Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Kto si zodpovie štyroch mŕtvych Slovákov v Iraku? – Vladimír Mikunda

...výsledná britská správa o agresii do Iraku, ktorú vyšetruje komisia sira Johna Chilcota, má 2,6 milióna slov, čím sa stala 5 krát objemnejšou ako Vojna a mier od Leva N. Tolstého.

Podľa komentátora V. Ardajeva z „Rossija segodňja“ sa jej zmysel dá vyjadriť aj jednou vetou z listu T. Blaira prezidentovi USA G. Bushovi z júla 2002: „Budem s vami, nech sa stane čokoľvek“, uvádza britský list The Guardian, ktorý túto politickú vernosť a slepé nasledovanie politiky Washingtonu nazýva „desivou chybou“.   

Veľká Británia však touto správou názorne ukázala o koľko konských dĺžok sa jej demokracia nachádza pred „demokraciou“ slovenskou. Pretože východiskovú pozíciu má Slovensko s ňou rovnakú. Aj u nás sa ktosi rozhodol konať bez mandátu OSN a teda dobrovoľne spáchať ZLOČIN! Odsúdeniahodné spolupáchateľstvo na agresii, ktorá pod názvom „Iracká sloboda“ spôsobila stovky tisíc mŕtvych, ako zločin zastavil až Róbert Fico.

Nám, vlasť moja, dnes už zostáva jediné – preukázať, aké hodnoty to vlastne vyznávame! Potrestáme zločin nedovoleného vyslania na smrť 716 slovenských vojakov, z ktorých štyria ju v Iraku aj našli?

Alebo na Slovensku niet sily, ktorá by dokázala tento hrdelný zločin potrestať?