Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Stanovisko predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka

Bratislava 14. júna (TASR) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko dnes prijal apoštolského nuncia Svätej stolice v Slovenskej republike J. E. Monsignora Maria Giordanu. V spoločnom rozhovore zhodnotili bilaterálne vzťahy a perspektívy ich ďalšieho rozvoja, ako aj možnosť osobnej audiencie predsedu NR SR u pápeža Františka počas nadchádzajúcej pracovnej návštevy predsedu NR SR v Ríme pri príležitosti osláv štátneho sviatku – sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda.

 

„Hmotnú a duchovnú kultúru Slovenska a jeho obyvateľov formovalo rozhodujúcim spôsobom kresťanstvo. Toto jasné ideové dedičstvo chcem aj naďalej ako politik rozvíjať," uviedol predseda Národnej rady Andrej Danko.

 

Predseda NR SR hovoril aj o nadchádzajúcom predsedníctve, kedy má naša krajina výnimočnú príležitosť aktívne prispieť k formovaniu európskych rozhodnutí, a to práve v dobe, kedy Únia čelí viacerým bezprecedentným výzvam. „Ambíciou slovenského predsedníctva je zvýšiť odolnosť Únie voči vonkajším aj vnútorným výzvam a obnoviť dôveru občanov v európsky projekt. Predsedníctvo vnímame ako veľkú zodpovednosť pre celú krajinu," povedal Andrej Danko.

 

Na záver stretnutia predseda Národnej rady Andrej Danko vyslovil veľký záujem o uskutočnenie apoštolskej návštevy pápeža Františka na Slovensku. „Svätý otec Ján Pavol II. navštívil Slovensko tri krát a vždy to bola pre náš národ nezabudnuteľná udalosť. Som presvedčený, že s rovnakou radosťou a úctou by sme veľmi radi privítali pápeža Františka a bola by to pre Slovensko a Slovákov mimoriadna pocta."