SATIRA Dušana Končeka

Hor sa do Sýrie
Americký prezident Muhamad Obama sa rozhoduje či zaútočiť na Sýriu alebo nie. Americký vlastenec Štefan Hríb sa už prihlásil, aby pomohol americkej armáde zachrániť demokraciu v Sýrii a tak podporiť tamojších rebelov proti vláde Asada. Tak sa ocitne náš americký vlastenec v spolku s Al-Kaidou, ktorá bojuje proti Asadovi. Americký vlastenec Štefan Hríb takto spolu s Al-Kaidou zachráni demokraciu v Sýrii keby žil Bin-Ladin tak by mu mohol aj osobne poďakovať. V Sýrii sa totiž útočilo plynom, nevie sa len kto útočil. Ale to nie je podstatné. Aj v Iraku boli nukleárne zbrane a potom zasa neboli.

Omyl starostu Krupiny
Starosta Krupiny si vymieňal na Facebooku nejaké názory a nadával na židov, konkrétne na Františka Kriegla, ktorý v roku l968 odmietol podpísať kapituláciu socializmu s ľudskou tvárou. Podľa Ústavy Slovenskej republiky sa to jednoducho nesmie, nesmie sa nadávať a ponižovať akúkoľvek menšinu alebo rasu. Ústavná zvyklosť je však iná, nadávať možno na Arabov, nikto vám nič neurobí, ale ďalšia ústavná zvyklosť hovorí, že na židov nadávať sa nesmie. Starosta Krupiny to nevedel, je to nominant Smeru a zrejme mu nikto neporadil, že ústava je jedna vec a ústavné zvyklosti sú vec druhá. Do chudáka starostu sa po takomto omyle obulo takmer celé Slovensko, dokonca aj historik Kováč. Rada pre starostu Krupiny: Svaly bránili dinosaurom v pohybe.

Ďalšia zábava pre občana
Chlieb a hry, to je najlepšia zbraň na krízu. Slováci sa od septembra budú baviť s bločkovou lotériou. Kúpite si teda chlieb za 1 euro aj dvadsať centov, potom budete s bločkom utekať do Tiposu, kde vám ho zaregistrujú, aby ste mohli čosi vyhrať. Za túto registráciu zaplatíte 20 centov, čiže ten chlieb vás bude stáť 1 euro aj štyridsať centov. Ak si kúpite dva chleby každý v inej predajni, tak budete mať dva bločky a dva chleby vás tak budú stáť 2 eurá aj osemdesiat centov, inak za dva chleby zaplatíte aj s hrou pomaly deväťdesiat niekdajších slovenských korún. Tak taký drahý chlieb Slovensko nepamätá v celej svojej histórii. Samozrejme môžete aj niečo vyhrať, ale tam je pravdepodobnosť naozaj mizivá. Chlieb a hry to je ono, všetci Slováci budú hrať a pobehovať s bločkami kade-tade. A potom aj zabudnú, že treba aj robiť. Možno budeme tak zamestnaní bločkami, že nepôjdeme v najbližších voľbách ani voliť.

Futbal je o góloch
Mám rád futbalistu Stocha, pretože strieľa krásne góly, tréneri predtým a aj ten nový Kozák však Stocha prehliadajú, vraj chodí po baroch, naháňa dievčatá a ktovie čo ešte. Robia to aj svetoznámi hráči a hrajú. Len Stoch nemôže, porušuje komunistické desatoro, tak dostal „niekoľkomesačné ostré“, aj od trénera Kozáka. Ako keby ten nový tréner bol v mladosti svätý Anton. Hral dobre, ale tiež nebol anjelik. Stoch dáva pekné góly, aj dobre hrá, nie je anjelik a za reprezentáciu nehrá. Hlavne, že tam nominujeme cudzincov so slovenským štátnym občianstvom, to už je naozaj výhra. Tak sa už len treba spýtať, či ten Kozák je naozaj aj tréner reprezentácie alebo je ním niekto iný.