Sám vojak v poli – Dušan Konček

Podľa slovenských médií je poslanec NR SR Ľuboš Blaha osamotený bežec ergo sám vojak v poli, ktorý na margo úmrtia slovenského vojaka v Afganistane povedal, že účasť NATO v Afganistane a aj v Iraku bola nemorálna. Média sa do neho okamžite pustili, hoci vyjadril mienku absolútnej väčšiny slovenskej verejnosti. Pustili sa do neho predovšetkým tzv. americkí vlastenci, ktorí na miesto toho, aby nastúpili na misiu, trepú svoje nezmysly. A už vonkoncom nemožno chápať postoj niektorých poslancov, ktorí tlmočia svoj názor a nie názor svojich voličov. L. Blaha tlmočil názor svojich voličov. Do Afganistanu utekal premiér s ministrom obrany, čím jasne demonštrovali svoju vinu za smrť slovenského vojaka a ďalších zranených. Slovenskí vojaci sú na týchto misiách preto, aby si zarobili, ako ten mládenec z Thurzovky, ktorý možno takto chcel splatiť hypotéku. A keby sme sa spýtali všetkých ostatných, povedali by to isté. Pozrime sa však na to o aký terorizmus vlastne ide.

V rokoch sovietskej okupácie Afganistanu (l979-l989) Američania podporovali afganský narkobiznis a z týchto peňazí financovali aj Taliban, aj Usamu bin Ladina. V polovici osemdesiatych rokoch bola produkcia ópia v Afganistane 50 ton. Rok po odchode sovietskych vojsk stúpla produkcia na 600 ton! Po príchode k moci Talibanu sa produkcia narkobarónov poriadne scvrkla a v spolupráci s OSN Taliban úspešne realizoval program zničenia narkobiznisu. Produkcia v rokoch 2000-2001 padla o 94 percent na a dosiahla l85 ton. Narkomafia však začala hľadať možnosti zlatého biznisu. Okupácia USA a a NATO priniesla ohromné zvýšenie produkcie narkotík. Podľa štatistiky OSN od roku 2001 až 2006 vzrástla produkcia narkotík o 3200 percent!!! To nie je vtip, túto cifru možno nájsť v dokumentoch OSN. V roku 2006 dosiahli pestované kultúry ópia rozlohu 165000 hektárov, kým v roku 2001 ich bolo len niečo vyše 7700 hektárov. Vo februári 2004 „Hlas Ameriky" s odvolaním sa Štátny department USA uviedol, že „afganský heroín sa na medzinárodnom trhu predáva l00 krát drahšie, než sa nakupuje u afganských roľníkov“. Treba ešte dodať, že narkohektáre sa nachádzajú na teritóriu, ktoré dnes okupujú vojska USA a NATO.

Pre úplnosť treba dodať, že okupácia Afganistanu vojskami USA a NATO sa začala 7. októbra 2001, proti tomu Talibanu, ktorý s nimi spolupracoval počas sovietskej okupácie. A kde je tu logika? Presne o pár riadkov vyššie. Slovenský premiér v počas návštevy v Afganistane povedal: Vláda Slovenskej republiky s inými krajinami bude ďalej pokračovať v odstraňovaní terorizmu... Poslanec Ľuboš Blaha má pravdu, toto naozaj nie je morálne. To sú obludnosti. A smrť slovenského vojaka, mladého chlapa, manžela, nemožno ospravedlniť tirádami a heslami o boji s terorizmom, ktoré sú postavené na hlavu. Peniaze, ktoré chce rodine vyplatiť vláda Slovenskej republiky, život mladého muža nevrátia. Ale narkobiznis bude kvitnúť ďalej.