Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Ministerka Denisa Saková stabilizovala rezort vnútra, zhodnotil Anton Hrnko

Bratislava 6. januára (TASR) - Ministerka Denisa Saková (Smer-SD) v uplynulom roku 2019 stabilizovala rezort vnútra. Myslí si to predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Anton Hrnko (SNS). "Kus pozitívnej práce" vidí aj Jaroslav Baška zo Smeru-SD. Opozičný poslanec Milan Krajniak (Sme rodina) vyzdvihol, že nebránila vyšetrovaniu vraždy novinára Jána Kuciaka a káuz spojených s Marianom K. Členovia výboru to uviedli v hodnotení uplynulého roka pre TASR.


"Ministerka Saková zastabilizovala rezort, zastabilizovala jeho najvýznamnejšie zložky ako policajný zbor a policajnú inšpekciu," myslí si Hrnko. Zákonnými opatreniami sa podľa neho dosiahli zmeny, ktoré zefektívnili výkon niektorých služieb i zákonnosť ich postupu.

Baška poznamenal, že ministerka má jeho dôveru. "Rezort vnútra pod jej vedením urobil veľký kus pozitívnej práce, či už ide o organizačné zmeny v Policajnom zbore SR, vyšetrovanie viacerých pre spoločnosť traumatizujúcich káuz alebo činnosť Úradu inšpekčnej služby," zhodnotil. Veľmi pozitívne vníma napríklad aj minuloročnú novelu cestného zákona. Vyzdvihol, že dala občanom, okrem iného možnosť vybaviť si všetky úkony spojené s prihlásením a odhlásením vozidla z domu.

Krajniak považuje za pozitívum, že ministerka nebránila vyšetrovaniu vraždy Jána Kuciaka a káuz spojených s Marianom K. Opozičný poslanec Milan Laurenčík (SaS) podotkol, že aj tie kroky, ktoré sa javia ako pozitívne, robila Saková "pod tlakom verejnosti a opozície". Ocenil však jej reakciu na situáciu pri výbuchu plynu v Prešove.