Oslabená a rozhádaná opozícia, ale jednotná v obštrukciách – Stanislav Kubánek

V našom parlamente sa nič nemení. Opozícia pokračuje vo svojich obštrukciách a my, poslanci najsilnejšej politickej strany v NR SR sa snažíme realizovať  vládny program a požiadavky ľudí. V tom je rozdiel medzi nami a tými „na druhej strane barikády“. Pohotovo a presne to charakterizoval predseda NR SR Pavol Paška, ktorý doslova povedal: „Na rozdiel od opozície, ktorá robí politiku v bratislavských kaviarňach a na facebooku  my chodíme medzi ľudí a pre ľudí“. Darmo, čím je opozícia slabšia, tým viac kričí a upozorňuje na seba. „Trojchlapové  strany kujú pikle v bratislavských kaviarňach a cez facebook odkazujú, čo strašné sa deje“, povedal predseda   parlamentu.

 

Dvakrát som si dovolil odcitovať šéfa poslancov, pretože zo svojej stoličky veľmi dobre vidí, čo sa robí v našom parlamente. Dostáva do rúk nezmyselné návrhy, len aby sme my, teda prevažná väčšina, nenašli čas na riešenie vládnych návrhov a teraz najmä realizovanie sociálneho balíčka, ktorý náš SMER-SD schválil na sneme strany. Pravicové parlamentné kluby spolu s nezaradenými poslancami chcú získať čas aj odvolávaním ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Pritom všetci dobre vedia, že ministra podržíme a opozícia tak nemá šancu ho odvolať. Pokiaľ sa pravicoví poslanci chcú iba vyrozprávať a pretože dnes už ich málokto počúva na verejnosti – musia na to využiť parlamentnú pôdu – tak prosím. Majú síce na to právo, ale nech ho „odvolávajú“ v noci. Tento stratený čas však opoziční poslanci by mohli, napríklad, venovať hľadaniu nového a zároveň dôstojného kandidáta na funkciu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu /NKÚ/. Jánovi Jasovskému sa síce volebné obdobie skončilo vo februári 2012, ale pravica v NR SR doteraz nepodala žiadny návrh na kandidáta, ktorý by spĺňal odborné i morálne predpoklady stať sa predsedom NKÚ. A tak J. Jasovský naďalej zostáva na čele úradu.

 

Teraz prejdem na trochu inú tému. V minulých dňoch sa v médiách objavili výsledky najaktuálnejšieho výskumu verejnej mienky. Podľa nich by v parlamentných voľbách, keby sa konali teraz, strana SMER-SD získala vyše 41% zo všetkých odovzdaných hlasov. Nuž, pre mňa to nie je žiadne prekvapenie, i keď zároveň tieto výsledky vôbec nepreceňujem. Spomínam ich len preto, lebo nie tak dávno, kedy sme v niektorom prieskume verejnej mienky „nazbierali“ 38 percent, tak už prevažná väčšina našich „nezávislých“ médií poukazovala na akýsi prepad preferencií Smeru, na to, že naša strana stráca voličov i priaznivcov. Bez preháňania, stále všetkým našim politickým konkurentom ukazujeme chrbát, pretože z pohľadu obľúbenosti medzi občanmi máme obrovský náskok. Je to síce príjemné konštatovanie, ale zároveň nás zaväzuje nesklamať  dôveru ľudí. To, že nám ľudia  úprimne veria, potvrdzujú aj kandidátky primátorov a starostov mnohých miest a obcí. Našich kandidátov  tam podporujú aj iné politické strany a hnutia, či už sú to KDH, SDKÚ, SNS, OĽaNO. Je to dôkaz toho, že v mestách a okresoch sa funkcionári pravicových strán často pozerajú na každodenný život reálnymi očami a pokiaľ sa chcú podieľať na spravovaní veci verejných na komunálnej úrovni nezostáva im nič iné, iba spolupracovať so stranou SMER-SD. Škoda, že si z činnosti týchto regionálnych a mestských organizácií pravicových strán neberú príklad ich nadriadení v NR SR.

 

Vo voľbách primátorov, starostov, poslancov mestských, miestnych i obecných zastupiteľstiev dňa 15.novembra sa určite ukáže, na koho strane je pravda. Takéto voľby sú predsa prejavom verejnej mienky a tá je zatiaľ – i bude – na našej strane...