Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Liberálna inkvizícia – Štefan Nižňanský

Historické romány poľského prozaika Henryka Sienkiewicza Ohňom a mečom, Potopa či Križiaci dostávajú v kontexte politického diania v dnešnom regióne strednej Európy aktuálnu konotáciu. A nielen titulmi jeho hrubých kníh.

Vyšehradská skupina štátov (V4) neposlúcha. Starosti robí tak bruselským euroúradníkom, ako aj Bielemu domu. Obe veľmocenské zoskupenia sa snažia o jej pevné pripútanie zo strachu pred zvýrazňovaním vlastného rozumu, vlastných záujmov, z obavy pred neutralitou v podobe mostu medzi Východom a Západom, ale hlavne z gravitačného priblíženia sa k Rusku. Problémy má maďarská vláda i osobne premiér Viktor Orbán, ktorý čelí hnevu i frustrácie zo zrady od rodáka Georgea Sorosa. Poľskú vládu už dva roky šibú aj oblievajú bruselskí sluhovia na vplyvných postoch ako krojovanú dievčinu na priedomí na Veľkonočný pondelok. Zámienka sa vždy nájde. Európska komisia zažalovala Poľsko kvôli nezávislosti najvyššieho súdu. Dôvodom bolo údajné porušenie zásady nezávislosti súdnictva v dôsledku nového poľského zákona. A čo v Českej republike? V pozadí likvidačnej kampane proti ministerskému predsedovi Andrejovi Babišovi sa v tieni hnutia Milión chvilek pro demokracii v skutočnosti skrývajú až traja neskutočne silní protivníci, fakticky tri frakcie moci: rímsko-katolícka cirkev, sudetonemecká loby v ČR a Zdeněk Bakala so všetkými vlastnými aj spriaznenými médiami.

Likvidácia nepohodlných
Našinec si myslel, že literárne príbehy o 600-ročnom upaľovaní čarodejníc sú navždy históriou 12. až 18. storočia. Rovnako, že vykonštruované procesy, výroky o vine vyslovované prokurátormi aj sudcami a popravy nepohodlných „nepriateľov socializmu“ zakryl prach 50. rokov. Dnešok v Slovenskej republike však dokazuje opak. V parlamente prešla ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi (Most-Híd) 93 hlasmi novela zákona, ktorá implantuje nespravodlivosť priamo do súdnej praxe. Vraj ide o očistenie súdnej moci v štáte! Zákon o sudcoch a prísediacich, ktorý slovenský parlament prerokoval v zrýchlenom konaní, umožňuje mediálnu či politickú likvidáciu nepohodlného sudcu len preto, „že sa spomína, že sa o ňom hovorí“! A rovnako ako v časoch inkvizície i teraz je tu obraz diabla. Tentoraz na to poslúži Kočner s jeho všeobsahujúcou Threemou. Je malá nádej, že tieto účelové kroky nepovedú opäť k rozsudkom bez dôkazov.

Podľa dnešných meradiel morálky možno k najsystematickejším a najtvrdším teroristickým akciám prirovnať španielsku inkvizíciu. To, že inkvizícia bola nielen cirkevným, ale aj politickým inštrumentom, dokazuje napríklad aj toto ustanovenie z Príručky inkvizítora z 15. storočia: „Zastrašovanie ľudí vynášaním rozsudkov a vykonávaním popráv je dobrým činom.“ Povesť najväčšieho inkvizítora s následnými výhodami a spoločenskou prestížou chce mať na Slovensku prokurátor Tomáš Honz.

Aká je motivácia tohto štátneho zástupcu, ktorý nariadil stíhanie trojnásobného slovenského expremiéra Roberta Fica 100 dní pred parlamentnými voľbami? Každému turistovi pomáha v teréne mapa s buzolou, voličom pod Tatrami pomôže a otvorí oči informačný kompas cez barinu slovenskej politiky.

Slovensko v zameriavači globalistov
Za nesúhlas s povinnými kvótami migrantov dostala Slovenská republika „napomenutie“ ešte v roku 2014 a Robert Fico osobne frčku do nosa v prezidentských voľbách. Vtedy sa prezidentom SR namiesto neho stal málo známy podnikateľ a filantrop s väzbami na USA Andrej Kiska. Ďalšie varovanie establishmentu SR prišlo potom v roku 2015 – po odmietnutí ratifikácie Istanbulského dohovoru parlamentom. Ficova vláda dostala v roku 2017 aj „žltú kartu“. Pre tvrdý a jasný odpor proti americkým vojenským základniam prišla odveta formou pokusu o vládny prevrat na jar 2018. Varovný prst Ficovi tesne pred nosom vystrčili najsilnejší mariášisti v priebehu roka 2019. Dostal osobnú stopku pri vykročení na Ústavný súd SR. Každú podlosť, každý komplot treba dotiahnuť do konca. Na začiatku sprisahania bol Kuciak, na jeho konci vystrčili mladíčka Honza. Ten iba potvrdzuje dávne porekadlo. S jedlom rastie chuť.

V parlamente prešla ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi 93 hlasmi novela zákona, ktorá implantuje nespravodlivosť priamo do súdnej praxe.

