red.). Zúčasnili sa ho predstavitelia miestnej samosprávy a lídri mládežníckych organizácií. Účastníci podujatia posudovali prednosti, ktoré mladí Charkovčania získajú z „osobitného rajónu Slobožanščiny“. Prijali k tomu aj rezolúciu adresovanú Petrovi Porošenkovi a poslancom Verchovnoj rady s výzvou prijať zodpovedajúci zákon o priznaní Charkovskej oblasti štatút osobitného regiónu s autonómnou samosprávou.

 

Podľa evrazia.org, 20. 11. 2015

 

V. V. Piakin (zo 16. 11. 2015) (ne)priamo priznal, že ponorkový krížnik Kursk potopili Američania (video s českými titulkami)

Teroristický akt v Paríži nie je obyčajným aktom, ale nástrojom na úplne racionálny krok v globálnej politike, hovorí na začiatku V. V. Piakin a potom sa k tejto ústrednej téme vracia aj z rôznych „podtém“ a podotázok.

Ak je bitka nevyhnutná, udri prvý – ukazuje sa, že analytici to doteraz nepochopili. Že stále to vnímajú len prvoplánovo a teda, že Putin tým myslel, že niekomu treba dať v rámci sporu ako prvému po papuli.

Prečo Rusov potláčajú v športe? Pretože to je neštruktúrne riadenie davu. Rusko vyhráva v Sýrii, Rusko vyhráva v športe... čiže tento image treba nejako pozastaviť a potlačiť.

V. V. Piakin nepriamo priznal, že ponorkový krížnik Kursk potopili Američania, a že to nebolo zverejnené? No Putin z toho vyťažil maximuum!

Aký korán sa šíri po planéte? Historický alebo „koránický“? Aký je vlastne historicky reálny islam? I o tomto sa tu hovorí! No a v ďalšej časti (ob tému) V. V. Piakin pomenúva všeobecne takmer neznámy rozdiel medzi podstatou šiítov a sunitov.

Čo má masa migrantov preoraním Európy v nej dosiahnuť? Dva nástroje na jej preoranie už v Európe fungujú – homosexualita a multikulturalizmus (Treba si prečítať prácu Sad rastie sám...). V. V. Piakin ako príklad uviedol už dávnejšiu tvrdú požiadavku Erdogana na Merkelovú, aby sa turecké deti v Nemecku neučili po nemecky, ale po turecky... Čiže na teroristické akty sa treba pozerať ako na nástroj, že multikulturalizmus musí byť z Európy vytlačený. (Ale o tom, že toto dáva návod aj na to, kto sú ich organizátori, o tom už Piakin nehovoril – pozn. red.)

A teda je úplne jedno, či masa migrantov prichádza a Afriky, z Blízkeho východu... dôležité je, že všetci sú vyznávači islamu!!! Na tomto je ich opozícia voči Európe.

Čiže na konci tejto logickej nite v Európe nesmie z pôvodného obyvateľstva zostať NIČ! Tak, ako ho nezostalo v Amerike. (Ukazuje sa teda, že novým Rímom nie sú USA, ale rozpadajúca sa Európa? – otázka redakcie).

Aj globálny prediktor zastaví americké normy spotreby (inak bude planéta vraj zožratá), zrútia sa nielen americké normy, ale aj Pax Americana!

Video:  https://www.youtube.com/watch?v=R2E9XHfXhlM&feature=em-share_video_user

 

 

Šojgu: RF zabránila IŠ denne dodávať na „čierny trh“ 60 tisíc ton ropy

Základné úsilie vzdušných a kozmických síl RF v Sýrii sa sústreďuje na podkopanie finančo-hospodárskej základne Islamského štátu, vyhlásil dnes minister obrany RF armádny generál Sergej Šojgu.

„Zničených bolo 15 objektov na skladovanie a spracovanie ropy a 525 auto cisterien“, hlásil Šojgu prezidentovi Putinovi v priamom prenoste televízie Rossija-1. Podľa jeho slov je prekazená každodenná dodávka 60 tisíc ton ropy, čo pre teroristov znamená denný príjem 1,5 milióna USD.

