Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vraj v tom má prsty Antikrist – Rudolf Slezák

Vždy som si myslel, že náš praotec Adam, mal počas svojho dlhého biblického veku, iba jednu ženu - pramatku Evu. Až na ten nešťastný príbeh s jablkom, malo toto manželstvo celkom nekonfliktný priebeh. Ak si uvedomíme, že ľudia v tých časoch, zotrvávali v manželstve o stovky rokov dlhšie, ako dnešné generácie, tak je to potom vlastne úspech. Zotrvať v jednom manželstve toľké roky a dožiť sa veku Adama, Matuzaléma alebo Noema, to sa dá skutočne dosiahnuť, iba z Božej vôle. Niekedy v deväťdesiatých rokoch minulého storočia, som si na kazete pozrel film "Nočný Anjel". Až vďaka nemu som zistil, ako nedostatočne mám naštudovanú Bibliu. Dominique Gierard ma poinformoval, že Adam mal pred Evou ešte jednu ženu - Volala sa Lilit. Bola to škriepna, neposlušná a papuľnatá osoba a priečila sa Adamovej i Božej vôli. Divím sa, že ju niektoré agresívne bojovníčky, ktoré sa nalepili na feministické hnutie žien, nevzkriesili do života a neozdobili ju výnimočnosťou, zásluhovosťou a pokrokovosťou, v boji za emancipáciu. Možno je to tým, že Stvoriteľ na ňu zanevrel a uvrhol ju do podsvetia, medzi Démonov. Stala sa tam dokonca i matkou mnohých Démonov.

Takúto odvahu však v sebe našiel spomínaný režisér. Nielenže vzkriesil Lilit zo zabudnutia, ale poslal ju aj medzi ľudí, aby medzi nich vnášala nenávisť, zlobu, choroby a nešťastia. Z odpornej obludy, ktorá sa vynorila zo smradľavého močiara, sa stala krásna a príťažlivá mladá žena, ktorá sa zamestnala v akomsi módnom časopise. Stačilo, aby na niekoho dýchla a už sa táto osoba, stala jej služobníkom. Takto ovládla aj iné média a nastal rozpad spoločnosti. Zdá sa však, že nielen Lilit je príčinou tohoto rozpadu. Je tu aj Antikrist, ktorý v rovnakej miere múti ľuďom hlavy a navádza ich na odporné činy. Takto okomentoval súčasné voľby v Česku, vicekancelár prezidenta, pán Petr Hájek, keď ho o to požiadali "Parlamentní listy".

- Je to začiatok Apokalypsy, vyjadril sa pre toto médium a prebrali to aj "Lidové noviny".- Antikrist je za dverami, to on je príčinou rozpadu spoločnosti. Za týmto všetkým je Diabol, je to začiatok Apokalypsy, dodal ešte. Človeku až mráz prebehne po chrbte, keď počúva takéto vyjadrenia, od človeka, ktorý zastáva na Hrade dôležitú funkciu pri prezidentovi, ktorý píše knihy a idú mu na dračku. Iba kvôli tomu, že vo voľbách zvíťazila ľavica. Vypovedá to však aj o tom, aká atmosféra je na Hrade. Samozrejme, že sa to prenáša aj na verejnosť, ktorá v súčasnosti s nedočkavosťou očakáva ďalšiu knihu "Smrť v samete", od Petra Hájka.

Peter Hájek má talent na písanie zaujímavých kníh, vždy si dokáže nájsť tému, ktorá zaberie. Je však aj dobre plateným zamestnancom na Hrade. Len za minulý rok, ako uviedli Lidové noviny, zarobil pri svojom prezidentovi 1 milión 320 tisíc Kč. Lidové noviny, ktoré nedávno vyhrali svoj spor o zverejňovaní výšky platov, na Ústavnom súde, zverejnili aj iné zaujímave údaje o platoch a odmenách, novodobých papalášov. Verejnosť sa vďaka tomu dozvedela o tom, ako sa zabezpečujú tzv "piliere spoločnosti", do budúcich zlých dní. Pretože aj v Česku, tak ako na Slovensku, sa kríza dobíja do všetkých okien a dvier. Na ministerstve práce napr. pán Drábek v minulom roku udelil svojmu námestníkovi mimoriadnú odmenu 1 milión 015 tisíc Kč, inému sa ušlo 790 tisíc Kč, ďalším 590, 490 tisíc Kč... a tak by sa dalo pokračovať po všetkých ministerstvách. Čítajte o tom v LN. Prečo o tom píšem? Nuž prekročilo to aj hranice Čiech a niečo mi to pripomenulo. Nedá sa totiž zabudnúť na legendarné postavy - poštárku Hrdú, železničiara Kravca...ani na rozdávanie miliónov EUR, na odmenách ku koncu minulého roka, a tiež pri odchode vlády Ivety Radičovej do opozície.

Ak je pravdou, že za súčasný stav spoločnosti je zodpovedný Diabol, ako píše pán Hájek, tak tento Diabol potom nešeptal do ucha aj našim papalášom, aké hrozienka a koľko si majú vyzobávať, zo spoločného koláča. Inak sa však veci hodnotia a vidia z Hradu a inak sa žije v Podhradí. Čo ak je práve tu, začiatok Apokalypsy o ktorej sa zmienil?