Žalobca Honz si po obvinení chirurga Viliama Fischera v roku 2015, šéfredaktora časopisu Zem & Vek Tibora Eliota Rostasa vo februári 2018 a následne po úspešnom stíhaní poslanca ĽSNS Milana Mazureka v apríli 2018 nabrúsil zuby na Fica. Zasvietila mu na to zelená. Okamžite po tom, ako 2. decembra 2019 šéf Smeru Robert Fico na tlačovej besede vyslovil požiadavku vrátiť ešte pred brexitom naše zlato z Británie. Vlastníctvo investičného zlata predstavuje „bezpečný prístav“ nielen pre drobných investorov, ale aj pre samotné štáty. Investičné zlato má SR v objeme 31,7 tony uložené v trezoroch Bank of England. Jeho hodnota je približne 1,3 miliardy eur.

Záujmy veľkých hráčov
To si už však Fico dovolil až príliš. Podľa niektorých zdrojov a odborníkov z bankovníctva sa tým priamo dotkol záujmov Rotschildovcov. Veľkí hráči nikdy nestrpia neposlušnosť malých potrimiskárov. Tak v reštaurácii, ako ani v kasíne či na strelnici... Nie je podstatné, akého pikolíka či miništranta si na to zvolia. Bol to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz, ktorý 5. decembra 2019 (tri dni po Ficovej tlačovke) prikázal vyšetrovateľovi NAKA znovu sa zaoberať videom Roberta Fica k rozsudku v prípade poslanca Mazureka. Verejne na politické preferencie prokurátora Honza upozornil vo svojom videu na sociálnych sieťach poslanec NR SR Ľuboš Blaha. A hoci mylne „omladil“ prokurátora, ktorému pripísal len 25 rokov (!), poukázal na zaujímavé súvislosti. Už izraelská stáž „nezávislého“ prokurátora v sprievode liberálneho sociológa Michala Vašečku naznačuje veľa. Blaha však preukázal prepojenia i kontakty na protivládne organizácie ako napríklad na Centrum pre otvorenú politiku, Nadáciu otvorenej spoločnosti, Nadáciu Eset, Transparency International, Alianciu Fair-play, Nadáciu Zastavme korupciu..., čím ukázal prstom až na priamych politických rivalov strany Smer-SD. Prsty v tom má i tentoraz takzvaná demokratická opozícia s „novými“ politikmi ako Miroslav Beblavý, Pavel Sibyla, Mária Kolíková či poradca prezidentky Čaputovej Radovan Pala. Každému vnímavému sa z tej hmloviny jasne zobrazí sieť liberálnej mafie.

Existuje proti tomu obrana? Otázka by mala smerovať na najvyšších ústavných činiteľov zodpovedných za udržanie parlamentnej demokracie. Okrem Andreja Danka, Zuzany Čaputovej a Petra Pellegriniho by záujem verejnosti mohol a mal smerovať tiež ku generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Čo na to vraví on? Tesne po vražde Kuciaka s jeho snúbenicou na jar 2018 trieskal do stola a vyhrážal sa „rozpútaním pekla“. Plamene už šľahajú, a nielen v Prešove...

Trikrát a dosť!
Prospešné by bolo bezodkladné preskúmanie zaujatosti špeciálneho prokurátora Tomáša Honza s posúdením, či sa uvedeným krokom proti predsedovi najsilnejšej politickej strany v Slovenskej republike nedopustil zneužitia právomoci. Beda našej republike, beda slovenskému národu, ak by sa snaha po spravodlivosti a volanie po nastolení právneho štátu mala pod tlakom a unáhlených rozhodnutí zmeniť na úbohý, lacný mediálny lynč s črtami pohonu na čarodejnice.

Stíhať exprezidenta Andreja Kisku za daňové podvody a obviniť expremiéra Roberta Fica za názor nie je predsa to isté.

Verím v pravidlo trikrát a dosť! Aj v tomto prípade špeciálneho prokurátora, ktorý nasmeroval reflektor pochybností na zložky, ktoré by nikdy, nikdy nemali byť v demokratickom a právnom štáte spochybňované a podozrievané zo zaujatosti, tendenčnosti, politického poblúznenia či korupcie. Kto dnes dokáže zodpovedne a objektívne posúdiť, koho vôľu plní špeciálna prokuratúra a kto vlastne naozaj riadi zásahy kukláčov z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA)? Stíhať exprezidenta Andreja Kisku za daňové podvody a obviniť expremiéra Roberta Fica za názor nie je predsa to isté. Účelové načasovanie však hovorí za všetko. Bolo by fajn žiť v štáte, kde bez akýchkoľvek pochybností bude platiť: „Padni, komu padni!“ Ostrejšie kontúry zámerov i cieľov sa však dnes vynárajú pri spätnom ohliadnutí sa za tým nekonečným parlamentným seriálom Voľba členov ústavného súdu. Opozícia sa zdá byť spokojná. Ako optimistický občan dúfam, že sa jej nepodarilo dostať do Košíc akýkoľvek počet „honzovcov“ v sudcovských talároch...

Jeden z najväčších francúzskych panovníkov, vojenský a politický vodca Napoleon Bonaparte k tomu Slovákom tesne pred voľbami odkazuje: „Na svete sú len dve možnosti: meč a duch. Duch vždy zvíťazil nad mečom.“