ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Svet má potvrdený nový fenomén, ako sa odchádza od demokracie!!!
Ak je pravda, že venezuelská opozícia si nakúpila v USA 18 bojových lietadiel a rozmiestnila ich na území cudzieho štátu (Kolumbia), tak svet sa stretáva s kvalitatívne dokonalejšou národnou zradou voči svojmu vlastnému ľudu, akej sa počas 2. svetovej vojny dopustil voči nórskemu ľudu fašistický prisluhovač Vidkun Quisling. Informáciu o nákupe v pondelok zverejnil prezident Venezuely Nicolas Maduro. Venezuelský viceprezident a dnes známy novinár Jose Vicente Rangel už dávnejšie v televízii hovoril, že predstavitelia pravicovej venezuelskej opozície údajne "podpísali 27. mája v San Antoniu (Texas) USA dohodu s predstaviteľom firmy vyrábajúcej lietadlá o dodávkach 18 lietadiel". Tie "budú rozmiestnené na vojenskej základni v Kolumbii a uvedené do činnosti pri prepade Venezuely", dodal podľa ITAR-TASS Rangel.
podľa vz.ru, 11. jún 2013


Americký systém PRO je proti novej ruskej rakete bezmocný
Dmitrij Rogozin, ktorý kuríruje obranno-priemyselný komplex a aj raketovo-kozmické odvetvie vyhlásil, že systémy protiraketovej obrany USA nedokážu vzdorovať novej ruskej medzikontinentálnej rakete, ktorá bola včera (6. júna) úspešne odskúšaná. "Pozorne sme sledovali, ako prejde včerajší večer. Bol úspešný, odskúšali sme si medzikontinentálnu balistickú raketu, ktorú ja nazývam ´zabijak PRO´", - cituje podpredsedu vlády RF agentúra Rosbalt. "Ani dnešné, ani perspektívne americké prostriedky protiraketovej obrany nedokážu túto raketu zadržať, aby im dopadla presne do ´jabĺčka´", - poznamenal Rogozin, zdôrazňujúc, že Rusko bude aj naďalej narastať svoju silu "ktorá nám umožní zabezpečiť si absolútnu slobodu konania v prípadoch" ak bude naša krajina vystavená agresii".
Podľa evrazia.org, 7. jún 2013


Expert: Ukrajina nechápe čo jej hrozí, sama si prosí „frčku“
„Hlavným problémom je, že ukrajinskí diplomati si myslia, aké úžasné vzťahy len majú s Bukurešťou. No a tí, čo naozaj vedia a chápu pravú podstatu vzťahu Rumunska voči Ukrajine, sú už dávno mimo MZV Ukrajiny alebo sú odstránení od možnosti prijímať rozhodnutia“, - povedal 3. júna korešpondentovi IA Regnum politický analytik a expredstaviteľ Renijskej rajónnej samosprávy (Odeská oblasť) Andrej Bulgarov pri komentovaní informácie, že Ukrajina si práve teraz dohaduje dodávky plynu reverzom cez Rumunsko. Pripomeňme, že nedávno aj predstaviteľ vedenia Naftogazu Ukrajiny Vadim Čuprun povedal, že ide o veľmi dôležitú otázku a že v nej treba vidieť tak hospodársky a technologicko-technický, ako aj politický rozmer. „V týchto rozhovoroch nebude hrať Ukrajina, ale bude sa hrať s ňou. A debaty sa skončia veľkolepo. Hoci sa v ich priebehu objaví aj niekoľko „nejednoduchých“ etáp, no nakoniec bude prijaté rozhodnutie, ktoré bude výhodné len pre Rumunsko“, - predpovedá Bulgarov. „Treba vidieť, že Bukurešťou naplánované ostré hrany, budú v procese dohadovania odstránené. Navyše, od Rumunov sa dá voči Ukrajine očakávať až neuveriteľná prívetivosť. Som teda jednoznačne presvedčený, že reverzné dodávky sa začnú, no čo za to získa Rumunsko – to je veľký otáznik“. „Bukurešť už dávnejšie predviedla aká partia sa dá hrať so zlými kartami. Koniec – koncov, ktorému inému štátu sa podarilo zúčastniť oboch svetových vojen, prehrať ich, no pri tom si takmer zdvojnásobiť územie?! Vplyv Rumunska vo východnej Európe dnes evidentne narástol, „mäkká“ okupácia Moldavska je takmer ukončená. Na rad prišli ďalšie kraje – ukrajinská Besarábia a Bukovina. Ako sa teda bude správať Rumunsko keď „frčku“ si prosí samotná Ukrajina?“, - pýta sa Andrej Bulgarov a hovorí: „Aj preto ešte raz zopakujem, najstrašnejšie je, že nikto, ani v administrácii prezidenta, ani vo vláde nechápe, alebo nechce chápať, čím hrozia prosby o pomoc Rumunov. Neraz som vedenie štátu upozorňoval na „rumunský problém“, no oni nad tým, vtedy i dnes, len mávli rukou“.
Podľa regnum.ru, 4. jún 2013


