ROZHĽADŇA DUŠANA KONČEKA

Kto bude ďalší?

Opozíciu /ťažko tie obrblané detičky takto aj nazvať/, ktorá má byť akože politická opozícia, nerieši nič iné len kauzy. Normálni ľudia sa z toho smejú, lebo tí poznajú iné kauzy, o ktorých sa cudne mlčí, lebo ich aktéri sa poistili tak ako zákony kážu - ergo obišli nedokonalé zákony. Takže niet sa nad čím  čudovať. Skloňujeme slovo korupcia, ako naši predkovia dávno skloňovali Otčenáš, ale keďže skloňovali Otčenáš, nedopúšťali sa ničoho nekalého, lebo Pánbožko by ich bol potrestal. Ani vtedy všetkých nepotrestal, ale Otčenáš sa dnes nenosí, takže Pánbožko netrestá. Jeho úlohu prebrala opozícia, v radoch ktorej je habadej korupčníkov, ktorí kričia: Chyťte zlodeja! No a toto je naozaj na smiech. Najnovšie naháňanie ministra vnútra má na druhej strane aj iný kontext, je to silový a aj silný minister a je celkom jasné, že jeho ministerstvo má pod „dohľadom“ veľa zaujímavých vecí. A tak ho treba odrovnať, odvolať, znemožniť. Ide len o toto, o nič viac. Je to organizovaný útok, pretože sa ešte doteraz matovičovci a sulíkovci nespamätali z volebnej prehry a tak budú robiť všetko preto, aby hľadali a vzrušovali svoju enklávu a živili nádej na predčasné voľby, aj za cenu toho, že ako predsedajúca krajina EÚ máme šancu niečo pre seba získať. Ale vysvetľovať niečo hlupákom je ako liať vodu do plného suda.

 

Aké Hlinisko?

Do čela KDH sa dostal istý pán Hlina, všetci ho vraj o dušu volili. Zlé jazyky tvrdia, že keď sa z krčmára stane predseda kresťanského hnutia, kresťanstvu je amen. Hoci treba povedať, že KDH už dávno nemá nič spoločné s kresťanstvom a písmeno K by radšej malo zo svojho loga odstrániť, zostalo by tam len Strana Demokratického Hliniska  /SDH/. Hliniská , hliništia, máme na Slovensku v katastroch habadej, sú to lokality, kde sa ťažko niečo urodí a tak škoda aj sadiť. Po tom ako sa stal predsedom niekedy /za Čarnogurského/ serióznej strany, po zvolení pán Hlinu je táto strana na najlepšej ceste úplne zaniknúť alebo sa premenovať na SDH. Ale na Hlinisku sa ocitne tak  či onak. Nevedno aké pocity ma pri tejto premene KDH, ale naozaj človek musí ľutovať Jána Čarnogurského, jeho dieťa potom ako vyrástlo z plienok, dalo sa na všelijaké chodníčky a tento posledný je asi ten najtragickejší.

 

 

Problematický okres

Vláda Slovenskej republiky na svojom výjazdovom zasadnutí zavíta 23. júna  do najproblematickejšieho okresu na Slovensku – Rimavskosobotského, kde po Dzurindových ekonomických kotrmelcoch skončili tak známy cukrovar, či pivovar, či ďalšie spracovateľské podniky, ktoré ťažili z tradícií poľnohospodársko-potravinárskej výroby. Dnes sú v tomto okrese polia skôr opustené, neobrábané. Je tu najvyššia nezamestnanosť na Slovensku, čo úzko súvisí s veľkým počtom rómskeho etnika, v samotnej Rimavskej Sobote existuje tzv. Čierne mesto, ktoré už v minulosti a ešte za socializmu bolo hotovým postrachom okolia. V tomto okrese skutočne robí minimum ľudí, viac je tých  ktorí sú na aktivačnej činnosti a to je divadlo samo o sebe. Samozrejme vláda na výjazdovom zasadnutí nešibne čarovným prútikom, aby sa niečo zmenilo, ale aspoň by sa mala začať zaoberať areálom bývalého cukrovaru a pivovaru, kde na očiach vedľa hlavného ťahu na Zvolen bijú každému do očí chátrajúce budovy, ktoré predtým boli ozdobou okresu. Nezamestnanosť sa odráža aj na okolitých dedinách, niekedy chýrneho kultúrneho Gemera, kolísky to slovenskej vzdelanosti, ktoré chátrajú spolu so svojimi pamiatkami. Takú devastáciu tradícií nie je možno postrehnúť nikde na Slovensku. A tak ponuka vízie na výjazdovom zasadnutí vlády by mala byť pre tento okres víziou, ktorá sa čím skôr naplní, pretože inak hrozí všeličo, len nie nič dobré...