Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Mlčanie jahniat – Daniel Bachát

Možno ste si mnohí všimli ako cudne mlčia svojprávne slovenské média o Edwardovi Snowdenovi, ktorí trčí od mája na moskovskom letisku Šeremetevo. Chlebodarcovia týchto médii Ringier-Axel Springer kázali radšej mlčať ako hovoriť. A tak je na Slovensku o Snowdenovi ticho, hoci média vo svete prinášajú kvantum informácií. Snowden dostane azyl v Rusku, to je dnes jasné, jeho ruský advokát mu už doniesol na čítanie Dostojevského „Zločin a trest" a Čechovov „Višnový sad“, aby lepšie pochopil ruskú kultúru.

Depardiemu na to stačila vodka. Inak ruská vláda a aj Putin vlastne Snowdena ignorujú a Putinov výrok, že je to príbeh o prasiatku, ktoré strihajú, pričom je veľa kviku a málo srsti, hovorí za všetko. Snowden ma so sebou na letisku štyri laptopy, ako keby si nemohol informácie stiahnuť na USB kľuč a zašiť ho do topánky, jedinou informáciou od Snowdena je, že „odpočúva sa“. Možno Pekingu prezradil aj čosi viac a tí ho potom posadili na lietadlo Aeroflotu do Moskvy. Číňania sú ticho, lebo majú rozbehnuté všelijaké projekty s Amerikou. Američania žiadajú, aby Rusi Snowdena vydali, sľubujú, že ho nebudú mučiť ani trýzniť. Ale Snowden požiadal o azyl a podľa ruských zákonov ho vydať nemožno. Ani Američania nevydali Rusku teroristov z Ruska, ktorí sa voľne pohybujú po Amerike. Táto realita však spôsobuje, že očakávaná návšteva Obamu v Rusku začiatkom septembra sa nemusí uskutočniť. Ukazuje sa z dobre informovaných zdrojov, že presne o to ide. Snowden ani sám netuší, či skôr netušil, kto to s ním manipuloval a skončilo to takto. Ide totiž o to, že Obama sa začal zaoberať FED-om, čo je FEDERAL RESERVE, teda banka USA, ktorá je zložená zo siedmich komerčných bánk.

Keď sa začal FED-om zaoberať J. F. Kennedy bol zavraždený, dodnes nikto nevie presne kto za tým stál. Teraz otázka FED-u by mala byť nastolená na rokovanie Kongresu USA a tak sa začali hýbať škatule. Redakcia „Guardian“, ktorá publikovala prvá Snowdena je na tom hlasovaní v Kongrese USA zainteresovaná, rok totiž pracovala na Snowdenovi a potom ho odkomandovala do Honkongu. Snowden je teda darček pre Obamu, lepšie povedané vážne varovanie. Svedčí o tom aj výrok Putina, že môže dostať azyl v Rusku „keď nebude škodiť našim americkým partnerom“ Rusi evidentne na lep americkej snahe (samozrejme, že je v tom CIA) dostať Obamu do impičmentu neskočili. A rovnako pochopia, ak nepríde v septembri do Ruska. Lebo chápu, že boj likvidáciu FED bude krutý a neľútostný. Za FED sú totiž Rotschildovci, Rockefellerovci, Morganovci, Buffetovci a ďalšie multimilionárske rodiny. A tí sa neštítia ničoho. V MENE PEŇAZÍ. Takže je aj pochopiteľné mlčanie slovenských jahniat, detí väčších európskych ovci...