Výkrik do tmy – Dušan Konček

Zasa sa raz prezentoval Peter Breiner článkom „Pán prezident, pome!“. Asi to má z tenisových kurtov, lebo ja sa priznám, že milujem, keď niečo Peter Breiner napíše, je to vždy zaujímavé čítanie od textára, hudobníka a skladateľa. Z jeho scientologických článkov som sa naučil čítať aj noty, on to totiž píše tak, ako na notovej osnove. Veď si stačí prečítať: „Skvelé. Občania Slovenska dali vedieť hranatému, že majú dosť zlodejstva, klamstva a nehanebné bezcharakterného správania sa. Neskoro ale predsa. Smerovská / od smerovky?/ svorka už nasrdila dostatočný počet ľudí“. Nemám síce nejaké hudobné vzdelanie, ale toto by sa dalo aj zhudobniť, bol by z toho celkom dobrý twist. A tak nie celkom chápem, prečo P. Breiner píše, mal by radšej skladať.

No a najkrajšie v jeho článku bolo celkom dosť neohrabané vyznanie : „Bolo by úžasné počuť, že nový prezident pôjde /?/ ako len môže, po krku mafiánom v justícii, politikom -zlodejom a ich financ majstrom... Ak to prezident sám povedať nevie, treba mu to napísať. Bolo to tak doteraz a zvykli sme si. Ak potrebuje pomôcť s písaním, dajte vedieť, mám novinársku cenu“. P. Breiner sa teda tlačí hneď za hovorcu, či mediálneho poradcu nového prezidenta a bude mu písať texty v notovej osnove a nový prezident bude tancovať pri „kecpulte“, ako Jeľcin a aj spievať. Neviem, kto dal P. Breinerovi novinársku cenu, neviem ani akú a ani za čo. Ale viem si predstaviť, že ju má. Lebo „spoza veľkej mláky“ kričí už dlho, ja nie som otrok. A obyčajne, kto kričí, že nie je otrok, je otrokom najväčším. Ale mám pre neho jednu radu môjho čínskeho priateľa. Treba si sadnúť na breh rieky a pokojne čakať, kým voda neprinesie telo tvojho nepriateľa. Je to ďaleko schodnejšia cesta pre skladateľa a pritom by mohol napísať aj operetu „S prúdom a proti prúdu“.

Ďalší môj obľúbený autor František Šebej dostal otázku: Keby ste boli Ukrajinec a vyhlásila by sa mobilizácia, vzali by ste zbraň a šli bojovať proti Rusom? Zakladateľ štruktúry karate na Slovensku a inak predseda Zahraničného výboru NR SR odpovedal: Ja tu otázku otočím, keby Rusi okupovali Slovensko vzal by som zbraň a šiel brániť vlasť? No áno, šiel by som.

Takto šarmantne vyzval predseda Zahraničného výboru NR SR Ukrajincov, aby išli bojovať za vlasť. Nuž neposlúchli ho, a za Krym ani nevystrelili. Inak je jasné, že Rusi nás okupovať nikdy nebudú a taký bojovník ako F. Šebej by bol pri obrane vlasti asi platný ako dobrý vojak Švejk. A ešte jedna pozoruhodná rada tohto svojrázneho politológa: „Radím absolútne nedôverovať ruským oficiálnym zdrojom. Tieto média sú pod kontrolou Putinovej kliky a na úrovni manipulatívnej propagandy Tretej ríše“ Pozoruhodné informácie od redaktora Týždňa, ktorý na Slovensku tak manipuluje s verejnou mienkou, že mu ubúda čitateľov, ktorí si to všimli. Inak rovnaké názory ako oná „ Putinova klika“ má napríklad Pat Buchanan, P. C. Rogers, Ron Paul a mnoho ďalších, čo sú významné osobnosti USA, ďaleko väčšieho rangu ako je Obama a títo podľa F. Šebeja asi patria do „Putinovej kliky“. Máme naozaj zvláštneho predsedu Zahraničného výboru NR SR. Ešteže som v ako 20-ročný s karate prestal, mohlo to mať aj na mňa nepredvídané následky...