Predstavili najnovšiu novorodeneckú formulu

Vo Fakultnej  nemocnici s poliklinikou J. A. Raymana v Prešove zažili v utorok 8. septembra opäť jeden pekný deň.  Predovšetkým na novorodeneckom oddelení, ktoré dostalo mimoriadne praktický dar vo forme štyroch vozíkov na bezpečný a jednoduchý prevoz batoliatok v rámci potrieb oddelenia a mamičiek. Aj keď typové označenie znie priam honosne aj vo svete automobilov „Hyunday iX1 z rady Contact Car“ a teda zaváňa luxusnou a vzdialenou cudzinou, ide o slovenský výrobok, ktorý je zatiaľ vyrábaný „v malom“. Čo však nebráni spomenutej firme (najmä jeho zastúpeniu na Slovensku) v sérii benefičných návštev slovenských nemocníc a obdarovávaniu štartovacích a tých najdôležitejších nemocničných oddelení v živote bezmála každého na Slovensku narodeného človiečika.

 

A keďže počas darovacieho aktu padla aj poznámka o tom, že každý z odteraz novonarodených Prešovčankov bude môcť tvrdiť, že jeho prvým vozidlom v živote bol Hyunday, mali by sme priblížiť aspoň v stručnosti technické parametre iXJednotky: jazdí to vraj nie na klasické pohonné hmoty, ale na čerstvé  materinské mlieko, pričom spotreba nie je závislá od vodiča a jeho techniky jazdy, ale od

 pasažiera vozidla. Vozidlo má jednoducho a bezpečne nastaviteľnú výšku kokpitu, pričom jeho poloha sa dá meniť aj v horizontálnom smere. Použité materiály kov a plast dávajú možnosť jednoduchej údržby a hygieny. Slovenský výrobca poskytuje na toto vozidielko 5 ročnú záruku bez limitu najazdených kilometrov.

 

Stanovisko pracovníčok novorodeneckého oddelenia bolo jednoznačné: Úprimne vítame každú pomoc, ktorá zlepší podmienky a uľahčí prácu na oddelení i zvýši komfort mamičiek a novorodencov.  

 

Aj keď to celé trochu zaváňa reklamou, predsa to bola milá a užitočná nemocničná chvíľa. Nuž, takéto dary si zaslúžia aj trochu reklamy...        

Novú formulu, darcov a obdarovaných predstavila Aneta Parišková

Novú formulu, darcov a obdarovaných predstavila Aneta Parišková

Šťastnú cestu životom...

Šťastnú cestu životom...