Komu treba podobné kotrmelce? – Dušan Konček

Slovensko skutočne zdvihli informácie o povyšovaní do hodností politikov, od Danka počínajúc a Ficom končiac. Toto už naozaj nikto nechápe a rozhorčenie ľudí je namieste. Načo sú predsedovi parlamentu nejaké kapitánske frčky, alebo ostatným plukovnícke. Načo sa to hrajú. A to ešte  minister obrany zdôvodňuje tak frapantne, že jeho rozkaz /ktorým povýšil/ je viac ako zákon.  Keď to človek počul, tak sa musel vydesiť a položiť si logicky otázku – čo sme vo vojne? A s kým. Lakonicky treba dodať, že asi sami so sebou. Iné vysvetlenie tu nie je. To  je totiž to isté, ako keď sme sa so svojim kamarátom  východniarom Kocúrom, ktorý robil kuchára, išli „zašiť“ v posádke v Prachaticiach a narazili sme na  slovenského generála, ktorý bojoval na Dukle a na otázku, kde ideme, mu môj vynaliezavý kamarát povedal, že pre „dierkovač na syr“.

 

Generál prikývol a riekol – pokračujte.  Dierkovač na syr je jednoducho hlúposť, asi rovnaká ako ono povyšovanie. Po takýchto kotrmelcoch si človek pripadá už naozaj ako na Ukrajine, kde sú  podobné kotrmelce na dennom poriadku. A to sa človek nádejal, že v tomto novom roku sa vláda či parlament pustí do boja s neduhmi, ktoré nás kvária. A namiesto toho jeden kotrmelec za druhým, či  sú to už faktúry za elektrinu a človek skutočne už len tŕpne, čo bude nasledovať.

 

Vláda, ktorá podľa vyhlásení premiéra - drží sa svorne - ale na druhej strane vyskakujú veci, ako keby sa zvolebnievalo. Nový kapitán má zrejme tiež neukojené ambície, ale tie majú aj ostatné koaličné strany ergo ich predstavitelia. Takže tá svornosť nie je až taká  tuhá, čo je sprievodný znak koaličných vlád, kde majú nielen strany, ale aj rôzni predstavitelia rôzne záujmy. No a potom to dopadá tak, že podľa prieskumov akejsi novej  agentúry, ktorý som čítal, Kotlebovci získali 19 percent a zaradili sa hneď za stranu Smer.

 

Nepoznám tú agentúru, neviem posúdiť jej dôveryhodnosť, ale je to naozaj vážne varovanie. Možno to však čítal slovenský premiér, ktorý v Kľaku na túto parlamentnú stranu zaútočil dosť tvrdým vyjadrením a či to bolo vhodné alebo nie, to nech posúdi  on sám. Avšak, treba si uvedomiť, že niekde v pozadí sa už pracuje na nových stranách, ktoré majú aj finančné zázemie a dnes chodia po Slovensku a lákajú do svojich nových košiarov predstaviteľov miest o čom si už čvirikajú aj vrabce na strechách zapadnutých snehom. Boj o nových županov sa už totiž takýmto spôsobom začal... A bude pokračovať až do parlamentných volieb.