Nástroje na trápnu politiku – Ľuboš Bláha

Je rozkošné, ako selektívne si slovenská liberálna pravica vyberá svojich hrdinov. Dnes je to napríklad Oleg Sencov, ktorého v Rusku odsúdili za podporu terorizmu. Nepochybne je to vzácny človek, keď bez jedla vydrží skoro päť mesiacov - bežní smrteľníci by nevydržali ani dva. Vydržať hladovať 144 dní, to doposiaľ dokázali iba komiksoví hrdinovia. Gratulujeme, Sencov si zaslúži zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Ale inak je dôvod na patetickú kampaň za oslobodenie Sencova len jeden - odsúdili ho Rusi. A Sencov je dnes iba užitočným nástrojom na šírenie nenávisti voči Rusku, nič iné.

 

Ďalší hrdina slovenskej pravice je Vietnamec Trinh Xuan Thanh, ktorého vo Vietname odsúdili za korupciu. Chlapec je síce skorumpovaný multimilionár, ktorý sa živil tým, že kradol, ale pre slovenských liberálov je to ten najväčší hrdina. Veď keď si môžu prostredníctvom súdruha Trinha kopnúť do vlády, tak môže byť hrdinom aj vietnamský zločinec a zlodej.

 

Ale pozor, kým Ukrajinci a Vietnamci dovádzajú slovenských liberálov k slzám, to, že v Londýne je už sedem rokov "uväznený" Julien Assange, vďaka ktorého Wikileaks sa svet dozvedel o amerických špinavostiach, to našim neohrozeným bojovníkom za ľudské práva nevadí. Assange je predsa nepriateľom USA, takže ten si slzy nezaslúži, že?

Nepamätám si ani na tabuľky so žiadosťou na oslobodenie v prípade väzňov v Guantanáme, kde Američania zversky mučili ľudí. Kto by sa nad nimi zamýšľal, veď nedržali hladovku. Tak načo by sa Mojžiš, Stanke či Kemka unúvali s tabuľkami s nápisom Free Guantanamo Prisoners, že áno?

 

Keď nedávno Izrael na hraniciach postrieľal desiatky ľudí, kvôli čomu zomrelo aj bábätko, tak som od slovenských liberálov nevidel žiadne tabuľky My sme Palestína. Veď tých pozabíjal Izrael, tak čo sa vzrušovať, že?

A žiadne tabuľky sa neobjavili ani pri stovkách detí, ktoré zomreli v Jemene kvôli saudskoarabským zverstvám. Mimochodom, vďaka americkým a britským zbraniam, ktorými vyzbrojujú svojich spojencov - islamských fanatikov Saudov. Ale čo tam po deckách v Jemene, záleží len na Sencovovi, že áno?

 

Prepáčte, ale to fakt títo pajáci ako Fedor Gál, Stanke či Kemka veria, že ich niekto bude brať vážne? Veď je do očí bijúce, že oni celkom zjavne trúchlia iba za tými, ktorí majú toho "správneho" ideologického či geopolitického nepriateľa. Dôležité je, aby bolo vinníkom Rusko, Čína či iný protivník USA. Inak nás utrpenie ľudí vo svete nezaujíma... Toto je filozofia liberálnych kávičkárov, komediantov a paviánov... Ale však to je neľudské, cynické, choré!

 

Im nezáleží na ľuďoch ako takých, pretože to by robili dennodenne kampane za pomoc obetiam Ameriky, Izraelu či Saudov. Im záleží len na tom, aby mohli kopať do Ruska, do Vietnamu a do našej vlády. Pre nich sú Sencov či Vietnamec iba nástroje, nie ciele. Nástroje na trápnu politiku.

Nech len pokojne ďalej robia hrdinov z gaunerov a kriminálnikov. Mne ďaleko viac záleží na stovkách obetí, vrátane detí, ktoré umierajú kvôli USA a jej spojencom.

 

Ak majú všetci tí pokrytci z liberálnych kaviarní aspoň trochu cti, nech odložila tabuľku so Sencovom a nech si pred seba vycapia tabuľu, kde odsúdia americké zločiny proti ľudskosti. Nech sa kuknú do sveta a uvidia, že hladovka jedného režiséra nie je najväčší svetový problém - vo vojnách umierajú deti, Američania prenasledujú whistblowerov, masakrujú sa celé regióny kvôli rope a nerastnému bohatstvu, nadnárodné koncerny zotročujú svet.

 

Zhruba každých 10 sekúnd zomrie od hladu vo svete jedno dieťa, čiže kým Fedor Gál nakreslil na tabuľku svoje Free Oleg Sencov, vo svete zomrelo v priemere možno 10 detí. A on rieši jedného Oliho. Ako by život jedného rusofóba znamenal viac ako milióny detí. Ľudia vo svete umierajú od hladu nie preto, že sa tak rozhodli, nie preto, že tým protestujú, ale preto, že ich na živorenie odsúdil systém, v ktorom žijeme. Korporátny kapitalistický systém na čele s tou vašou prekliatou Amerikou, ktorá ho stráži.

 

Tak, preboha, prestaňte účelovo redukovať problémy sveta na jedného ukrajinskéhoo hladoša. Ukazujete iba svoju neľudskosť a úbohosť. Otvorte oči, kým sa z vás nestanú úplné monštrá. Alebo už sa stali?