Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vyhlásenie Slovensko-ruskej spoločnosti: Žiadame predsedu vlády Róberta Fica, aby splnil svoj sľub

My, Slovensko-ruská spoločnosť, si uvedomujeme, že jedine princípy mieru a priateľských vzťahov medzi národmi môžu byť základom prežitia všetkého ľudstva na tejto Zemi a že rozširovanie vojenskej infraštruktúry bez ohľadu na záujmy iných štátov viedlo takmer k jadrovému zničeniu sveta počas studenej vojny.

 

S nevôľou vnímame postoje predstaviteľov Slovenskej republiky, ktorí ignorujú názory verejnosti, prejavujúce sa v desiatkach ľudových zhromaždení za mier a proti základniam NATO na našom území.

 

Prejavom návratu k militantnému mysleniu studenej vojny je aj zriaďovanie tzv. centier styčných tímov NATO na území SR. Pripomíname slovenským politikom ich sľub, že na slovenskom území nepripustia vytvorenie základne NATO. Centrum styčného tímu NATO na Slovensku má mať teraz 41 vojakov, ale už o mesiac môže NATO a slovenská vláda oznámiť, že centrum bude mať 400 vojakov a tak stále viac.

 

Žiadame predsedu vlády Róberta Fica, aby splnil svoj sľub, že základne NATO môžu byť na Slovensku len na základe referenda.

 

Vyzývame aj všetky politické strany a ich predstaviteľov, aby nehlasovali za zriadenie tzv. centra styčného tímu, ani za inú infraštruktúru NATO na území SR.

 

Vyzývame občanov SR, aby dávali najavo cudzím vojakom na Slovensku, že ich tu nechceme.

Politici, ktorí ignorujú nesúhlas verejnosti a podieľajú sa na zriaďovaní vojenskej infraštruktúry NATO na území SR, sú nehodní dôvery slovenských občanov a nemožno im dať hlas vo voľbách!

 

Bratislava, 8. 10. 2015

 

JUDr. Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti