Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

V Drážďanoch zasadala elita, čo riadi svet – Dušan Konček

V Drážďanoch v Nemecku cez uplynulý víkend zasadala, ako to už býva pravidlom každoročne, svetová elita, ktorá riadi svet. Samozrejme, tiež tradične za zatvorenými dvermi, bez účasti verejnosti. Nechýbala tu šéfka MMF Cristine Lagardova, predseda výboru riaditeľov spoločnosti Investor AB Jakob Wallenberg, generálny riaditeľ Royal Dutsch Shell Ben van Berden, riaditeľ Airbus Thomas Enders a mnohé ďalšie elity sveta medzi nimi neroztopiteľný Henry Kissinger. Z kuloárnych správ sa bolo možné dozvedieť, že témy rokovania boli široké - prebiehajúce udalosti, Čína, Európa, migrácia, rast, reformy, problémy, Blízky Východ, Rusko, geopolitika energií a ceny surovín, USA, politický vývoj, dlhy, technológia inovácií a to posledné, čo určite prekvapuje – prekariát. Namiesto proletariátu tu máme nový pojem, ktorý je termínom pre tých ľudí, ktorí nemajú stálu prácu a takých je stále viac a viac, hlavne medzi mladými ľuďmi. V západnej Európe je veľmi ťažko nájsť si dnes garantovanú robotu, všetko sú to krátkodobé pracovné možnosti. Ide teda o to, zlikvidovať postupne stredný stav, malých podnikateľov, živnostníkov robotnícku triedu a zo všetkých urobiť prekáriov, čo je pre veľké spoločnosti veľmi výhodné.

 

Novinár Daniel Estulin, ktorý je  vyhláseným znalcom Bilderbergského klubu a napísal aj knihu: Kto vládne svetu. Alebo pravda o Bilderbergskom klube hovorí, že na týchto stretnutiach niet nejakého želateľného rozhodnutia, nič sa nezapisuje, neexistujú žiadne doklady, neexistujú pre verejnosť žiadne riešenia, tam sa ani nehlasuje a neprijímajú sa nijaké politické rozhodnutia. Klub Bilderberg predstavuje záujmy globálneho kapitálu. Pri tom sa však zaoberajú otázkami, ktoré sa dotýkajú bezprostredne ľudí, vytvára sa takzvaná bilderbergská línia, ktorá sa týka predovšetkým bánk, veľkých korporácií, spoločností, pre ktoré títo ľudia pracujú. Možno teda hovoriť o akejsi „sivej“ vláde, ktorá diktuje smerovanie sveta, ktorú ale nikto nevybral a ani nevolil.

 

Nie je ani náhodné, že tohtoročné zasadnutia Bildergerg  Group sa konajú v Nemecku. Nemecko je najsilnejšia krajina v kontinentálnej Európe a kancelárka Merkelová veľa urobila pre migráciu. Bildergergovci sú za migráciu, za de-entizáciu, za zjednotenie krajín, čo hrá do karát miliardárom. Tu sa vyrieši aj otázka, kto bude amerických prezidentom, Trump alebo Clintonová a tiež sa rozhodne, ako ďalej s Ruskom, či podobrotky alebo pozlotky. Len pre zaujímavosť, v roku 2012 pozvali na zasadnutie B. Obamu a stal sa prezidentom, ešte predtým T. Blaira a stal sa ministerským predsedom. Teraz je tu šaman Kissinger a bude treba pozorne sledovať, kam sa tento pán prikloní, či na stranu Trumpa alebo Clintonovej a bude rozhodnuté. Samozrejme klub sa bude zaoberať aj Brexitom a urobí všetko, aby Veľká Británia z EÚ nevystúpila.

Nedávno tento klub zrejme pod tlakom verejnosti umiestnil na internete svoju webovú stránku, kde nájdete výbor klubu, ktorý má 32 členov, štvrtina z toho sú Američania, 31 sú predstavitelia korporácií a bánk a len jeden vedec z Holandska.