Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ROZHĽADŇA Dušana Končeka

Čo sa skrýva za zmenou zákona?

Piati poslanci strany Sloboda a solidarita, ktorí sa už videli po voľbách vo vláde ako líderská strana sa nie a nie uspokojiť s tým, že sa všetko vyvŕšilo inak. Prišli s návrhom do parlamentu o zmene zákona o politických stranách a politických hnutiach č. 85/2005 Z.z. Podstatou tohto návrhu je ako dostať Kotlebovcov mimo zákon a skrytým zámerom sú predčasné voľby. Ak by totiž tento zákon v navrhovanej podobe prešiel /čo asi v tomto volebnom období nie je reálne/ poslanci by si jednoducho odhlasovali konanie predčasných volieb. Lebo zákaz politickej strany Kotlebovcov by urobil posledné voľby neplatné. Možno však prijať tento zákon aj s platnosťou v nasledujúcom volebnom období s tým, že by sa do toho zapojili súdy, ktoré majú akési podnety, ale podľa platného zákona nič nemôžu urobiť. Návrh podobného zákona nie je ničím iným len zásahom do demokratických práv a slobôd občanov a vychádza z dielne najliberálnejšej strany, ktorá to o sebe sama tvrdí. Predstavme si, žeby v Nemecku zakázali Alternatívu pre Nemecko /AfD/ tak by nastal také cunami, že by došlo k Veľkej nemeckej revolúcii, alebo by zakázali stranu Marine le Pen vo Francúzsku. Keď sa bližšie pozrieme na mená poslancov, čo tento zákon navrhujú, tak tam nájdeme obdivovateľov tibetského dalajlámu, marxistu a agenta CIA, či zmätočných názorov, ktorí toho už veľa nahovorili ale za nimi niet žiadnych skutkov. Ide im jednoducho len a len o to, aby vyvolali na Slovensku predčasné voľby a nie je nijakým tajomstvom, že o to sa snažia aj iné kruhy...

 

Keď sa láme chlieb...

Britské vydanie vplyvného denníka The Telegraph prinieslo v minulých dňoch zaujímavú informáciu o tom, že EÚ bola a zostáva stále projektom americkej CIA. Podľa autora A. Ewansa-Pritcharda v snahe USA zabrániť odchodu Veľkej Británie z EÚ nie je nič čudného, lebo práve americké tajné služby stáli pri zrode toho projektu. Tento autor pritom vystupuje za zachovanie členstva Veľkej Británie v EÚ a podľa neho je dôvodom, aby jeho krajina zostala v európskej rodine „ruská hrozba“. Na druhej strane tento novinár píše, že odtajnené dokumenty, že americké tajné služby financovali európsku integráciu a aktívne sa podieľali, aby do tohto projektu vstúpila Veľká Británia. V jednom z dokumentov z roka 1950 sa hovorí o kampani na vytvorenie Európskeho parlamentu. Tento dokument je podpísaný generálom Wiliamom Donovanom, ktorý vtedy  šéfoval výboru pre strategické služby, ktoré sa neskoršie premenovalo na CIA. Podľa odtajnenej informácie CIA využívalo niektorých otcov - zakladateľov, ako svojich favoritov a aktívne sa podieľalo na tom, aby sa nehľadali iné zdroje financovania EÚ, aby sa nemohla zbaviť vplyvu USA. Podľa novinára The Telegraph na tom nie je nič zvláštne, lebo USA sa v čase studenej vojny správali predvídavo a výsledkom bol veľký úspech v rekonštrukcii Európy. Od tých čias sa USA opierali o EÚ a neskoršie aj NATO ako  o regionálnu sféru svojich záujmov. Ako píše autor vzťahy medzi USA a EÚ dnes nie sú bez oblakov, ale EÚ treba podržať, lebo sa nachádza pred tromi útokmi. Hrozbami sú nielen džihádisti ale aj Rusko a Čína. Možno sa hádať s USA alebo s EÚ, ale hádať sa s celým demokratickým setom  znamená zahrávať sa s osudom, zdôrazňuje novinár The Telegraph.

 

Nezaradený génius

Máme v parlamente nezaradeného poslanca, ktorý sa sám nezaradil tam, kde bol - teda v Sieti. A ukázalo sa, že tento „nezaradený Beblavý“ je najväčším géniom v slovenskom parlamente. Vyzná sa takmer vo všetkom - v zdravotníctve, finančníctve, sociálnej sfére, poľnohospodárstve, obrane, korupcii a ešte bohvie v čom. Ten Beblavý, ktorého už premenovali na Brblavého totiž veľmi túžil byť ministrom, ministrom hocičoho, ale nepodarilo sa mu svoje túžby realizovať. A tak je len škoda, že  sa nezaradil v koalícii, mohli sme ho ponúknuť ako génia na všetko OSN, ktorá by ho vyslala do niektorej africkej krajiny, kde by uplatnil svoju genialitu v hocičom a vo všetkom. V „genialite“ mu  sekunduje poslanec Lipšic, ktorý tak isto obišiel nasucho po voľbách a tak si ovlažuje hrdlo parlamente svojimi právnymi teóriami - na všetko a na hocičo. Tretím do partie je „obyčajný človek“ poslanec Matovič, ktorý je tak obyčajný, že je až neobyčajný a tak ho už  nikto neberie vážne, ani v tričku ani v obleku značky Hugo Boss. A tak jediným slávnym Trnavčanom zostávam Jožo Adamec.