ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Rusko sa začína pripravovať na vojnu 6. generácie
Agentúra Interfax oznamuje, že prezident RF Vladimír Putin posúdi s konštruktérmi vysokopresných zbraní ďalekého dosahu ako dodať vyššiu dynamiku tomuto vojensko-priemyselnému odvetviu. „S týmto druhom zbraní sme už začali zásobovať naše ozbrojené sily a poďte si dnes podrobnejšie podiskutovať, ako pridať tomuto odvetviu doplnkovú dynamiku“, povedal Putin už na porade v Soči. Vysokopresné zbrane sú podľa neho „dnes alternatívou atómovým zbraniam a v rade parametrov za nimi nezaostávajú“. V správe o podujatí sa hovorí, že generálny riaditeľ korporácie „Taktická a raketová výzbroj“ Boris Obnosov hlásil prezidentovi, že v porovnaní s minulým rokom dosiahli objemy výroby dvojnásobok a v roku 2014 narastú o ďalších 3,5 krát.
x x x
Vysokopresná zbraň je spravidla zbraňou riadenou, schopnou so zakalkulovanou (a dostatočne vysokou) pravdepodobnosťou ničiť cieľ prvým výstrelom a v rámci dosahu na ľubovoľnej vzdialenosti. Umožňuje mimoriadne presne sa triafať do určených objektov, vrátane okien vybratých budov. Vďaka pokračujúcej vedecko-technickej revolúcii začína byť možné konštruovanie takých vysokopresných zbraní, ktoré predurčia charakter budúcej vojny – vojny 6. generácie.
Podľa evrazia.org, 29. november 2013


Putin: Prezbrojenie ruskej armády prebieha v dobrom tempe
Ruský prezident Vladimír Putin pozitívne zhodnotil plnenie úloh po prezbrojovaniu ozbrojených síl a modernizácii obranno-priemyselného komplexu. „Chcem poznamenať, že nasadené tempo je dobré“, - vyhlásil v piatok 29. novembra 2013 počas stretnutia veliteľov druhov vojsk a predstaviteľov obranných firiem v Soči. „Štát vyčlenil na tieto ciele (prezbrojenie armády) obrovské peniaze. Pripomeniem, že v roku 2003 dosiahol celkový rozpočet ministerstva obrany 600 mld. rubľov. V tomto roku, po posledných úpravách ministerstvo minie 2,3 bilióna rubľov. Očakáva sa, že podiel nových zbraní dosiahne v roku 2015 – 30 percent a v roku 2020 – 70 percent.
Podľa ria.ru, 29. november 2013


Švajčiari sa pripravujú na referendum o zavedení komunizmu
Vo Švajčiarsku sa uskutoční referendum o zavedení tzv. "bezpodmienečného" alebo "garantovaného základného príjmu". Záujem o tento akt je po celom svete, pretože ak referendum povie "áno", Švajčiarsko sa stane vo svete prvým sociálnym štátom fungujúcim na novom princípe. Idea "garantovaného základného príjmu" je mimoriadne jednoduchá: rozvité krajiny sú dnes už dostatočne bohaté, aby zabezpečili dôstojnú úroveň života svojich občanov a každý z nich musí dostávať od vlády nejakú sumu, ktorá mu zaručí zbavenie sa chudobnej existencie. Originál: http://topwar.ru/36214-shveycarcy-gotovyatsya-k-referendumu-o-vvedenii-kommunizma.html
topwar.ru, 20. november 2013


Rusko bolo pripravené na akýkoľvek vývoj situácie v Stredomorí
Po tom, ako ruský systém včasnej výstrahy o raketovom útoku odhalil štart rakiet v Stredomorí, Rusko bolo pripravené reagovať na akýkoľvek vývoj situácie, povedal na tlačovej konferencii zástupca ministra obrany RF Anatolij Antonov. „Náš systém včasnej výstrahy zareagoval okamžite. Systém sa zapol a my sme boli pripravení na akýkoľvek vývoj situácie. Je veľmi dôležité, aby naši občania boli presvedčení, že v schopnostiach našich ozbrojených síl ubrániť našu krajinu“, - povedal pre ITAR-TASS. „Tam (v Stredomorí) sa nachádza niekoľko našich lodí, sú tam americké lode a aj plavidlá ďalších krajín. Samozrejme, že to považujem za ´sud s prachom´ a akékoľvek neopatrné konanie v tomto regióne zasiahne nielen regionálnu, ale aj globálnu stabilitu.“ „Bol som prítomný pri situácii, ako ministrovi obrany on-line hlásili čo sa deje. Minister zareagoval okamžite, informoval prezidenta, prišli údaje z iných zdrojov o tom, aký je to cieľ“, povedal Antonov a prezradil, že na druhý deň si pozval vojenského atašé USA a Izraela. „Keď bolo zverejnené, že išlo o spoločné cvičenie, varoval som ich od hier s ohňom v tomto regióne. Každá krajina sa musí správať nanajvýš zodpovedne kvôli situácii, aká sa vytvorila v Stredozemnom mori“, - povedal zástupca ministra obrany RF a vyzval prítomných. „Predstavte si, že by cvičenie prebiehalo nenormálne a raketa by narazila do ruskej lode. Ani si neviem predstaviť následky, aké by to malo. Veď predsa ide o bojovú loď!“ Ďalej Anatolij Antonov povedal, že zdravým zmyslom nie je vôbec schopný pochopiť, že skúšky rakiet sa uskutočňujú v Stredomorí kde je aj veľa civilných plavidiel a obchodných lodí. „Ako je možné uskutočňovať skúšky v regióne kde sa každý deň očakával vojenský útok proti Sýrii?“, - položil si rečnícku otázku zástupca ministra.
x x x
Dňa 3. septembra 2013 o 10.16 hod moskovského času bol ruským systémom včasnej výstrahy o raketovom útoku odhalený štart dvoch rakiet v Stredozemnom mori. Zdroj v Damašku oznámil, že spadli do mora. Rusi ich identifikovali ako balistické, no Izrael po čase povedal, že išlo o štarty izraelských cieľov pre protiraketovú obranu a že išlo o akciu spoločnú s USA.
Podľa vz.ru, 29. november 2013


Kyjev to už pochopil, teraz je rad na slovenských novinároch.
Ukrajinský prezident Viktor Janukovič vyhlásil, že asociačné podmienky s EÚ a o zóne voľného obchodu treba prehodnotiť, aby akceptovali aj záujmy vlastných producentov tovarov. V rozhovore pre ukrajinské televízie Janukovič povedal: „Naša pozícia... chceme tieto podmienky zmeniť na prospech našich producentov tovaru „. Zároveň sa priznal, že počas prípravy dohody „sa veľmi mnohé robilo unáhlene“. Dňa 21. novembra 2013 ukrajinský kabinet ministrov vyhlásil pozastavenie podpisu asociačných dokumentov, vysvetľujúc to, že daný krok spôsobí citeľný pokles obchodnej výmeny so svojimi základnými partnermi – s Ruskom a štátmi SNŠ, ako aj zložitosťami v ukrajinskom hospodárstve, ako aj stratami, ktoré Kyjev nedokáže po podpise asociácie niesť. (Naša stránka už pred časom informovala, že proti asociácii s EÚ boli nielen ukrajinskí podnikatelia, ale aj ukrajinské odbory.)
evrazia.org, 2. december 2013