Rozhľadňa Dušana Končeka

Päť statočných

Päť krajín, členov EÚ sa vyslovilo za to, aby bolo zmäkčené alebo  zrušené sankcie proti Ruskej federácii. Na Slovensku sa o tom statočne mlčí. Tých päť krajín sú – Maďarsko, Cyprus, Slovensko, Grécko a Taliansko. Samozrejme tieto krajiny nemôžu nijako svojim názorom zablokovať predĺženie  režimu sankcií voči Ruskej federácii, svedčí to však o tom, že názorová jednota v EÚ je minulosťou. V oficiálnom vyhlásení EÚ sa hovorí však iba o rozličnom uhle pohľadu na otázky týkajúce sa  spomínaných sankcií. Šéfka diplomacie EÚ sa  však  hneď vyjadrila, že sa nepočíta s rozširovaním sankcií, ale že v najbližšom čase sa bude diskutovať o ich predĺžení. Údajne na ďalších šesť mesiacov, až kým sa neskončí konflikt na Donbase. Vzápätí na to vystúpila Marine le Pen, ktorá povedala, že ak sa stane prezidentkou Francúzska, prizná Krym ako súčasť Ruska. Ozval sa aj M. Gorbačov, ktorý pre Sunday Times povedal, že v prípade Krymu by postupoval rovnako ako Putin a sociálne siete doslova zaznamenali výbuch.

 

Drogujte na hranici!

Za menšie množstvo drog už nemusí skončiť previnilec so záznamom v registri trestov alebo vo väzení, čo bude na Slovensku už aj súčasťou zákona. Niektorí hovoria, že cigareta je tiež droga, ale tu hranice neexistujú.  V súvislosti s „hranicou  drog“ sme dali na Slovensku jasne najavo drogovým kartelom, že o jednu krajinu sa rozširujú hranice legálneho či ilegálneho dodávania drog. Ono je to tak, kto má u seba menšie množstvo drogy, tak je jasné, že ju používa a bude používať a bude si ju musieť zháňať. A nikto predsa nebude nosiť so sebou kilogramy drog. Takže sa tak nenápadne otvoril drogový trh aj na Slovensku, tak ako niekedy cigaretový. Potom sa na škatuľky od cigariet písali odvážne a alarmujúce texty. S drogami  to tak nebude. Prečo by aj, keď  sa tejto „lahôdke“ venujú nielen politici, či manažéri. To už aby sme v blízkej budúcnosti postavili denne pred každú školu dvoch policajtov, tak ako je to bežné v USA. A potom bulvár môže pokojne napísať -  študent XY zmaturoval vďaka drogám. Takže zvýšený výskyt albánskych dílerov drog na Slovensku je tiež realita, len u seba majú len toľko drog, ako bude určovať hranica zákona. A zasa sme  prijali vše-demokratické európske hodnoty. Liberalizmus nadovšetko!

 

Prezidentov dvojaký meter

„Sadnúť si s takým človekom za  ten istý stôl, kde sedávali aj ľudia, ktorí bojovali za naše ideály a za našu krajinu, toto nie. Toto ako prezident nespravím.“ To je citát prezidenta SR A. Kisku v besede s moderátorom, ktoré vyriekol na adresu M. Kotlebu a stalo sa tak pri výročí skončenia druhej svetovej vojny.  Celkom jasná reč. Ibaže slovenský prezident si sadne za  ten istý stôl a dokonca sa stíska s prezidentom Ukrajiny  P. Porošenkom, za prezidentovania ktorého sa búrajú pamätníky tým, ktorí bojovali aj za naše ideály. S prezidentom krajiny, kde sa upaľujú za živa ľudia /Odesa/, kde pochodujú jednotky UPA /benderovcov/ s hákovými krížmi a kde sú evidentné fašizoidné tendencie. Podľa slov slovenského prezidenta príčinou vzniku druhej svetovej vojny bol extrémizmus, čo je tak ďaleko od pravdy ako z Bratislavy na Severný pól.  Ale na podobné „múdrosti“ si už budeme od slovenského prezidenta musieť zvyknúť, od neho samotného múdrosť ťažko očakávať, no a jeho poradcovia už naozaj majú asi alzhaimera. Od Sorosa sa dostali až na takúto úroveň. Najnovšie si prezident stískal ruky s Porošenkom v Turecku, ktorý ho pochválil za podporu proti Severnému potoku 2, ktorý sa začne stavať v roku 2018. Bez ohľadu na to, či sú Porošenko a Kiska proti výstavbe tohto plynovodu z Ruska do Nemecka. Len treba podotknúť, že za Kotlebu sa nezbúral v Banskobystrickej župe žiaden pamätník a aj Múzeum SNP stojí na svojom mieste. Na Ukrajine sa pamätníky bojovníkom proti fašizmu búrajú na dennom poriadku. A s prezidentom tejto krajiny si sadá slovenský prezident za ten istý stôl viac ako pravidelne. Nuž, ten stôl je v tom nevinne.

 

Útok na Trumpa

Úspešné ťaženie D. Trumpa pred prezidentskými voľbami v USA je samozrejme tŕňom v oku  globalistickej elite reprezentovanej Bilderbergským klubom, ktorý sa o pár dní stretne v Drážďanoch. A tak už vymysleli na tohto kandidáta bič, ktorým by ho chceli vyradiť z hry. A samozrejme  vedú propagandistickú vojnu cez nežné pohlavie. D. Trump  totiž nežné pohlavie miluje a hlavne slovanské typy. Po Češke Yvane, s ktorou sa rozviedol, má teraz  doma peknú Slovinku. V roku 2013 kúpil licenciu na Miss World a s misskami bol v Petrohrade, kde síce čakal na Putina, ale ten na vyhlasovanie neprišiel. Takže našli silné, ergo slabé miesto kandidáta  na prezidenta USA. Podľa amerických zdrojov ho majú obžalovať, že v minulosti znásilnil kravu, ktorá je to ochotná potvrdiť aj na súde a demokracia takto na celej čiare zvíťazí. A voľby vyhrá H. Clintonová.  No nie je tá demokracia najlepší systém na svete. Na Slovensku sme v tejto oblasti v štádiu vzdelávania, ale ako vidno učíme sa rýchlo a veľmi usilovne.