Podľa ria.ru, 20. 11. 2015

 

Rusko varovalo Katar i Turecko

Takú zamračenú tvár a nekompromisný tón mal Putin len v roku 1999, keď sľúbil „vymáčať (utopiť) v záchode“ lídrov čečenských bojovníkov.  Dnes vieme, že všetci – od Basajeva po Umarova – boli zlikvidovaní. Predvčerajšie odpaly rakiet zo strategických bombardérov a z ponorky sú varovaním štátom, ktoré by ukrývali pomocníkom teroristov.

Originál: http://www.pravda.ru/world/asia/middleeast/18-11-2015/1282822-katar-0/

 

Spojené štáty svrbia ruky rozpútať v Európe veľkú vojnu

Nie tak dávno sa taliansky generál Fabio Mini zdôveril časopisu LIMES so svojou obavou, že po odchode Obamu z postu prezidenta Američania spustia v Európe veľkú vojnu.

Generál Mini má prístup do kancelárií najvyšších predstaviteľov NATO. Svojho času velil operácii v Kosove. Čiže plány amerických vojakov nie sú pre neho veľkým tajomstvom. Ako sám píše „urputné hľadanie nepriateľa, ktorému sa venujú generáli z Pentagonu, môže vtiahnuť Európu do rozsiahleho konfliktu, pričom to nemusí byť konflikt s Ruskom“.  

Originál:  http://topwar.ru/86449-u-soedinennyh-shtatov-cheshutsya-ruki-razvyazat-v-evrope-bolshuyu-voynu.html

 

Účastník tribunálu: Norimberg sa podkopať nepodarí

Pokusy jednotlivých štátov glorifikovať nacizmus a prehodnotiť výsledky Norimberského tribunálu nebudú úspešné, nazdáva sa sovietsky diplomat a novinár, účastník tribunálu Enver Mamedov.

„Poznám niektoré takéto vyjadrenia, ktorým sa nedostáva podpory od svetovej verejnej mienky, hlavne tých štátov, voči ktorým boli spáchané hlavné zločiny nacistov. Že všetko je to spoliehanie sa na krátku pamäť a že ide o neopodstatnenú nádej“, povedal Mamedov RIA Novosti pri príležitosti 70. výročia začiatku norimberského procesu.

Tento tribunál, ktorý sa začal 20. novembra 1945 a pokračoval vyše roka, vyniesol rozsudky nad bývalými pohlavármi hitlerovského Nemecka a urobil právnu bodku za porážkou nacizmu. 

„Hovoriť o tom, že tam bola spáchaná nejaká pomsta, že to bol nejaký trest víťazov voči porazeným, je jednoducho nezmyslom. Prevažná väčšina sveta videla, že v Norimbergu sa konal súd a nie zúčtovanie víťazov s nacistickým Nemeckom“, zdôraznil Mamedov.

Podľa ria.ru, 19. 11. 2015

 

Expert: Ukrajina sa rozpadne kvôli absolútnej biede

Ukrajina je na hranici úplného rozpadu kvôli ekonomickému kolapsu a absolútnej biede, vyhlásil popredný ekonomický expert Viktor Suslov, ktorý bol v 90-tych rokoch ministrom hospodárstva Ukrajiny.

Podľa jeho názoru, vďaka post majdanovským „reformám“ sa Ukrajina stala štátom, ktorý je podľa úrovne života jedným z najnižších v Európe. Populistické opatrenia, ktoré prijíma kyjevská chunta, nestabilizujú krajinu, ba naopak, vedú ju ku krachu, zdôraznil ekonóm.

Jedinou cestou nápravy kritickej situácie je obnova plnohodnotnej hospodárskej spolupráce s Ruskom, nazdáva sa Suslov.

Podľa evrazia.org, 18. 11. 2015

 

Sahra Wagenknechtová nazvala USA monštrom...

Poslankyňa nemeckého parlamentu Sahra Wagenknechtová skritizovala politiku súčasnej kancelárky A. Merkelovej a celej EÚ, ktorá musí podľa nej prestať s podporou vojen USA, ktoré sú nimi rozpútavané po celom svete.

