Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

NÁZORY: Smer SD upevňuje svoje vedúce postavenie – Jozef Kuchár

Ostatné tri prieskumy verejnej mienky jednoznačne potvrdili, že najstabilnejšou a najdôveryhodnejšou stranou je Smer SD. Podľa agentúry FOCUS podpora voličov dosiahla 36,8 percenta a agentúra POLIS jej prisúdila 35,8 a MEDIAN SK dokonca až 45,9.

 

V každom zo všetkých troch prieskumov strana Roberta Fica získala väčšiu podporu ako KDH, SIEŤ, MOST HÍD, OĽaNO, SDKÚ DS a SaS dohromady. Smer si svoje postavenie na slovenskej politickej a spoločenskej scéne naďalej upevňuje. Z uvedeného vyplýva, že vláda plní svoj program, prijíma užitočné a pre zlepšenie celkových pomerov v štáte potrebné zákony. Stáva sa základom politického systému aj napriek tomu, že je dlhodobo pod veľkým kritickým mediálnym tlakom. Navyše, takmer pravidelne čelí ostrej, často neopodstatnenej opozičnej kritike. Znevažovanie dosahovaných výsledkov a celkovej práce vlády sa na parlamentnej pôde sa stalo takmer samozrejmosťou. Napriek tomu vládna strana je stále pevná. Nemusí bojovať s politickými turistami, ktorí opúšťajú svoje strany aj napriek tomu, že v nich politicky vyrástli. Tých, čo zradili program aj priateľov je v Národnej rade SR vyše dvadsať. Môžbyť že to nie je konečné číslo a dožijeme sa aj ďalších prekvapení.

 

Parlamentná opozícia si nechce uvedomiť že strana Smer SD vládne v zložitom období poznačenom finančnou a hospodárskou krízou. Jej predseda Robert Fico na ostatnom sneme 28. júna 2014 okrem iného povedal: „Aby sme udržali normálny chod štátu, museli sme spoločne na úrovni EÚ a SR prijať rôzne bezprecedentné rozhodnutia. Ak by Európa spoločne s členskými štátmi nepristúpila k týmto rozhodnutiam, dnes takmer isto by euro neexistovalo a Európa by bola v hlbokej recesii. Boli by sme však naivní, keby sme očakávali, že niekto nás po konsolidácii verejných financií podporí či pochváli. V kampani pred voľbami do nášho parlamentu a po zostavovaní vlády sme boli obviňovaní, že pôjdeme gréckou cestou. Dnes môžeme s hrdosťou povedať, že naša vláda ukázala, že vie byť dobrým hospodárom. Ľudia musia mať istoty, že sa neznehodnotí euro, že nie sú ohrozené ich vklady a že kríza neskončí rozvratom. Za úspech svojej vlády považujem zníženie deficitu pod 3% a vyradenie Slovenska z procedúry nadmerného deficitu. Mrzí ma, že sa nám nedarí znižovať vysokú nezamestnanosť.“

 

Slová Roberta Fica sú v súlade s realitou týchto dní a dávajú nádej optimistickejších perspektív na ceste ďalšieho rozvoja našej krajiny.