SATIRA Dušana Končeka:

Babiš kúpil pekáreň v Bratislave – Kedy začne kupovať média?
Budúci český minister financií a v podstate aj súčasný vládca Českej republiky Andrej Babiš sprostredkovane kúpil najväčšiu bratislavskú pekáreň. Bratislava bude mať teda v budúcnosti „gumové rožky“. Svoje impérium teda rozširuje aj o krajinu odkiaľ pochádza. A už len treba čakať kedy začne skupovať aj niektoré média, ktoré sa ocitli v problémoch. Českej republike mu už média zobú z ruky a to čaká aj niektoré slovenské. Bolo by zaujímavé vedieť, kto za Babišom stojí, určite to nie je iba akási Babišová snaha, ale má to aj iné pozadie. Zatiaľ nevedno aké, ale časom na to prídeme. Isteže je to politické pozadie a nie je riadené ani z Českej republiky, ale mimo hraníc obidvoch republík. Možno ide o nového Masaryka, ten totiž tiež vládol s pomocou istých kruhov, ktoré sú dnes identifikované. Babišové možno tiež identifikovať, len sa treba pozorne a zblízka pozrieť na jeho cesty po niektorých európskych krajinách, rovnako ako jeho podnikanie mimo územia Čiech i Slovenska. Možno si bolo všimnúť aj to , ako niektoré slovenské média veľmi rýchlo skončili s margináliami okolo Babiša a iné mlčia, ako keby neexistoval.

Na Ukrajine v ringu začalo druhé kolo
Zdalo sa, že Maidan sa už skončí a že sa Kyjev vráti k normálnemu životu. Bolo to však len zdanie. V nedeľu dvadsiateho januára sa znova dostali do konfliktu polícia a ľudia z Maidanu. Obrázky ukazujú zhorené policajné autobusy a autá, čo znamená, že všetko začína odznova. Vitalij Kličko sa dokonca nechal počuť, že situácia hrozí vypuknutím občianskej vojny na Ukrajine, ale hneď dodal, že tomu treba zabrániť. Heslá „ ako Ukrajina predovšetkým“ veľmi pripomína Deutschland, Deutschland, úber alles. Kriesenie Banderu, tiež čosi pripomína. Slovenskú hranicu Ukrajinou treba jednoducho posilniť, lebo niečo nebezpečné sa k nám odtiaľ môže prevaliť. Ukrajinská posadnutosť sa totiž môže spojiť so slovenskou. A preliať sa s maďarskou.

Dedkovia“ pletkovia“
Podľa niektorých vekom starších kandidátov na prezidenta zazneli po kandidatúre R. Fica hlasy, že sa obrátil proti svojim voličom a podobné nezmysly. Prezident je prezidentom Slovenskej republiky, teda celého národa vrátane menšín. Zastupuje národ a Slovenskú republiku. Logicky sa nemohol R. Fico odvrátiť od svojich voličov, skôr naopak, bude zastupovať nielen svojich voličov , ale celý národ. Zrejme to majú naši dedkovia kandidáti celkom popletené a „pletú svetre“ ďalej vyhláseniami a názormi, ktoré sú charakteristické skôr pre nedospelé deti. A od koho sa teda odvrátili dedkovia- kandidáti, či je to už pán Čarnogurský, Prochádzka, Kňažko a ďalší, keďže idú kandidovať. Veď len horko ťažko zháňali podpisy na kandidatúru. A keďže sa doprosujú podpory niektorých politických strán, to znamená, že sa tiež odvracajú od voličov týchto strán? Sú skutočne nielen smiešni, ale aj úbohí. A média, aby ich propagovali žiadajú od nich vyjadrenia na rôzne aj hlúpe témy, na ktoré s radosťou odpovedajú. Už len treba čakať, že sa ich spýtajú na to, či veria v UFO alebo nie alebo koľkokrát môže mať muž sex za mesiac. Ale nech, aspoň budeme vedieť akými prízemnými otázkami sa zaoberajú . Z doterajších ich vystúpení je jasné, že Slovensko nemá národnú elitu, iba sa na ňu hráme. A ešte nepochopili, že v budúcnosti nebudú o dianí rozhodovať podobné „samozvané“ elity ale skôr neelity so zdravím rozumom.

Hrušovský: Hor sa k činom
V Kyjeve sú podľa kresťana Hrušovského nepokoje a násilnosti, ono sú tam už tri mesiace a slovenský kandidát na prezidenta asi posledné mesiace prespal, alebo sa venoval somelierstvu. Nemôžeme teda podľa neho mlčať, zrejme by sme mali kričať. Ale to je to isté. Mlčať či kričať v Trnave. Treba niečo robiť, to už pán Hrušovský povedať zabudol. A tak by mal začať prvý, sadnúť si do auta a vydať sa na Maidan do Kyjeva. Samozrejme nie s prázdnou rukou. Za pár hodín si dokáže vyrobiť Molotovove koktaily, ktoré potom môže spolu s účastníkmi Maidanu hádzať na milíciu Berkut. Predtým treba však aj inštruktáž, aby sa náhodou netrafil koktailom sám. Zberba z Galície, ktorá sa tam schádza mu určite bude vďačná a možno by ho zvolili aj za prezidenta Ukrajiny. Lebo za slovenského ho nezvolí nikto. Takže žiadne slová, keci a podobné veci. Pán Hrušovský majte sa k činom. Budú vás nakrúcať televízie CNN, CNBS sa stanete sa prvým mužom Ukrajiny.