Na svojej stránke v Twitter Wagenknechtová nazvala USA monštrom, stvoreným západnou civilizáciou a vyzvala skončiť s falošnou politikou, ktorú robí Spojenými štátmi riadená EÚ.

Poslankyňa Bundestagu hovorí, že USA a celý rad iných západných štátov nesú zodpovednosť za sýrsky konflikt, výsledkom ktorého sa stala nebývalá migračná vlna, ktorú Európa nezažila od čias 2. sv. vojny.

Podľa topwar.ru, 17. 11. 2015

 

Putin vyhlasuje vojnu (video)

Potvrdenie teroristickej verzie katastrofy lietadla A321 sa dalo čakať, no vyhlásenie, s ktorým v tejto súvislosti vystúpil ruský prezident V. Putin bolo nie, že nečakaným, no určite najvýznamnejším za celé obdobia jeho prezidentovania.

Bolo to totiž vystúpenie vyhlasujúce vojnu. Znamená to, že Rusi začínajú konať tak, ako Američania po 11. septembri? Nie celkom. „Vystúpenie Putina zo 16. novembra sa dá považovať za oficiálne vyhlásenie vojny projektu „Islamského štátu“ a tým, ktorí ho prikrývajú a využívajú.“ 

Video s týmto Putinovým vystúpením bolo zverejnené až k poludniu utorka 17. 11.: http://www.vz.ru/politics/2015/11/17/778660.html

Putin na ňom hovorí, že zločincov budeme hľadať „všade, nech by sa skrývali kdekoľvek. My ich nájdeme, v ktoromkoľvek kúte planéty a potrestáme“ – čo je rozsudok pre teroristov.

No a mimoriadne dôležité boli Putinove ďalšie slová, ktoré upozorňovali... „Všetci, ktorí sa pokúsia poskytnúť podporu zločincom, musia vedieť, že následky takéhoto ich prechovávania, budú jednoznačne ležať na ich pleciach“. Formálne je to upozornenie pre nejakých adresných pomocníkov teroristov, no vnímať to treba veľmi, naozaj veľmi širšie.  

Podľa vz.ru, 17. 11. 2015

 

Moslimovia svätej Rusi vyhlásili džihád Spojeným štátom

Islamská Centrálna duchovná správa moslimov svätej Rusi (bývalá Ústredná duchovná správa moslimov Ruska a európskych štátov SNŠ) prijala výnos o vyhlásení džihádu (svätej vojny) USA. 

Oznámil to nejvyšší mufty Ruska Talgat Tadžuddin, ktorý poznamenal, že fatva (výnos) o vyhlásení džihádu nejakému štátu v dejinách Ruska 20. - 21. storočia sa udialo po druhý krát. Prvýkrát bol džihád ruskýmu moslimami vyhlásený Nemecku v roku 1941.

"Ruskí moslimovia majú efektívne páky na USA. Konkrétne budeme tvoriť darcovský fond a z týchto prostriedkov budeme kupovať zbrane na boj proti Amerike a potraviny pre Irak", povedal mufty.  

V čom bude džihád spočívať Tadžuddin neprezradil, povedal však, že výsledky svägtej vojny sa dajú čakať už do 2 - 3 dní.

Viac:  http://www.utro.ru/news/2015/11/17/1261155.shtml

Podľa utro.ru, 17. 11. 2015

 

Saakašvili: chunta provokuje nový Majdan

Nový protivládny Majdan bude vyprovokovaný konaním súčasnej vlády, vyhlásil bývalý gruzínsky prezident a súčasný odeský gauleiter Michail Saakašvili..

"Neželám si nový Majdan, pretože je tu veľa faktiorov, ktoré ho neurobia bezbolestným. Uskutočnenie tohto Majdanu môže byť vyvolané samotnou vládou", povedal pre televíznu a rozhlasovú spoločnosť Zvezda.

