Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Európou sa šíria reči, že Angela je Hitlerova dcéra
Pre ruské a ani pre americké tajné služby vraj nie je tajomstvom, že Angela Merkelová sa narodila zo zmrznutej vodcovej spermie. Navyše, podľa údajov, ktoré už boli v Európe uverejnené, práve KGB spoločne s CIA priložili ruku k tomu, aby sa zrodil nový Hitler v sukni. Idea, vyrobiť fuhrerovi viac detí, patrí známemu nacistickému gynekológovi Carlovi Claubergovi, ktorý robil pokusy s umelým rozmnožovaním ľudí. Ten vraj zamrazil veľké množstvo Hitlerových spermií, ktoré boli aj neskôr použité. Za matku budúceho dieťaťa národnosocialistického vodcu vybrali Margareth (Gretl) Fegelein – mladšiu sestru Evy Braunovej, ktorá bola milenkou a neskôr i manželkou Adolfa. Podľa tejto verzie semeno rozmrazili, oplodnili ním Gretl a o 9 mesiacov sa 20. apríla (čiže nie 17. júla, ako hovoria oficiálne dokumenty) 1954 narodila Angela Merkelová. Potom ju dali na osvojenie. Lenže špecialisti tvrdia, že prvé ťarchavé ženy po inseminácii sa objavili práve v roku 1954. A že prvá úspešná kryokonzervácia sa uskutočnila v roku 1949, v čase ked Hitler už bol 4 roky mŕtvy. Lekári preto tvrdia, že Angela Merkelová v princípe nemôže byť dcérou Hitlera. Hoci, hádky na túto tému, budú ešte dlho strašiť i Európu, i svet.
Podľa www.content.directadvert.ru


10 krajín žiada kompenzáciu za obchodovanie s otrokmi
Predstavitelia 10 krajín karibskej oblasti sa svorne začali dožadovať od troch európskych štátov (V. Británia, Francúzsko a Holandsko) kompenzácie za „dedičstvo obchodovania s otrokmi“. „Ospravedlnenia sú dôležité, no nedostatočné“, - uvádzajú noviny Guardian a uvádza, že žalujúce štáty zastupuje právnická firma Leight Day, ktorá už má úspešné skúsenosti vymáhania kompenzácií pre stovky Keňanov, ktorí boli mučení britskou koloniálnou vládou počas tzv. povstania May-May v 50-tych až 60-tych rokoch minulého storočia. O akých sumách ide reč zatiaľ nevedno, no V. Británia počas zrušenia otroctva v roku 1834 platila tunajším britským plantážnikom okolo 20 mil. libier, čo je dnes ekvivalentom 200 miliardám libier.
Podľa vz.ru, 26. júl 2013


Senátor USA skritizoval dodávky amerických zbraní do Sýrie
Republikánsky senátor za štát Kentucky Rand Paul sa na mierovej konferencii o Sýrii v New Yorku postavil proti dodávkam amerických zbraní sýrskym vzbúrencom. Vyhlásil, že ide o podporu terorizmu. „To my sme tie s nimi spojené ozbrojené sily, pretože budeme proti Asadovi bojovať spolu s Al Kajdou.“ Ďalej vysvetlil logiku Washingtonu a vôbec problematiku dodávok zbraní na mnohých úrovniach, uvádza Russia Today. „V Sýrii existuje 17 rôznych povstaleckých hnutí, najväčším je „Front An-Nusra“. Ide o radikálov, spojených s Al-Kajdou a ich cieľom je džihád. No politici vo Washingtone i tak horlia dodávať im zbrane“, vysvetlil a poznamenal, že osobne neverí sľubom amerických úradov, že americké zbrane sa nedostanú do rúk týchto bojovníkov. „Ako môžeme žiadať našich chrabrých chlapcov a dievčatá aby v jedných krajinách bojovali proti Al-Kajde a v druhých na jej strane?“ Iba na okraj treba poznamenať, že Rand Paul sa takto nevyjadruje po prvý raz. Známy je aj jeho postoj, že podpora sýrskych vzbúrencov Spojenými štátmi „je irónia“.
Podľa vz.ru, 25. júl 2013

