Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

S hokejkou do politiky – Dušan Konček

Treba povedať, že bývalému hokejistovi Richardovi Litnerovi sebavedomie nechýba, hoci sebavedomých máme už u nás neúrekom, ale presne na týchto ľuďoch vidno, že iba sebavedomie nestačí. Do slovenskej politiky sme boli zvyknutý chodiť s valaškami, takže s hokejkou je to novinka. R. Litner sa na túto cestu pripravil takpovediac systematicky, vídavali sme ho ako spolukomentátora na obrazovke, kde sa snažil byť aj odborníkom aj showmanom. Musím sa priznať, že som radšej prepínal na ČT sport, hoci českí komentátori niekedy kričia tak, ako keby cez prestávku vypili tri Plzne. Potom si vybral ďalšie legendy slovenského hokeja, ktoré mu robili štafáž, potom dokonca spolu išli za hokejovým odborníkom, slovenským prezidentom, ktorý ich samozrejme podporil. Prečítal som si tie body programu R. Lintnera, nič svetoborného, každý hokejový znalec niečo takého spíše na počkanie, iste sú tam aj veci veľmi zaujímavé a aj potrebné. Má to len jeden háčik, ako ich naplniť. To samozrejme nie je na rok, či dva, ale najmenej na desať rokov. Slovenský hokej je v situácii, tak ako celý slovenský šport, ktorá nie je závideniahodná, mierne povedané. Slávili sme úspechy, keď sme vedeli vybrať v hokeji hráčov NHl či KHL, teraz niet z čoho. Podobne je to so slovenským futbalom. Tréner Kozák je úspešný, lebo vedel skĺbiť hráčov hrajúcich za hranicami a urobil to veľmi citlivo, dokonca aj „ šejkovia“ Stoch a Weiss hrali ako keby kopali ropu. Keď to pominie, nijaký Kozák či iný Ataman divy so slovenským futbalom neurobí. V hokeji nám na budúcich MS v Moskve a Petrohrade hrozí v skupine vypadnutie a musíme vyhrať nad Maďarmi, ktorých v skupine máme. A modliť sa, aby Maďari náhodou nevyhrali ani jeden zápas a neremizovali ďalší. Hrozná perspektíva, len čo je pravda.

A do toho príde voľba predsedu SZĽH, ktorým podľa všetkého bude práve R. Lintner. Lebo sebavedomie má veľké a ciele ešte väčšie. Nová „ metla“ teda urobí pár krokov na tejto ceste a potom, ako to už býva zlozvykom, všetko zapadne do šedého priemeru. Nájdeme nového trénera, ktorý s tým, čo na rok budeme mať k dispozícii, dieru do sveta neurobí. A R.Lintner vstúpi do politiky v ktorejsi zo strán/hádajte do ktorej siete sa chytí/, ktorá sa pripravuje zvaliť Smer. Predprípravu si urobil systematickú a manažérsky aj celkom dobrú a Bondra so Šatanom sa budú čudovať, ako im tento „ figliar“ prešiel cez rozum. No a keď už do politiky so svojim sebavedomím vstúpi, môže byť úspešný, tam totiž iné netreba a ani to tam niet.

 Vidím to tak, Lintner to začal, čím sa vždy bude chváliť a poriadkumilovný Šatan to bude musieť dokončiť, tak ako to vždy hokeji dokázal, možno aj s Bondrom.