Podľa evrazia.org, 16. 11. 2015

 

Správa z OSN: Rusko pomohlo vrátiť sa domov miliónu Sýrčanov

Vďaka spoločnej operácii za účasti Ruska sa do svojich oslobodených domovov už mohlo vrátiť okolo milióna Sýrčanov, vyhlásil 16. 11. na pôde Bezpečnostnej rady OSN stály predstaviteľ SAR v OSN Bašar Džaafari.

Zároveň vyjadril ochotu Sýrie spolupracovať s ktorýmkoľvek štátom, ktorý bude bojovať proti teroristom.

Podľa vz.ru, 17. 11. 2015

 

Hollande: Nepriateľom Francúzska nie je Asad, ale Islamský štát

"V Sýrii neúnavne hľadáme politické riešenie problému, ktorý nespočíva v Bašarovi Asadovi, ale v našom nepriateľovi, v Islamskom štáte", vyhlásil Hollande na mimoriadnom kongrese francúzskeho parlamentu.  

Pripomeňme si, že ešte pred pár týždňami boli vyjadrenia Hollandeho o Asadovi trochu tvrdšie. Napríklad: "Obete a kati nemôžu spolupracovať. Asad je príčinou problému a nemôže byť účastníkom jeho nápravy".

Podľa vz.ru, 16. 11. 2015

 

Čína chce za svoje rekonštruovať sovietske pamätníky v Rusku

Čína chce za svoje rekonštruovať významné historické objekty sovietskej minulosti v Rusku, aby neskôr k nim organizovali turistické zájazdy, oznámil predseda šangajského ústredia kultúrnej výmeny "Nová éra".

"Vzhľadom na to, že Čína vôbec podporuje takéto iniciatívy, bude sa dať nájsť investorov nielen medzi súkromnými, ale aj štátnymi firmami", povedal a dodal, že čínskych turistov takéto destinácie zaujímajú.

Podľa vz.ru, 16. 11. 2015

 

V. V. Piakin z 9. 11. 2015: Zostreľovať civilné lietadlá je pre Američanov norma (video s českými titulkami)

„Ak nenájdeme varianty na zjednotenie sa proti bojovníkom Islamského štátu a Rusko s nimi bude bojovať samo, domyslite si, čo bude?! Rusko sa stane ich terčom, Rusko uvidí ľudí s prenosnými protilietadlovými raketovými komplexmi (PLRK) a padajúce lietadlá“, povedal štátny tajomník USA John  Kerry 29. 9. 2015. Rusko na to 30. septembra zahájilo v Sýrii svoju operáciu navzdory plánom USA.

No a Pentagon na to nazval Rusko najväčším škodcom planéty. Áno, plánom americkej nadvlády, plánom Pax Americana, Rusko naozaj, keď bojuje za záujmy svojho a sýrskeho ľudu, národov celej planéty, naozaj týmto plánom škodí.

V súvislosti s tým USA jednoducho musia čosi uskutočniť. Predovšetkým, o akom PLRK to ide reč? Taký prenosný komplex, ktorý dokáže zostreliť lietadlo v takej výške, jednoducho neexistuje. Na to sú protilietadlové raketové komplexy, vrátane tých, ktoré sú rozmiestnené na mori.

Ak si spomeniete, v roku 1988 americký raketový krížnik svojou raketou overiteľne zostrelil iránske dopravné lietadlo. Nasledoval nejaký trest? Ani náhodou! Navyše amerického veliteľa ešte aj vyznamenali vyznamenaním Légie cti, ktoré sa dostáva za záslužné bojové činy.  Čiže zostreľovať civilné lietadlá je pre Američanov norma, no zodpovedať sa za to nechcú.

Prečo to však musíme mať na zreteli? Pretože V. Británia z ničoho nič vyhlásila – že sa nedávno dopravné lietadlo ich leteckej spoločnosti vyhýbalo protilietadlovej rakete. Otázka na to môže byť len tá najprimitívnejšia – kto to kedy videl, aby civilné dopravné lietadlo dokázalo uskutočniť taký manéver, ktorý nedokážu urobiť ani mnohé vojenské lietadlá? No tu vážne niekto tvrdí, že civilné lietadlo to dokázalo. To si z nás robia srandu?

