Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

NÁZORY: Smer SD s rekordnou podporou voličov – Jozef Kuchár

Napriek rôznym kritickým, neprofesionálnym a neobjektívnym názorom zaznievajúcim zo všetkých opozičných strán a zoskupení na adresu terajšej vlády a za veľkej podpory protivládnych médií, aj tých verejnoprávnych, je celkové hodnotenie kabinetu Roberta Fica pomerne pozitívne.
Vláda začala plniť svoje programové ciele. Predkladá potrebné zákony a prijíma odvážne riešenia niektorých problémov, ktoré spôsobila nielen svetová hospodárska kríza, ale aj predchádzajúce pravicové vlády. K úspechom rôzni politológovia a analytici zaraďujú pozitívne kroky v oblasti zdravotníctva, hospodárstva, pôdohospodárstva a najmä zahraničnej politiky. Vláda napriek mnohým neprajníkom má veľkú podporu a dôveru väčšiny občanov. Jej popularita od víťazných volieb neklesá, ale práve naopak, neustále sa zvyšuje. Vládnuca strana Smer SD v minulých dňoch prelomila historický rekord, keď v prieskumoch verejnej mienky jej podľa agentúry MVK vyjadrilo podporu až 45,4% občanov. O niečo menej (44,3%) uviedla agentúra Median. Takéto vysoké sympatie nemala žiadna politická strana za posledných vyše dvadsať rokov.

Avšak opozícia nechce nič pozitívneho na činnosti vlády ani len vidieť. V rétorike jej predstaviteľov dominuje negácia všetkého, čo sa v súčasnej etape pre väčšinu občanov robí. Volebný prepad bývalým mocným doslova zahmlieva oči. Scenár zlovestných opozičníkov postavený iba na kritike neprináša ani minimálny úspech. Práve naopak. Všetky opozičné strany strácajú svojich priaznivcov. Potvrdzujú to aj terajšie výsledky prieskumov verejnej mienky. Z nich vyplýva, že ani jedna neprekročila desaťpercentnú hranicu. Navyše, strana NOVA s veľkou mediálnou podporou nezískala ani tri percentá. Do parlamentu by sa podľa agentúry MVK nedostala ani SDKÚ DS, ktorú podporuje len 4,7% opýtaných a SaS dôveruje 3,9% voličov. Zdá sa, že pravica sa nedokáže poučiť a naďalej pokračuje v deštrukčnej politike. Mnohí jej príslušníci myslia predovšetkým na seba a aj preto vytvárajú rôzne zoskupenia a zakladajú nové strany. Biedna politická agenda nemôže priniesť nič potrebné ani užitočné.