Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Potrebujeme stabilnú vládu schopnú reagovať na domáce aj vonkajšie výzvy – Robert Fico

Bratislava 23. marca (TASR) – Slovensko potrebuje predovšetkým stabilnú vládu, ktorá je schopná reagovať na domáce, ale aj vonkajšie výzvy. Vo svojom prvom prejave to dnes uviedol predseda novej vlády Robert Fico (Smer-SD).

 

Staronový premiér poďakoval predstaviteľom zvyšných koaličných strán za atmosféru spolupráce a kompromisu, ktorá sprevádzala vznik novej vlády. „To je jediná cesta, ako pri takejto komplikovanej koalícii v budúcnosti pokračovať,“ zdôraznil Fico v Prezidentskom paláci po tom, ako členovia jeho kabinetu zložili sľub a prevzali si od prezidenta SR Andreja Kisku menovacie dekréty.

 

Programové priority novej vlády podľa jej šéfa hovoria o tom, čo Slovensko potrebuje, a reagujú na to, čo ľudia označili v parlamentných voľbách za najpodstatnejšie. „Verím, že ak tieto programové priority naplníme, tak to ľudia osobitne pocítia,“ vyjadril svoje presvedčenie Fico. „Som presvedčený, že stabilná vláda je jediné, čo Slovensku môže pomôcť, pretože boli tu rôzne úvahy o chaose, o nezmyselnej úradníckej vláde, neopodstatnených predčasných voľbách, ako aj o vláde, ktorá by bola založená na experimentoch, na ľuďoch, ktorí majú blízko k mafii, alebo na politických stranách, ktoré nemajú žiadne politické štruktúry,“ uviedol Fico. „Veľmi si vážim mojich koaličných partnerov za to, že zobrali múdrosť do vlastných rúk a rozhodli sa aj cez obrovské kompromisy pre stabilnú koaličnú vládu,“ doplnil.

 

Nový kabinet však jeho predseda vníma i ako vládu historického kompromisu, kde sa po dlhých rokoch stretli predstavitelia strán, ktoré mali „na rôzne veci rozdielne názory“. „Je to aj obrazom vynikajúcich slovensko-maďarských vzťahov, ktoré si užívame za posledných desať rokov,“ uzavrel.