Nahota parlamentu – Daniel Kantor

Slovenský parlament sa nám ukazuje v plnej nahote. Je naozaj interesantné, že od vzniku Slovenska sa po každých voľbách nielenže vždy znižuje kultúra parlamentu, ale hlavne odborná a IQ kvalita poslancov. Už možno len spomínať na takých bardov ako bol pán Cuper či ďalší aj z radov opozície či koalície. Teraz po parlamente pobehujú alebo v ňom sedia ťažko definovateľné osoby, ktoré sa snažia silou mocou dokázať, že sú, čo je naozaj málo na poslanca. Ale je to jedno, či sú v parlamente, alebo niekde v televíznej relácii.

 

Nedávno som mal možnosť vidieť podpredsedníčku parlamentu pani Nicholsonovú, ktorá deň pred vystúpením, alebo ráno bola u kaderníka a pred zrkadlom doma sa naučila recitovať pripravené texty, ktorými potom ohurovala moderátora. Podstatou bolo, že toho nahovorila dosť, ale nič, čo by bolo prínosom, tak pre diváka, ako aj pre Slovensko. A tak najvážnejším problémom slovenského parlamentu je, či môžu chodiť poslankyne do parlamentu s dcérami, či tam niekto nenosí revolver, alebo ako tam zriadiť detský kútik a či bude podpredseda parlamentu vymieňať po pôrode podpredsedníčky jej ratolesti plienky, alebo tým niekoho poverí /jedného z opozície a druhého z koalície/. A pritom sa svet zmieta v problémoch, ktoré sa  samozrejme dotýkajú Slovenska alebo sa ho budú dotýkať, len poslanci riešia niečo celkom nepodstatné, kde prím hrajú rôzni tínedžeri, či sufražetky, ktorí si myslia, že to čo je ich problémom je aj problémom Slovenska.

 

Jednoducho existujú logické pochybnosti, že nejaká dievčina, ktorú ktorási strana strčila na kandidátku vie niečo o skutočnom živote. Tento stav slovenského parlamentu je skutočne povážlivý, môže sa totiž ľahko stať, že to sa odrazí na slovenskom voličovi, čo sa už aj deje. A dôsledky budú nemilé. A na vine nie je nikto iný, len tie strany, ktoré stavajú  svoje kandidátky spôsobom,  ktorý jednoducho nemá  nič spoločného s kvalitným výberom a deje sa tak na princípe – padni komu padni. Z doterajšieho síce krátkeho fungovania parlamentu sa neukazuje, žeby sa niečo zmenilo, skôr sú signály, že slovenský parlament  je a bude viac nahý ako oblečený.