Rusi majú X-101/X-102, čo je najlepšia krídlatá raketa sveta
Ruskí vedci skonštruovali najlepšiu krídlatú raketu sveta, jej názov znie X-101/X-102. Stala sa vrcholom evolúcie tohto druhu výzbroje. Jej zaradením do výzbroje sa výrazne upevnia ruské atómové sily a samotná raketa sa stane základom vytvorenia jadrovej parity. A to aj za predpokladu, že protivník obkľúči Rusko svojím akokoľvek pevným protiraketovým systémom. V rakete sú ideálne nakonfigurované parametre diaľky a presnosti, pri pomerne značnej ničivej sile a univerzálnosti použitia (pripomeňme si, že X-101znamená konvenčnú hlavicu a X-102 atómovú hlavicu). Práce nad touto raketou sa začali ešte v roku 1984 sovietskymi vedcami. Raketa bola skonštruovaná o 11 rokov neskôr a od tých čias prebiehajú jej skúšky a dorábky. Najprekvapujúcejším parametrom je dosah rakety ktorý sa udáva od 5500 – 10 000 km, iný zdroj hovorí o 10 hodinách letu s priemernou rýchlosťou 700 km/hod. A teda o spoľahlivom zničení cieľa na vzdialenosť 7000 km. Špecialisti tvrdia, že takýto rozptyl v technických údajoch nie je ničím iným, ako dôkazom, že ruská raketa sa stále dopracúva.
podľa pravda.ru, 28. máj 2013


Sýrska armáda sľúbila rozdrviť povstalcov „železnou rukou“
Armáda prezidenta Sýrie Bašara Assada po ovládnutí bašty ozbrojenej opozície – mesta El-Kusejra – sľubuje „rozdrviť železnou rukou“ povstalecký odpor v celej krajine, uvádzajú západné médiá. Ovládnutie mestom „je jasným signálom pre všetkých kto rozpútava agresiu v Sýrii, že predĺžime rad našich víťazstiev až do momentu, kým nebudeme mať pod kontrolou každý kúsok sýrskej zeme. Bez váhania rozdrvíme železnou rukou všetkých, kto proti nám zaútočí... Ich osudom je – vzdať sa alebo zomrieť“, - hovorí sa vo vyhlásení armády, uvádza RIA Novosti s odkazom na agentúru Reuters. Sýrske úrady v stredu vyhlásili o úplnom obnovení kontroly nad mestom El-Kusejr, ktorý sa považoval za baštu sýrskej ozbrojenej opozície na hranici s Libanonom. Podľa informácií agentúry France Presse sýrski povstalci priznali vojenskú porážku v bojoch o El-Kusejr. „Áno, bratia moji, toto kolo sme prehrali“, - povedal predstaviteľ opozície. Podľa iných údajov, povstalci oponujú slovám o ovládnutí mesta a obviňujú Assada z informačnej vojny.
Podľa vz.ru, 5. jún 2013