Veľká Británia však tým dáva najavo iné. A síce, ktorým smerom sa majú uberať pohľady, kde treba hľadať stopy. No a to, že teraz hovoria o nejakom terorizme, o nejakej bombe, to je len znak, že jedným úderom chcú zasiahnuť viac cieľov. Vrátane Egypta, ktorý sa až príliš začal priateliť s Ruskom. Jednoducho povedané, potrebujú to, aby Rusko akceptovalo to, o čom hovoril Kerry. „Ak nenájdeme varianty na zjednotenie sa v boji s Islamským štátom, tak...

A kto je to Islamský štát? Islamský štát je nepravidelná armáda USA! Dovtedy, kým USA neuskutočňovali leteckú podporu Islamského štátu, tak ten nijako nemohol prekonať odpor, ktorý mu kládli regulárna sýrska a iracká armáda. Veď si len uvedomme, v momente, ako USA začali „bombardovať IŠIL, tak ten začal v momente dosahovať úspechy. A sýrska i iracká armáda začala ustupovať.

No teraz sa do toho zamiešalo Rusko a Islamský štát opäť ustupuje! To však nebolo v pláne a treba čakať na ďalší krok Američanov. Čiže, ako hovoril Kerry: Nebudete hrať podľa našich pravidiel? Tak začnú padať lietadlá!

 

V ďalšom V. V. Piakin vysvetlil:

·         že vo vzťahu Ruska a Egypta vôbec nejde o turizmus, pretože i Rusko, i Egypt sa bráni. Voči Egyptu ide o pokus dokončiť arabskú jar.

·         že USA sa pripravujú na odpis. Už dnes nie sú schopné udržiavať stálu prítomnosť v dvoch regiónoch planéty. Nemajú na to ani finančne, ani technicky. No na to, aby robili výhražné vyhlásenia, aby komplikovali situáciu, tak na to ešte majú. Budú podporovať banderovcov na Ukrajine, Islamský štát v Sýrii, destabilizovať Egypt... „Veď dočkajme sa, čo odhalí vyšetrovanie pádu nášho lietadla“!  

·         že Američania sú dnes hlavnými parazitmi sveta, lebo nič nevyrábajú. „Myslíte si, že sa toho chcú dobrovoľne vzdať“, pýta sa V. V. Piakin.

Video:  http://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-9-11-2015/

 

Supertajný projekt „Status-6“ pripomína ideu akademika Sacharova

Kremeľ pomerne ľahko priznal, že doteraz utajené systémy výzbroje boli naozaj nakrútené a vyslané do éteru federálnych televízií. Únik bol taký nekomplikovaný, že to pripomína psychologickú vojnu, cieľom ktorej bolo presvedčiť USA aby sa vzdali projektu globálnej PRO. Ak toto bolo cieľom, tak sa to podarilo – médiá anglosaského sveta sú v panike.

Na čo sa to pozreli kamery? Na principiálne nové torpédo „Status-6“ (24 metrov a 40 ton), ktoré preorie západný svet, pretože ten je pred ním úplne bezbranný. Jeho výbuch vyvolá gigantické cunami, ktoré spláchnu polovicu USA.

V tejto situácii si treba uvedomiť, že nasnímaný bol len jeden list z projektu, pričom to, čo bolo treba, bolo i tak rozostrené. Navyše, toto všetko o čom sa dnes píše, bolo i tak známe, vrátane v USA, kde sa už o vytvorení supernového ruského atómového torpéda debatuje niekoľko rokov.

Ono totiž nejde o supernovú myšlienku, ale o tvorivo dopracovanej už existujúcej. Napríklad, pravdepodobný vzhľad projektu 09851 „Kalitka-SPM“, teraz známeho pod názvom ako ponorka Chabarovsk, získal známosť už minulý rok v lete. A ak presnejšie, tak to bolo po tom, ako na bankete 27. júna 2014 boli účastníkom banketu „Sevmašu“ rozdané darčeky, vrátane guličkových pier, na ktorých bol vygravírovaný tvar budúcej ponorky. Od tých čias sa jej predurčení hovorilo jedno, druhé i... ostatné. Tie o úsmevnej možnosti poškodzovania amerických optických vlákien na morskom dne.

