Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Pre SMER-SD nie je cieľom iba vyhrať voľby – Stanislav Kubánek

Vláda i parlament  majú za sebou štyri roky ťažkej, ale úspešnej práce. Takej, ktorá priniesla konkrétne výsledky v prospech ľudí. Možno niekomu v ušiach rezonujú tieto dve vety ako obyčajná fráza, ale je to naozaj tak. Môžem iba jednoznačne konštatovať, že Slovensko je po štyroch rokoch tzv. jednofarebnej vlády v lepšom stave, v akom bolo v roku 2012. Nakoniec, ľudí o tom netreba presviedčať. Stávkové kancelárie na víťazstvo strany SMER-SD v sobotňajších voľbách určili kurz 1,01. Jeden náš bulvárny denník oznámkoval všetkých ministrov vlády R. Fica  a prevažná väčšina členov kabinetu dostala známku 2, resp. 2-. Podľa hodnotiaceho kritéria tá dvojka - veľmi dobrý, chválitebný – mala skôr hodnotu 1-.

 

Spomínaný stávkový kurz je jednoznačný: vo víťazstvo našej strany nikto nepochybuje. My však máme oveľa vyššie ambície než len vyhrať voľby. Potrebujeme ich však vyhrať čo najpresvedčivejšie, aby predovšetkým od strany SMER-SD záviselo ako sa Slovensko bude rozvíjať ďalšie štyri roky. Máme nielen predpoklady, ale najmä záväzky a povinnosť  voči občanom všestranne zlepšovať ich život. Chceme zvýšiť minimálnu mzdu na 500 eur mesačne, plánujeme výstavbu približne 1500 štartovacích bytov pre mladých ľudí, 100 000 nových pracovných miest, výrazne zvyšovanie dôchodkov, špeciálnu pomoc okresom s vysokou nezamestnanosťou, obnovu vyše 1 000 km regionálnych ciest... Strana SMER-SD zároveň neustále zdôrazňuje, že pokiaľ aj v ďalšom volebnom období bude zostavovať vládu, tak téma bezpečnosti našej krajiny zostane prvoradou úlohou tejto vlády.

 

Výsledkom nášho štvorročného úsilia je aj skutočnosť, že Slovensko má dnes najvyšší ekonomický rast z celej EÚ a ten má neustále rásť. Samozrejme, iba v prípade, že sa budú naďalej realizovať naše plány a predsavzatia. To všetko je, samozrejme, úzko späté s našimi cieľmi neustále zvyšovať životnú úroveň. Len pre zaujímavosť – nášho trendu chrániť Slovensko počas aktuálnej migračnej krízy, teda mať bezpečné Slovensko, sa zrazu chytili aj KDH a Most-Híd. Spočiatku mali inakšie predstavy o riešení problémov s utečencami, ale keď sa vedenia týchto politických subjektov presvedčili, že občania chcú to, čo chceme my, tak úplne zmenili taktiku a začali sa objavovať ich bilbordy tak podobné našim. Aj z toho je vidieť, že pravicové strany nemajú žiadne stabilné plány, ani vízie, jednoducho nič, čím by prilákali masy obyvateľov.

 

Nechcem sa už  veľmi vracať k tomu, čo všetko sme urobili. Môžem spomenúť bezplatné cestovanie vlakmi, ktoré sa vzťahuje na vyše 850 000 študentov a dôchodcov, získanie 6% svojich ročných nákladov na plyn /1,4 mil. domácností/, štátny príspevok na lyžiarske kurzy a školy v prírode, zníženie doplatkov za lieky pre deti a dôchodcov, veľké zlacnenie plynu, atď.  Teda  jednoznačne naša strana má byť na čo hrdá. Ľudia to veľmi dobre vedia, ale...  Už sa tak v jedných voľbách stalo, že predpokladané presvedčivé víťazstvo strany SMER-SD našich priaznivcov tak uchlácholilo, že mnohí k volebným urnám ani neprišli. Aj vtedy sme síce vyhrali, ale paradoxne k celkovej bilancii nám chýbali hlasy našich najvernejších, ktorí v čase volieb dali prednosť svojim záľubám a aktívnemu oddychu. Takáto situácia sa už rozhodne nemôže opakovať. Preto očakávame, že k volebným urnám prídu v sobotu 5. marca všetci naši priaznivci /pritom je ich veľmi veľa/ a hodia do nich volebné lístky s číslom 16 /SMER-SD/. My im ich dôveru splatíme dôstojnou sociálnou politikou, splnením všetkých predvolebných sľubov – a teda jednoznačným presadzovaním záujmov Slovenska a jeho občanov.

Stanislav Kubánek, poslanec NR SR /SMER-SD/