Vojna o Južné Osetsko alebo Stop ambíciám USA
Koncom júla sa v Gruzínsku konala konferencia medzinárodnej iniciatívy „Postglobalizácia“, hlavnou témou ktorej bola spojitosť hospodárskej krízy a krachu imperiálnej politiky USA. Zúčastnili sa jej anglickí, americkí, ruskí i gruzínski experti. Podľa slov Angličana Johna Rieza, gruzínske hlavné mesto nebolo k tejto téme vybraté náhodne. Práve tu sa pred piatimi rokmi ukázalo, že možnosti USA sú limitované: americkí politici sa vtedy všemožne snažili podporiť M. Saakašviliho, na adresu Ruska publikovali rôzne upozornenia (niečo podobne, ako dnes pri Snowdenovi – pozn. red.), no reálne nedokázali nijako ovplyvniť ozbrojený konflikt Južného Osetska a Gruzínska. „Táto porážka je symbolická. Nasledovala po dlhom období posunu NATO na východ, počas ktorého Spojené štáty vytvárali pri hraniciach s Ruskom nové základne. Priebeh konfliktu to však nijako neovplyvnilo. Čo je veľmi dobré, pretože nikto nechcel dosiahnuť, aby sa na južnom Kaukaze objavilo ohnisko, ako v Afganistane“, - povedal Riez. Expert poznamenal, že v Gruzínsku sa už dostatočne uložil názor, že jednostranná orientácia na Washington mu hrozí zopakovaním ozbrojeného konfliktu. A že spoločnosť sa usiluje odmietnuť ortodoxné liberálne doktríny a politiku orientovanú na NATO, ktorú doteraz realizovali miestne elity. Na konferencii sa veľa hovorilo o situáciách ukazujúcich, že svetový poriadok s dominanciou USA je na konci. Jedným z príznakov toho je svetová finančná kríza, v ktorej značnú rolu zohrali práve USA. „Veľmi dôležité je, že ľudia vidia spojitosť: chápu, že hospodársku krízu dopĺňa kríza imperiálnej hegemónie na úrovni svetového systému. Ide o dve strany jednej mince“, - poznamenal Riez. USA sú zatiaľ mohutnou svetovou veľmocou, no ich reálni konkurenti získavajú stále väčšiu autoritu na svetovej scéne. Čína a Rusko posilňujú svoje hospodárske potenciály, začínajú aktívnejšie presadzovať vlastnú zahraničnú politiku. No a dôkazov toho je už dostatok.
Podľa km.ru, 23. júla 2013


Rating zbrojárskych firiem za rok 2012
Vydavateľstvo Defence News vytvorilo rating najúspešnejších zbrojárskych firiem sveta. Napriek tomu, že evidentný rast zaznamenali (podľa ruských hodnotení) v poslednom roku iba ruské firmy, objektívne jednoznačné postavenie v ňom majú len americké spoločnosti (V prvej desiatke majú 7 firiem, v prvej 50-tke – 27 firiem.). Rusi majú v prvej päťdesiatke štyri firmy, no viac – šesť firiem - tam má aj Veľká Británia. Inak to vyzerá podľa príjmov. Príjmy 100 najväčších firiem sveta sa v roku 2012 znížili o 13 mld. USD, resp. o 3 percentá. Rast, pričom ide o evidentný rast, preukázali práve ruské firmy: Koncern Almaz-Antej je podľa zisku (62 percent) v prvej pätici, „Vertolety Rossiji“ – si zvýšili zisk o 32 percent, „Zjednotená motoráreň“ (voľný preklad) zvýšila zisk o 49 percent... Stratu však dosiahli spoločnosti Suchoj (43. pozícia v ratingu), Irkut (62) a MiG (93).
Špecialisti vidia za nárastom zisku ruských firiem obrovský (6-percentný) nárast exportu, ktorý dosiahol v roku 2012 14 miliárd USD. Od roku 2005 teda Rusko zvýšilo export do zahraničia vyše dvojnásobne. Prvá pätica najúspešnejších zbrojárskych firiem sveta zarok 2012:
1. Lockheed Martin, USA (zisk – 44,883 mld. USD, rast – 2,1%).
2. Boeing, USA (31,378 mld. USD, rast - 2,2%).
3. BAE, Veľká Británia (26,813 mld. USD, strata – 8%).
4. Raytheon, USA (22,705 mld. USD, strata – 1,5%).
5. General Dynamics, USA (21,023 mld. USD, strata – 10,5%).
Podľa vz.ru, 23. júl 2013