Samotný projekt „Status-6“ je pevne zväzovaný so starodávnou ideou „cára-torpéda“ od akademika Sacharova, T-15. Išlo o už spomínaných 24 metrov a hmotnosť 40 ton s termojadrovou 100 Mt náložou, ktoré by vybuchlo vedľa obrovských miest USA (po jednom pri New Yorku, Charlestone, New Orleanse alebo Pensacoly a dve pri Los Angeles a San Francisco).

Cieľom je vyvolať gigantické cunami, ktoré by spláchli krajiny, prevažná časť obyvateľstva ktorej obýva územia blízko oboch oceánov. Výbuch by zároveň zničil základné námorné základne USA, vrátane väčšinu loďstva i s jeho lietadlovými plavidlami, ktoré by sa nachádzali v prístavoch.

V danom období Sacharovových čias sovietske ponorky ešte neniesli balistické rakety a torpéda sa ukazovali stať perspektívnou zbraňou. No „cár-torpédo“ bolo nad sily sovietskeho vojnového námorníctva.

Sacharov preto prišiel s novým variantom preventívneho úderu na USA: využitie toho, že on i Američan maďarského pôvodu Leo Szillard spočiatku nazývali „kobaltovou bombou“. Časom sa je začalo hovoriť „špinavá“. Tu nejde o čistú atómovú bombu, ale o krátkodobé zamorenie širokého územia. Sacharov predpokladal skonštruovať plavidlo (nie torpédo, ale naozaj loď), ktorého vonkajší trup by bol vyrobený z kobaltu-59. Vo vnútri lode by bola obyčajná atómová nálož, po výbuchu ktorého by neutróny bombardovali kobaltový trup, následkom čoho by sa ten premenil na mimoriadne rádioaktívny kobalt-60.

Takéto plavidlo by sa dalo zamaskovať ako obyčajnú obchodnú loď a priviazať ju, napr., v New Yorskom prístave. Pobrežné mestá USA by sa takto jednoducho vyľudnili, nakoľko polčas rozpadu kobaltu-60 je približne 5 a pol roka. Po tomto období sa na danom území dá normálne žiť.

Vo svete sa hovorí, že všetky práce na kobaltovej bombe boli časom zastavení nakoľko Leo Szilard vyrátal, že na úplne zničenie života na planéte stačí len 510 ton kobaltu.

Paralelne so špinavou bombou sovietski vedci prišli s myšlienkou atómovej zimy, ktorá po limitovanej atómovej vojne spôsobí nezvratné klimatické zmeny.

Viac:  http://www.vz.ru/society/2015/11/12/777703.html

Podľa vz.ru, 12. 11. 2015

 

Azarov radí kyjevskej chunte – ber si príklad od Španielska

Bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov vyzval kyjevskú chuntu učiť sa od úradov Španielska, ktoré nezaviedli „protiteroristickú operáciu“ (ATO) a nezačali posielať tanky a reaktívne raketomety proti Katalánska, ktoré vyhlásilo nezávislosť. Ba naopak, vybrali sa nie po ceste barbarov, ale civilizovanom diplomatickom urovnaní.

„Všetci stúpenci ATO zvýšte pozornosť! Katalánsky parlament prijal rezolúciu o nezávislosti. Samozrejme, že ústrednej vláde sa to nepáči, no nikto sa nechystá vyhlasovať nejakú ATO, ani posielať do Katalánska tanky a „Grady“. Myslím, že majú dosť rozumu, aby našli kompromis a dohodli sa, čo sa nedá povedať o kyjevskom režime“, uvádza agentúra Charkov.

Azarov tiež zvýraznil, že masmédiá európskeho Španielska sa necvičia v nenávisti a v zlobe nad obyvateľstvom Katalánska, nenazývajú ich „vatou“ a „teroristami“. Azarov poradil kyjevskému režimu osvojiť si európsku prax a nie slová.
Podľa evrazia.org, 13. 11. 2015