Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Predčasná Veľkonočná šibačka na Slovensku – Dušan Konček

Slovenskí voliči si urobili predčasnú Veľkú noc a politikov vyšibali takmer o mesiac skôr ako je podľa kalendára tento jarný sviatok. A šibačka to bola akurátna a zdá sa, že bude trvať celý marec, až do kalendárneho sviatku, až nakoniec z toho šibania, začne mnohým „šibať“. Lebo už sa to aj deje.

Voľby sú teda za nami, bolo nielen vymaľované  ale už nastúpili do práce aj kozmetičky  podláh, ako sa Rakúšania chystajú nazývať upratovačky. Ľudia si hádam aj oddýchnu od  tárania politológov, ktorých televízie vyťahovali   ako zajace z rukáva, keď k tomu prirátame ešte komentátorov, tak na Slovensku je každý druhý občan politológ.   A pritom to je také jednoduché, voliči politikov vyšibali, lebo napríklad strane Smer absolútne zlyhal volebný štáb, ktorý treba jednoducho  vymeniť. Strana KDH sa odobrala na odpočinok, lebo v posledných rokoch bola všetkým, len nie kresťanskou stranou A to sú  dva rozhodujúce okamžiky volieb. To, že SaS  preleje SDKÚ k sebe bolo jasné už na sklonku minulého roka. A Matoviča  volili preto, lebo išla proti chudáčikovi  živnostníkovi  celá vláda, polícia a aj armáda, ľudia to tak brali.

 

Nevedno prečo sú  politologickí „táraji“ zdesení z Kotlebu, bodoval  v každom kraji, okrese a napríklad v Revúckom, odkiaľ je predseda SNS /ten odtiaľ zmizol/ získal takmer 14 percent a SNS tam prepadla, hoci juh tohto okresu /Tornaľa a okolie je čisto maďarské, kde boli napríklad pútače kandidáta Gömöriho Obamu/. Neseriózne je tejto strane, ktorá má tri piliere: sociálny, národný a kresťanský, nadávať do fašistov, dokonca  od ministra zahraničných vecí pána Lajčáka.

 

 To, čo sa deje po skončení volieb už pripomína skôr Kocúrkovo. Hlavne zo strany lídra SaS, ktorému nejaký Turek zaťal šabľou do ruky pri otváraní šampanského počas volebnej noci /na cárskych dôstojníkov Sulík nedorástol, tí to robili excelentne/. Zato sú však pozoruhodné cesty Sulíka do Nemecka, odvtedy ako boli vypísané voľby, /aj po volebnej noci tam utekal, zahmlene do televízie ARD/. A v ARD šokoval svojimi proti imigrantskými postojmi.  To, čo za tým je nakoniec sa časom ukáže, možno naznačiť, že ide o veľké peniaze a záujmy nemeckých  spoločností o energetický projekt EÚ. Takže líder SaS iné hovorí a iné robí a aj preto chce vládnuť. Nie je zaujímavé, že  zostavuje vládu  a ešte na  to od prezidenta nemá mandát?

 

Zaujímavé sú vystúpenia aj predsedu SNS, vystupuje ako pán farár v nedeľnom kostole, čo mu celkom ide, ale aj pán farár sa niekedy ráčia pomýliť. SNS má také isté piliere ako ĽS – Naše Slovensko, a po šibačke má konkurenta, tak sa ho treba zbaviť, aj zákonom o politických stranách, to je celé  Dankovo snaženie. Veľmi sa mu neráčia nové voľby, lebo  by sa do parlamentu síce dostal, ale  celé Sulíkovo Kocúrkovo, ktoré budeme mať možnosť sledovať, vyústi k tomu, že ĽS-Naše Slovensko by v ďalších voľbách, či už predčasných, získala najmenej 15 percent. Lebo celý svet padol na Kotlebu ako Turci na Poniky a voliči poliehajú emóciám a rozhodujú sa ako Matka Tereza.

 

A čo sa týka strany Smer, mnohé strany inde v Európe by za 28 percent ďakovali Pánu Bohu /veď  sused Sobotka vládne s 20 percentami/. Mandát si Smer prevezme, bude rokovať, lebo vie, že tí ostatní sú schopní sa za 5 minút šesťkrát pohádať,  aj preto sa Sulík snaží jesť kašu, kým je horúca. A samozrejme, že má požehnanie od prezidenta,  údajne prezidenta všetkých Slovákov, ktorý vyše 200 tisíc slovenských voličov ignoroval, keď odmietol pozvať na rokovanie Kotlebu s 8 percentami a rokoval s tými, čo sa do parlamentu dostali s odretými ušami. R. Fico sa však môže prejaviť ako  štátnik, ktorému ide o stabilitu krajiny a po čase oznámiť prezidentovi, že sa mu vládu zostaviť nepodarilo a tak môže vytvoriť Sulík menšinovú vládu s podporou  Smeru v záujme stability.  Samozrejme takáto vláda padne do roka a do dňa, respektíve potom ako skončí Slovensko ako predsedajúca krajina EÚ. A potom sa R. Fico vráti ako bájny vták fénix späť so silným mandátom, ibaže s inými a novými stranami v parlamente, kde sa možno už nevráti KDH v doterajšej podobe, rovnako ako ani SMK a ani čudné OĽaNO. Pravdaže, v hre je aj úradnícka vláda, čo by  nebolo najlepšie riešenie, lebo jednoucho ide o zradu spáchanú na voličoch. Možno ešte hovoriť o vláde národnej jednoty. Tu neobstoja ani reči o predsedníctve EÚ /keď bolo Česko predsedajúcou krajinou, rozpadla sa vláda a nič sa nestalo/ani Česko a ani Slovensko neriadia EÚ, a predsedajúca krajina je len ornament, ktorý nič neznamená. Na Slovensku je všetko možné, tak ako v Kocúrkove, len aby sme v hanbe neostali.

 

Resumé: Šibať teda budeme až do kalendárnej Veľkej noci, až sa nám bude z kečky pariť a nakoniec niektorým z toho začne aj šibať. Už sa neviem dočkať toho /zatiaľ všetko zvaľujú na Fica/, kedy sa objavia a určite sa objavia tvrdenia, že všetkému je na vine PUTIN.   Ale stále platí,  dievčatá, maľujte vajíčka, šibačka bude, možno nie všetci, ale po vajci dostaneme. Tak nám Pán Boh pomáhaj!