Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Poľovačka na Ivetu – Rudolf Slezák

Ak nazriete do životopisu Pavla Novotného, zistíte, že jeho otcom je známy český zabávač Peter Novotný. Dozviete sa, že Pavol študoval na vyššej odbornej škole publicistiky v Prahe, že pracoval, ako redaktor v MF Dnes, v TV Nova, že je komunálnym poslancom v Řeporyjich a tiež je šéfom, bulvarného Extra.cz. Ak by ste ho však chceli lepšie poznať, museli by ste si prečítať jeho rozhovor, ktorý poskytol nedávno, pre slovenský web sme.sk. Človeku až dupkom stávajú vlasy na hlave, keď sa dozvedá o jeho postoji,k príbehu Ivety Bartošovej. Už dávno som nepočul také odporné vyjadrenia. S úplnou ľahkosťou a bez akýchkoľvek zábran, priznáva, že bulvár už dlhé roky parazituje na zbabranom živote tejto speváčky, že bude na nej parazitovať aj pol roka po jej smrti.Je si vraj vedomý toho, že jej takto pomáha aj do hrobu, no obhajuje sa tým, že Iveta, je pre verejnosť žiadúca, že treba verejnosti vyhovieť. Pripadá mi to, akoby nejaký prostitut alebo drogový díler, tu v médiu, obhajoval svoje kšefty. Veď aj oni robia iba to, čo si verejnosť žiada.Uvedomuje si síce , že ak bude jeho bulvár prenasledovať Ivetu, aj v tých najchúlostivejších situáciách, že tým prispieva k jej blížiacemu sa koncu, že je to nedôstojné, no nemieni s tou štvanicou skoncovať.Peniaze, ktoré na nej ešte môže zarobiť, prebijú akékoľvek zábrany.

Pavel Novotný je šťastne ženatý a spolu s manželkou majú jedno dieťa. Ktovie, ako by znášal situáciu, ak by sa zrazu objavil niekto, kto by na každom kroku začal prenasledovať jeho manželku, hrabať sa v jej minulosti a vzťahoch, striehnuť na ňu, aby niekde zachytil jej nohavičky alebo bradavku a rýchlo bežal s týmto úlovkom, do redakcie. Pán Pavol Novotný by si mal uvedomiť, keď takto rozmýšľa, že aj jeho manželka, aj keď pôsobí v celkom inej brandži, po jeho výrokoch, je vlastne tiež už celebritou. Čo ak si ju verejnosť tiež zažiada? Vyhovie jej? Rozvedú sa, ak bulvár vysliedi nejaké pikantnosti? Šéf bulváru, Extra.cz, sa v Sme verejne naparuje a chvastá aj tým, koľko manželstiev sa už, vďaka nemu rozpadlo. Tieto vyjadrenia už prebrali aj České Lidové noviny, takže záujem o jeho rodinu, naberá na grádoch. A čo jeho dieťa? Ako by znášalo mediálnu štvanicu? Aj Iveta má dieťa, ktoré si muselo takýmto peklom prejsť. Pán Pavol, by sa predsa len mohol v takýchto vyjadreniach na verejnosti krotiť. Veľa krát sa už stalo, že z prenasledovateľa, sa nakoniec stal štvanec.

Aký dopad má bulvár na kultúru, mravy a morálku, v spoločnosti, rozoberať nemám v úmysle. Isté je, že tak, ako špinavá politika, aj bulvár, degeneruje národ.Vynára sa však otázka, čo za novinárov, nám to posielajú do života, vysoké školy? Sú to vlastne novinári , čo sa živia iba škandálmi a za úspech považujú, ak sa im podarí nachytať nejakú opitú celebritu a dostanú sa fotoaparátom alebo kamerou aj do jej rozkroku? V týchto dňoch mi v Blesku, ukázali vyfotografovanú veľkú, pooperačnú ranu, na tele Ivety Bartošovej. Preboha, veď to už zachádza tak ďaleko, že ak by to bolo možne, títo ľudia by so svojimi inštrumentmi, vliezli aj do jej vnútorností. Kto je tu väčší chudák - Iveta alebo títo "novinári" z bulváru?

Vážim si novinárov, ktorí dobiedzajú na skorumpovaných politikov a podnikateľov, odhaľujú korupciu, pokútne kšefty a zlodejinu...Vážim si ich odvahu a statočnosť. Keď však čítam podobné názory, aké má pán Pavol Novák, som rád, že sa moje deti, rozhodli pre inú profesiu, ako je bulvarný novinár. Ľúto by mi bolo za každou korunou, ktorú by som vynaložil na takéto štúdium. Považoval by som to však aj za vlastné zlyhanie.